Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Організація обліку зворотних відходів

Організація обліку зворотних відходів

Назва:
Організація обліку зворотних відходів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,06 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Випуск молочної продукції характеризується використанням значної кількості сировини, а вихід готової продукції від її загальної ваги перевищує 5 – 10 % у результаті перетворюється значна частина молочної сировини у цінні відходи, що визначає важливість таких питань, як збір, збереження та переробка виробничих відходів.

Загальні питання обліку відходів висвітлювались у працях вітчизняних та зарубіжних авторів. Значну увагу їх приділяли Гуцайлюк З.В., Сопко В.В., Лебединський Ю.П., Чернюк Л.Г., Ганєчко Л.А., Воскобойнік М.П., Ліфанчик А.Н., Пирогов Н. Л., Гайнетдинов М. Ф., Денщиков М. Т., Храмцов А.Г. Проте, питання організації обліку відходів залишаються не вирішеними, оскільки мають низку суттєвих проблем, як методичного характеру так і незацікавленістю підприємств у подальшій переробці.

Відповідно до Інструкції із планування, обліку і калькулювання собівартості продукції на підприємствах маслоробної і сироробної промисловості “зворотними відходами виробництва є залишки сировини, які утворилися у процесі перетворення вхідної сировини у готову продукцію та втратили повністю або частково споживі якості вхідної сировини”.

Використання відходів замість повноцінних запасів часто вимагає менших витрат, оскільки виключаються окремі технологічні операції. Проте, на деяких молокопереробних підприємствах неефективно використовують зворотні відходи. На одних підприємствах їх знешкоджують, що не відповідає принципу економії, на інших – відносять відходи до технологічних втрат та повертають сільськогосподарським виробникам значну кількість у не переробленому вигляді (табл. 1).

Молокопереробні підприємства не зацікавлені в поглибленій переробці відходів через низьку їх собівартість. На деяких досліджених підприємствах неефективно використовуються відходи внаслідок недостатнього охолодження (несправність компресорів), що зумовлює значну їх частину підвищеної кислотності повертати молокоздатчикам (табл. 2).

Таблиця 1

Використання відходів ВАТ “Сміламолконсерв”

Роки Всього отримано відходів Повернено сільськогосподарським підприємствам, всього

В порядку повернення Додатково реалізовано Знежиреного молока Сироватки

2003 12,6 1259 - 924 335

2004 8,5 412,7 - 121,5 291,5

2005 26,0 2100 - 1230 870

Таблиця 2

Баланс зворотних відходів на ВАТ “Сміламолконсерв” за 2005 рік

№ п/п Зворотні відходи Фактично надійшло із виробництва Спрямовано на промислову переробку Повернено або реалізовано с/г Втрати

1. Знежирене молоко 9,6 8,75 - 0,85

2. Відвійки 7,9 5,9 - 2,0

3. Сироватка 8,5 6,4 2,1 -

Всього 26,0 21,5 2,1 2,85

Значна кількість молокопереробних підприємств виробляють знежирене сухе молоко. На 1 т вершкового масла виробляється 110 кг знежиреного сухого молока. Проте, існують проблеми, які стримують його виробництво: а) недостатнє нарощування виробничих потужностей та низький рівень їх використання; б) сезонність молочного виробництва. Використання відходів та отримання продукції із знежиреного молока ефективно лише на маслоробних та сироробних підприємствах.

Суттєвою причиною низького рівня використання відходів є та обставина, що інвестування спрямовані на реконструкцію діючих заводів, характеризується низькою питомою вагою, тоді як значна частина сироватки та відвійок виробляється на тих же підприємствах.

Організація обліку зворотних відходів на молокопереробних підприємствах базується на таких завданнях: економічно обґрунтоване поняття (визначення об’єкта); обов’язковість оприбуткування, чіткий облік руху та ефективне використання; облік процесу переробки, цільове використання та реалізація; розрахунок впливу обсягу та вартості відходів на собівартість молочної продукції; науково – обумовлена оцінка; короткий строк зберігання; нерівномірність надходження (сезонність) сировини та додаткові витрати на зберігання в літню пору року (охолодження); урахування при оприбуткуванні крім кількісних і якісних показників ще й вмісту корисних речовин.

Деякі з завдань зазначені Галузевою Інструкцією [1], однак поряд із цим викладення їх суті, як правило, обмежується лише розглядом зв’язку вартості відходів та собівартості основної продукції, що потребує більш ретельного дослідження.

Завдання обліку наявності та руху відходів базується на забезпеченні їх належного зберігання та подальшого ефективного використання. Обмежений строк зберігання відходів потребує організації оперативного обліку не тільки за їх видами, але і за спеціально обладнаними місцями. Необхідним є застосування спеціальних документів та складання балансу поживних речовин, оскільки зворотні відходи змінюють вміст поживних речовин при зберіганні під впливом часу та температурного режиму.

Побудова обліку відходів потребує визначення об’єктів для здійснення обліку та контролю за всіма циклами виробничого процесу. До цього процесу відносять отримання, зберігання, розподіл і переробку відходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація обліку зворотних відходів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок