Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Особливості обліку витрат на зернопереробних підприємствах

Особливості обліку витрат на зернопереробних підприємствах

Назва:
Особливості обліку витрат на зернопереробних підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,21 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сьогодні основною проблемою зернопереробних підприємств є організація виробничого обліку, за допомогою якого забезпечується оперативний контроль за зниженням витрат на виробництво і досягається конкурентоспроможність сільського господарства, як галузі на внутрішньому та зовнішньому ринках. Важливість розв’язання цих завдань особливо актуалізується у зв’язку з тим, що в даний час переважна більшість зернопереробних підприємств отримує незначний прибуток і потребує удосконалення системи обліку витрат.

Виробнича практика свідчить, що зернопереробні підприємства можуть бути двох видів: ті, що займаються тільки заготівлею зерна і облікуються у складі комбінатів як окрема галузь, а також ті, що заготовляють зернову продукцію і самостійно її переробляють. При заготівлі сільськогосподарської продукції облік витрат регламентується Інструкцією про планування, облік та калькулювання витрат обігу, формуванню відпускних цін на хлібопродукти і тарифів на послуги на заготівельних підприємствах [2]. Облік витрат з приймання, зберігання та відпуску продукції ведеться на рахунку „Витрати зі збуту”. Ці витрати облікуються по групах хлібопродуктів, які приймаються при плануванні згідно з п. 4.1 Інструкції [2], тобто по окремих ділянках роботи.

На підприємствах, що займаються заготівлею і переробкою зерна, витрати з придбання сировини облікують на рахунках 2 класу „Запаси”. Питання обліку витрат з погляду його методологічних основ розкрито в офіційних документах. Зокрема, правові засади регулювання організації та ведення обліку визначені Законом України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” [1], методологія бухгалтерського обліку витрат підприємства – П(С)БО 16 „Витрати” [3]. Забезпечення єдності в складанні та класифікації витрат, застосування методики їх планування та обліку і визначення собівартості продукції (робіт, послуг) в сільському господарстві забезпечують відповідно розроблені Методичні рекомендації [4].

Метою статті є внесення пропозицій з обліку витрат виробництва, обліку загальновиробничих витрат та обліку витрат для визначення повної собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг).

Незважаючи на досить детальне відображення, в нормативно-правових документах організація аналітичного обліку витрат виробництва і витрат діяльності розкрита недостатньо і потребує більш глибокого вивчення. У зв’язку з цим проблемою удосконалення обліку витрат на підприємствах займаються багато вітчизняних науковців. Серед них: Б.І. Валуєв, С.Ф. Голов, Н.В. Кужельний, Л.В. Нападовська, М.С. Пушкар, Палій В.П., В.В. Сопко, Л.К. Сук, О.П. Сухоребра, М.Г. Чумаченко.

Так, у працях Л.К. Сук розкривається порядок визначення виробничої собівартості, що дозволяє обчислити ефективність виробництва та визначити перспективи його розвитку [5]. Вивчення даного питання є досить своєчасним, оскільки в сучасних економічних умовах необхідно знати економічну ефективність виробництва конкретних видів продукції.

Щодо предмета нашого дослідження, особливої уваги заслуговують праці О.П. Сухореброї, в яких розкривається організація обліку витрат на зернопереробних підприємствах. Так, вона пропонує вести облік і контроль прямих витрат за центрами витрат і відповідальними особами, а непрямих – апаратом управління [6]. На нашу думку, така пропозиція є слушною, оскільки від того, як посилиться контроль за витратами, так і буде створено діючий протизатратний механізм.

Водночас існує ряд питань, які детально не вивчені, що актуалізує проблему покращання виробничого обліку витрат на зернопереробних підприємствах, зокрема, питання витрат діяльності розкрито недостатньо глибоко і потребує удосконалення.

Згідно з офіційними джерелами [2, с. 3], витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) передбачається формувати за центрами відповідальності й об’єктами обліку. Центрами відповідальності виступають виробничі внутрішньогосподарські підрозділи. На зернопереробних підприємствах їх склад визначається з урахуванням виробничої та організаційної побудови підприємства, порядку закріплення засобів виробництва, територіального розміщення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості обліку витрат на зернопереробних підприємствах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок