Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Напрями модернізації системи оподаткування

Напрями модернізації системи оподаткування

Назва:
Напрями модернізації системи оподаткування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Проведемо аналіз пропозицій різних авторів щодо напрямів модернізації податку на додану вартість і системи оподаткування в цілому. У найбільш узагальненому вигляді тут проглядаються два напрями. Перший полягає у підвищенні ролі прямого оподаткування, але при скасуванні ПДВ, і заміною всіх податків сукупним податком на прибуток з високими ставками. Саме такий підхід реалізовано у концепції реформування податкової системи Н. Вітренко. Другий пов’язаний із збільшенням ролі непрямого оподаткування. Так, І. Богословська пропонує замінити ПДВ на обіговий податок з юридичних осіб, а у спільному проекті Ю. Ти м о ш е н к о та О. Т у р ч и н о в а п р о п о н у в а л о с я з а м і н и т и П Д В н а п о д а т о к з реал і за ц і ї [1].

Тут шлях модернізації ПДВ відбувається шляхом удосконалення його метрології, технології справляння та адміністрування, а саме: зменшення ставки ПДВ, диференціація ставок оподаткування за галузевою ознакою, створення сприятливих умов для переходу всіх підприємств на стопроцентну систему обліку і оподаткування. Так, В. Загорський і З. Благун пишуть, що податковій системі кожної країни притаманні суперечності, зумовлені загальним рівнем податкового тягаря, непропорційністю його розподілу між окремими сферами господарювання. Принципів пропорційної відповідності стягнення податків доходам платників необхідно дотримуватися [2]. П. Буряк і С. Лондар вважають, що макроекономічні координати української економіки знаходяться швидше за все у ділянці високих сукупних податкових ставок, які не відповідають максимуму бюджетних надходжень. Тому відбувається або скорочення виробничих процесів, або перехід певної частини виробництва у тінь [3]. Ф. Ярошенко і В. Павленко стверджують, що податки на споживання, що застосовуються в Україні (ПДВ, акцизний збір, мито) повинні справляти вплив на всі джерела доходів. Найбільший тягар цих податків лягає на кінцевого споживача. Але пом’якшити цей вплив можна за рахунок диференціації ставок ПДВ за групами товарів. [4].

А. Кізима вважає, що стверджувати, чим менші податки, тим більший прибуток, не завжди правомірно. Тому найефективнішим способом збільшення прибутковості є не механічне скорочення податків, а побудова ефективної системи [5]. В. Піхоцький прогнозує, що зменшення з 20 % до 17 % ставок ПДВ призведе до зниження цін на товари (роботи, послуги) та збільшить платоспроможний попит на внутрішньому ринку, сприятиме розвитку виробництва і збільшенню бюджетних надходжень у наступні роки. Крім того, зменшення ставок оподаткування є одним із головних економічних методів у боротьбі із тіньовою економікою. [6]. А от М. Карлін – протилежної думки, тому що зменшення ставки ПДВ від 20 % до 17 % не вирішує проблем, хоча позитивно впливатиме на поведінку частини підприємницьких структур. Вихід вбачаємо у введенні диференційованих ставок ПДВ залежно від виду продукції (послуг):

– пільгова – 4–8 %;

– середня – 14–18 %;

– підвищена – 19–22 % [7].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Напрями модернізації системи оподаткування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок