Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Облік розрахунків за деякими видами страхуванням

Облік розрахунків за деякими видами страхуванням

Назва:
Облік розрахунків за деякими видами страхуванням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
1. Облік розрахунків по обов'язковому державному

соціальному страхуванню на випадок безробіття

Постановою Верховної Ради України від 02.03.2000 № 1533-111 прийнято Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», який набирає чинності з 1 січня 2001 р.

Соціальне страхування по безробіттю передбачає матеріальне забезпечення:

 допомога по безробіттю, у тому числі одноразова виплата для організації безробітним підприємницької діяльності;

 допомога при частковому безробіттю (вимушеному тимчасовому скороченню нормальної або встановленої законодавством тривалості робочого часу, перерв в отриманні заробітку або скороченню його розміру у зв'язку з тимчасовим припиненням виробництва без припинення трудових відносин з причин економічного, технологічного, структурного характеру);

 матеріальна допомога в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного;

 матеріальна допомога по безробіттю, одноразова матеріальна допомога безробітному і непрацездатним особам, що знаходяться на його утриманні;

 допомога по працевлаштуванню, у тому числі надання роботодавцю дотації на створення робочих місць;

 допомога на поховання у випадку смерті безробітного або особи, що знаходиться на його утриманні.

Управління страхуванням на випадок безробіття здійснюється Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Облік розрахунків по внесках на соціальне страхування на випадок безробіття підприємства (платники внесків) ведуть на рахунку 653 «За страхуванням на випадок безробіття». На суму нарахованих внесків у бухгалтерському обліку роблять запис по кредиту рахунка 653 «За страхуванням на випадок безробіття» і дебету рахунків: 23 «Виробництво», 91 «Загальновиробничі витрати», 92 «Адміністративні витрати», 93 «Витрати на збут» та ін. (на суму внесків, визначених до основної і додаткової заробітної плати, нарахованої працівникам);

661 «Розрахунки за заробітною платою» (на суму внесків, утриманих із заробітку працівників).

Перерахування страхових внесків до Фонду соціального страхування на випадок безробіття відображається платниками збору по дебету рахунка 653 «За страхуванням на випадок безробіття» в кореспонденції з кредитом рахунка 31 «Рахунки в банках».

2. Облік розрахунків по обов'язковому

державному пенсійному страхуванню

Порядок нарахування й обліку збору на державне пенсійне страхування регламентується Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.97 № 400 (з наступними доповненнями і змінами), Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування і які не враховуються при визначенні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій» від 18.05.98 №697, Інструкцією про порядок сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 03.06.99 № 4-6.

Платники збору щоквартально складають і подають (за підписом керівника підприємства і головного бухгалтера) Звіт про нарахування збору та інших надходжень до Пенсійного фонду (ф. № 4-ПФ) із зазначенням сум нарахованого і сплаченого збору та інших надходжень.

Бухгалтерський облік розрахунків по обов'язковому державному пенсійному страхуванню ведуть на пасивному рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням», субрахунок 651 «За пенсійним забезпеченням». По кредиту цього рахунка відображають суму нарахованого збору на пенсійне забезпечення в кореспонденції з дебетом рахунків:

20 «Виробництво», 91 «Загальновиробнйчі витрати», 92 «Адміністративні витрати», 93 «Витрати на збут» та ін. (на суму збору, визначеного за встановленими ставками до витрат на оплату праці, інших витрат і операцій, які визначені нормативно-правовими актами);

661 «Розрахунки за заробітною платою» (на суму збору, визначеного за встановленими ставками з доходу громадян за трудовими договорами і договорами цивільно-правового характеру).

При перерахуванні належних сум збору на пенсійне забезпечення до Пенсійного фонду в бухгалтерському обліку платника збору роблять запис:

Д-т рах. 651 «За пенсійним забезпеченням»

К-т рах. 31 «Рахунки в банках».

Службові особи, винні в порушенні встановленого порядку реєстрації платників збору, сплати коштів до Пенсійного фонду, у неподанні звітності до Фонду, залежно від обставин справи притягуються до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством

5. Облік розрахунків по додатковому пенсійному забезпеченню

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Облік розрахунків за деякими видами страхуванням

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок