Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> реферат на тему: Диференційовані рентні платежі: проблеми та перспективи

Диференційовані рентні платежі: проблеми та перспективи / сторінка 3

Назва:
Диференційовані рентні платежі: проблеми та перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,15 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Передбачений проектом Закону розподіл надприбутку дозволить нафтогазовидобувним підприємствам підтримувати достатній рівень рентабельності видобутку за рахунок зменшення рентних платежів при падінні цін, а державі – отримувати значно більші надходження до бюджету при зростанні цін на нафту, природний газ і газовий конденсат.

Проектом Закону визначено, що для обсягів нафти, природного газу і газового конденсату, які реалізуються за регульованими цінами, розрахунок рентних платежів проводиться окремо із застосуванням регульованих цін, що дасть змогу дещо вирівняти економічні умови діяльності нафтогазовидобувних підприємств за рахунок зменшення рентних платежів для обсягів вуглеводнів, які реалізуються за регульованими цінами.

Введення в дію запропонованого законопроекту дасть змогу за рахунок застосування диференційованих ставок рентних платежів вирівняти умови виробничої діяльності нафтогазовидобувних підприємств, незалежно від гірничо-геологічних факторів розробки родовищ. Це дозволить зробити рентабельним видобуток нафти, природного газу і газового конденсату на старих, мало- та низькодебітних родовищах і родовищах із значною глибиною залягання за рахунок встановлення менших ставок рентних платежів та направити вивільнені кошти на додатковий видобуток нафти, природного газу і газового конденсату, що сприятиме економічному зростанню як кожного з підприємств, так і нафтогазовидобувної галузі в цілому.

Економічні наслідки введення в дію Закону України “Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат” такі.

Проведені розрахунки можливих втрат бюджету у разі прийняття Закону України “Про рентні платежі за нафту, природний газ та газовий конденсат” свідчать, що падіння суми рентних платежів (в розмірі 215 або 181,5 млн грн.) у разі підвищення ціни на природний газ для населення спостерігається лише за видобутий природний газ, який майже в повному обсязі йде на потреби населення за дуже низькими регульованими цінами. Разом з тим, зменшення рентних платежів буде частково компенсоване для бюджету за рахунок збільшення податку на прибуток.

У разі економічно обґрунтованого прогнозованого підвищення регульованої ціни на природний газ, рентні платежі за видобутий природний газ відповідно збільшаться. Те ж саме стосується розміру рентних платежів за нафту і газовий конденсат, ціни на які мають сталу тенденцію до зростання. В подальшому в разі необхідності можливого підвищення, або, в окремих випадках, зменшення ставок рентних платежів на видобуті вуглеводні в Україні таке регулювання можна буде здійснювати шляхом внесення відповідних змін саме до цього Закону.

Зазначений Закон є вкрай необхідним для нафтогазовидобувної галузі України і дозволить нафтогазовидобувним підприємствам забезпечити достатній рівень рентабельності видобутку, а державі – отримувати значно більші надходження до бюджету від збільшення видобутку вуглеводнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Диференційовані рентні платежі: проблеми та перспективи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок