Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Модернізація податкової служби як складова кодифікації податкового законодавства України

Модернізація податкової служби як складова кодифікації податкового законодавства України

Назва:
Модернізація податкової служби як складова кодифікації податкового законодавства України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,33 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Аналіз позитивних показників зростання ВВП за останні три роки свідчить про те, що економічний стан України залишається досить складним. Подальший розвиток соціально орієнтованої ринкової економіки у нашій країні, поряд із застосуванням інститутів ринкової саморегуляції, вимагає оптимізації державного управління на всіх напрямах економічної діяльності. Як зазначив Президент України Л.Д. Кучма, “Державна податкова служба є частинкою державного організму, який потребує радикальних перетворень до рівня сучасного правового демократичного суспільства з відкритою економікою, тому реформування податкової служби є однією з найважливіших її частин” [1].

Проблема полягає в тому, що сьогодні розвиток і модернізація податкової служби продовжує здійснюватись на засадах ситуативного підходу. Зводиться вона в основному до структурних змін служби, організації її роботи за функціональним принципом, автоматизації процесів адміністрування податків і зборів тощо [2, 3]. Такий підхід певним чином може покращити результати діяльності ДПС. Проте, щоб вирішити проблему спрощення процесів адміністрування податків, закласти економічні передумови для добровільності сплати податків і досягти відчутних результатів від модернізації податкової служби в Україні, необхідно оптимізувати технологію документообігу, закладеного в економічній моделі чинної системи оподаткування та нових законодавчих рішеннях, які можуть бути здійснені насамперед на підґрунті кодифікації податкового законодавства, у процесі якої необхідно розробити конкретні механізми реалізації основних принципів податкової політики держави.

Аналізуючи проект Податкового кодексу України, можна стверджувати, що проголошені в його Концепції принципи податкової політики держави залишились не реалізованими [4]. Це не випадково, оскільки чинна система оподаткування містить аналогічні помилки [5]. Усе це свідчить про відсутність відповідного наукового забезпечення як кодифікації податкового законодавства, так і процесів модернізації податкової служби. Хоча ці процеси за своєю природою та методологією теорії управління є органічно взаємопов’язаними. Але науковці практично не пов’язують їх з процесом кодифікації податкового законодавства та необхідністю трансформації чинної системи оподаткування [6].

Визначенню методологічних засад розробки механізмів реалізації основних принципів податкової політики держави як стрижневого елемента модернізації ДПС і кодифікації податкового законодавства присвячена дана стаття.

Відомо, що основні положення податкової політики сформулював Адам Смітт у таких чотирьох принципах, як ефективність, справедливість, визначеність та зручність. Автори раннього етапу української податкової політики розвинули наведені положення А. Смітта і задекларували їх у одинадцяти принципах, закріплених у Законі України “Про систему оподаткування” [7].

Оскільки в чинній системі оподаткування заявлені принципи податкової політики реалізувати не вдалося, це зумовило виникнення нових проблем, які при розробці Концепції проекту Податкового кодексу України лягли в основу декількох нових положень, що уточнюють принципові підходи щодо реалізації податкової політики держави в процесі кодифікації податкового законодавства. Це, насамперед, “створення стабільної податкової системи”, “усунення подвійного оподаткування”, “зниження податкового навантаження”, “прозорість адміністрування податків”, “спрощення механізмів контролю і стягнення податків”, “захист прав платників податків”. На рівні Концепції визначені, безумовно, головні проблеми, що існують у чинній системі оподаткування, розв’язання яких планувалось здійснити в процесі кодифікації податкового законодавства. Чи досягнута ця мета, можна встановити шляхом проведення економіко-правового аналізу економічної моделі правової форми самого проекту Податкового кодексу України (далі – ПК).

Зупинимось перш за все на сформованій у ПК економічній моделі “нової” системи оподаткування. Саме в ній відображаються або регулятивні механізми, спрямовані на розширене економічне відтворення, або суто фіскальні технологічні механізми, що спричиняють пригнічення процесів економічного відтворення і зниження податкових надходжень у бюджет, оскільки вони стають головним чинником “виштовхування” підприємництва в тіньову сферу економічної діяльності. Саме з цих причин масштаби останньої, за оцінкою Президента України, даною у Зверненні до Верховної Ради України у 2001 році, порівнюються із легальною економічною діяльністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Модернізація податкової служби як складова кодифікації податкового законодавства України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок