Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Питання гармонізації відносин контролюючих органів у сфері оподаткування та платників податків

Питання гармонізації відносин контролюючих органів у сфері оподаткування та платників податків

Назва:
Питання гармонізації відносин контролюючих органів у сфері оподаткування та платників податків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,93 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Історичний досвід, здобутий Україною за роки незалежності, переконливо свідчить, що ефективне державне регулювання суспільних відносин, в тому числі й економічних, є не тільки важливою передумовою суспільного розвитку, але й нагальною необхідністю економічного зростання. Необхідність і важливість державного регулювання економіки не тільки доведена провідними науковцями світу, але й підтверджена історичним досвідом розвитку більшості національних економік. Одним із важливих і дієвих інструментів державного регулювання економіки є державна податкова політика.

Перехід України до ринкової економіки обумовлює необхідність ефективного використання державної податкової політики з метою прискорення реалізації економічних і соціальних реформ. Зауважимо, що вітчизняний інститут державної податкової політики є порівняно новим суспільним інститутом, початок формування якого було покладено лише з проголошенням Україною незалежності, оскільки в соціалістичній системі господарювання функціонування зазначеного інституту як необхідного і важливого інструменту державного регулювання економіки нівелювалося.

Аналізуючи сучасний стан податкових правовідносин в Україні, слід зазначити, що характерною їх особливістю на даному етапі суспільного розвитку є наявність численних конфліктів між контролюючими органами в сфері оподаткування та платниками податків. Існування останніх ускладнює процес адміністрування податків, призводить до збільшення його собівартості, сприяє підвищенню рівня соціальної напруженості в суспільстві.

Зазначимо, що особливої актуальності та вагомості вирішення проблеми гармонізації відносин набирає сьогодні – в період реалізації адміністративної та податкової реформ, важливим напрямом яких є перегляд і вдосконалення організації функціонування контролюючих органів у сфері оподаткування, мотивів та методів їх роботи.

Враховуючи вищевикладене, а також беручи до уваги те, що Україна сьогодні перебуває у постійному пошуку оптимальної системи оподаткування, яка б, з одного боку, забезпечувала податковими надходженнями бюджети усіх рівнів, а з іншого - стимулювала економічну активність суб’єктів господарювання, важливість наукових розробок і досліджень з цих питань є беззаперечною. Зазначимо, що дослідженню правових питань оподаткування загалом і питань гармонізації відносин платників податків і контролюючих органів у сфері оподаткування зокрема були присвячені роботи І.І. Дьяконової [1], І.В. Розпутенка [2], М.П. Девере [3], М. Недюхи, М. Задояного [4] та ін. Вклад зазначених науковців та практиків у вирішення проблеми гармонізації як у теоретичному, так і в практичному аспектах є досить вагомим. Однак, зважаючи на те, що проблема гармонізації має комплексний та динамічний характер, ряд аспектів залишається ще не вивченим і не дослідженим.

Для вирішення проблеми гармонізації відносин між платниками податків і контролюючими органами у сфері оподаткування слід вивчити та дослідити першопричини виникнення конфліктів між вказаними суб’єктами податкових правовідносин. Лише знайшовши ці першопричини і дослідивши їх соціальну та правову природу, можна запропонувати органам законодавчої та виконавчої гілок влади конкретні пропозиції щодо розв’язання проблеми гармонізації, які необхідно врахувати як під час проведення адміністративної реформи, так і стати одним із пріоритетних напрямів державної податкової політики України.

Перш ніж аналізувати та досліджувати першопричини проблеми гармонізації відносин контролюючих органів у сфері оподаткування та платників, слід з’ясувати межі її існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Питання гармонізації відносин контролюючих органів у сфері оподаткування та платників податків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок