Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Облік і аудит зовнішньоекономічних операцій. Службове відрядження

Облік і аудит зовнішньоекономічних операцій. Службове відрядження

Назва:
Облік і аудит зовнішньоекономічних операцій. Службове відрядження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ВСТУП

Реформування бухгалтерського обліку в Україні є складовою часиною заходів, орієнтованих на впровадження економічних відносин ринкового спрямування. Трансформація обліку здійснюється в рамках реалізації стратегічного курсу нашої держави на інтеграцію до світового економічного простору, що передбачає адаптацію законодавства України до європейського рівня.

Розвиток ринкових відносин в економіці держави об’єктивно веде до полярності інтересів між виробниками, споживачами та державою.

Наприклад, створення відкритих акціонерних товариств призвело до зіткнення інтересів акціонерів та управлінців (менеджерів). У зв’язку з цим виникла потреба у незалежному контролі діяльності господарюючих суб’єктів, який би забезпечив підтвердження достовірності їх фінансових звітів. Цей вид діяльності отримав назву “аудит”.

І. ОБЛІК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ. СЛУЖБОВЕ ВІДРОДЖЕННЯ

Службове відрядження – це поїздка працівника за розпорядженням організації на певний термін до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійного місця роботи.

За працівником, який перебуває у відрядженні, зберігається місце роботи та середній заробіток за час відрядження у тому числі і за час перебування у дорозі.

Відрядження працівника за кордон здійснюється відповідно до наказу керівника підприємства після затвердження завдання.

У завданні визначається:

- кошторис витрат;

- умови перебування за кордоном;

- термін відрядження;

- мета відрядження.

При виїзді працівника у відрядження йому видається посвідчення про відрядження, яке він повинен повернути при поверненні з відрядження з відповідними відмітками про прибуття-вибуття. Це посвідчення реєструється у спеціальному журналі обліку працівників, які відбувають у відрядження.

Термін відрядження визначається керівником підприємства, але він не може перевищувати 60 календарних днів (не враховуючи часу перебування у дорозі).

Документами, які засвідчують зв’язок між відрядженням і основною діяльністю підприємства, можуть бути такі:

- запрошення приймаючої сторони, діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, що направляє свого працівника у відрядження;

- укладений договір (контракт);

- інші документи, що засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини з підприємством. Куди направлений у відрядження його працівник;

- документи, що свідчать про участь особи, яка відряджається підприємством, у переговорах, конференціях, симпозіумах, які проводяться за тематикою, що стосується основної діяльності підприємства, яке відряджує працівника.

На працівника, який перебуває у відрядженні поширюється режим роботи (робочого часу того підприємства до якого він відряджений).

Дати виїзду працівника у відрядження та повернення його в Україну визначають за відмітками контрольно-пропускних пунктів Прикордонних військ України у закордонному паспорті.

Підприємство, що направляє працівника у відрядження за кордон, зобов’язане забезпечити його коштами в іноземній валюті у вигляді аванс туна поточні витрати згідно з нормами і в розмірах, обумовлених ретельними потребами в раїні перебування. Добові витрати за час перебування у відрядженні відшкодовуються у межах граничних норм за кожний день відрядження, включаючи день від’їзду та приїзду.

За час перебування у відрядженні працівникові відшкодовуються витрати на попереднє замовлення квитків, проїзд (як до місця відрядження і назад, так і в межах місця відрядження), наймання житлового приміщення або проживання у готелях, телефонні рахунки, інші витрати. Усі ці витрати відшкодовуються на підставі підтвердних документів, поданих в оригіналі (рахунки готелів, транспортні квитки тощо).

Усі пов’язані з відрядженням витрати можуть бути включені до складу валових витрат підприємства лише за наявністю підтвердних документів, які засвідчують розмір цих витрат.

Без підтвердних документів до валових витрат включаються добові витрати у розмірі норм, установлених Кабінетом Міністрів України за кожний день відрядження.

Грошові кошти на витрати, пов’язані з відрядженням видаються з валютного рахунку підприємства на підставі письмового звернення ( з доданням кошторису – розрахунку витрат і доручення підприємства).

Зразок 1

КОШТОРИС ВИТРАТ НА ВІДРЯДЖЕННЯ

1. Добові витрати на території Німеччини становлять:

4 дні х (286/5,55) = 201,8 євро

2. Проїзд Житомир-Дортмунд - 100 євро

3. Проїзд Дортмунд-Житомир - 100 євро

4. Проживання в готелі:

З дні х 90 євро = 270 євро Разом: 671.8 євро = 672 євро (шістсот сімдесят два євро)

Головний бухгалтер Костюк Костюк К.К.

Ця заява підписується керівником підприємства або його заступником.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Облік і аудит зовнішньоекономічних операцій. Службове відрядження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок