Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Гармонізація національних податкових систем в умовах фінансової глобалізації та міжнародної економічної інтеграції

Гармонізація національних податкових систем в умовах фінансової глобалізації та міжнародної економічної інтеграції

Назва:
Гармонізація національних податкових систем в умовах фінансової глобалізації та міжнародної економічної інтеграції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,04 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Пошук вектора подальшого розвитку фінансових реформ в Україні значною мірою пов’язаний із принциповою невизначеністю відносин України до європейських і світових інтеграційних процесів, які проходять як у фінансово-економічній, так і в соціально-політичній сферах. Але саме європеїзація ідеології і практики фінансових перетворень, яких потребує українське суспільство в період глобалізації, повинна стати основою соціально-економічного процвітання нашої держави і вектором її подальшого історичного розвитку.

Сучасному суспільству характерні дві історичні тенденції: перша –активізація внутрінаціонального життя і пожвавлення національних економік; друга – активний розвиток взаємодії між країнами, створення інтернаціональної єдності капіталів, фінансового простору та економічного життя в цілому – тобто глобалізація. Як зазначав Ф. Мечлап, „Протекціонізм не приносить навіть часового покращання, так як інші нації досить швидко застосовують відповідні заходи... і в такій грі ніхто не виграє, а кожен втрачає в довгостроковій перспективі” [1], особливо країни з низьким рівнем економічного розвитку та слаборозвиненою фінансовою системою, що в результаті призводить до неефективних розподільчих процесів в економіці.

Активну роль у розподільчому механізмі сучасної економіки виконують інструменти, пов’язані з рухом грошової форми вартості, серед яких основне місце займають податки як важелі не тільки внутрідержавного, але і міждержавного перерозподілу суспільного продукту і національного доходу. У сучасних умовах значення податкових методів особливо посилилося у зв’язку з стрімким ростом масштабів торгівлі і виробництва, динамізмом і глобалізацією економіки, зміною її структури, процесами інтеграції суверенних держав і інтернаціоналізації фінансових потоків. Усе це створює умови для універсалізації підходів до формування національних податкових систем, через урахування світового теоретичного і практичного досвіду, існуючих світогосподарських процесів, мобільність капіталів і засобів виробництва.

У таких умовах формування національних податкових систем потребує врахування як внутрішніх, так і зовнішніх факторів. Серед перших – стратегія розвитку держави, політичний устрій, рівень соціально-економічного розвитку, модель національної економіки, на яку орієнтується держава. Серед зовнішніх факторів, що здійснюють істотний вплив на формування самостійної податкової політики, виділяють рівень відкритості національної економіки, участі держави в регіональних економічних угрупованнях, кількість міжнародних зобов’язань у сфері державних фінансів.

Найважливішим фактором, що визначає тенденції оподаткування в розвинених державах, є глобалізація світової економіки та інтернаціоналізація світових фінансових потоків. Перехід суб’єктів господарювання до фінансової системи, в якій основним критерієм ефективності ведення бізнесу стає вартість ресурсів у різних країнах, зумовив як прискорені темпи економічного розвитку, так і вибір країни-резиденції, якій надана перевага на утримання податків.

Інтеграція національних економік, всесвітня конкуренція за інвестиції забезпечення конкурентоспроможності власного виробника на внутрішньому і зовнішніх ринках також відносяться до умов, що прямо впливають на національні податкові системи. Глобальний і локальний характери економіки, внутрішній процес формування національної податкової системи створюють серйозні суперечності між внутрішніми інтересами держави як основного суб’єкта податкових відносин і його зовнішньоекономічною політикою. Податкова політика будь-якої держави в умовах глобалізації і інтеграційних процесів будується у взаємозв’язку і під певним впливом податкових реформ, що проводяться країнами – найбільшими торговими і економічними партнерами цієї держави. Національні податкові системи повинні забезпечити виконання загальнодержавних функцій як шляхом ефективного наповнення державного бюджету, так і регулюванням економічних процесів.

У даний час не можна реально сформувати глобальну гармонізовану податкову систему через неоднорідність світової економіки. На практиці питання податкової гармонізації розглядаються переважно в межах регіональної економічної інтеграції. У той же час істотний вплив податкової складової на рух товарних потоків і створення сприятливого податкового клімату для залучення іноземних інвестицій припускають створення правової основи міжнародного оподаткування. Основною умовою досягнення цієї мети є гармонізація національних податкових систем, яку можна визначити як стратегію узгодженої податкової політики інтегрованих держав з координації і зближення рівнів оподаткування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гармонізація національних податкових систем в умовах фінансової глобалізації та міжнародної економічної інтеграції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок