Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Податковий тиск: психологічна інтервенція в засоби масової інформації

Податковий тиск: психологічна інтервенція в засоби масової інформації

Назва:
Податковий тиск: психологічна інтервенція в засоби масової інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,36 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Засоби масової інформації, як відомо, формують громадську думку, яка впливає в подальшому на політичні і соціально-економічні процеси в країні. Це має позитивні наслідки, якщо інформаційний матеріал об’єктивно відображає реалії життя і спрямований на прискорення науково-технічного і соціального прогресу. Проте недостатньо достовірна інформація або навіть і брехлива наносить вагомі збитки суспільству як матеріального, так і духовного характеру. Прикладом такого впливу засобів масової інформації на формування громадської думки можуть бути публікації про систему оподаткування в Україні.

Проблема системи податків почала постійно висвітлюватися на сторінках центральних і місцевих газет, журналів, у передачах по радіо і телебаченню з моменту прийняття Закону України “Про систему оподаткування”(1991). Причому з самого початку журналісти в публікаціях негативно ставилися до системи оподаткування в Україні. І в подальшому, з кожним новим нормотворчим актом: “Про акцизний збір” (1992 ), “Про прибутковий податок з громадян” (1992), “Про податок на додану вартість” (1997) та інші, критична “атака” раз у раз посилювалася. Податковій системі України стали присвоювати такі образливі епітети, як “фіскальна”, “пригноблююча”, “антигуманна”, “антинародна” і навіть “кримінальна”.

У психологічну антиподаткову кампанію до журналістів приєдналися вчені, які стали вважати, що головним детермінантом розвитку тіньової економіки в Україні є ухилення від сплати податків. Такої думки притримується О. Турчинов [1], Н. Кероза і І. Кичко [2], В. Борозюк [3], А. Бунич [4], М. Камлик [5], Д. Голосніченко [6], І. Дульська [7] та інші. Узагальнив думки вчених з цього приводу В. Пшонка: “За різними оцінками у вигляді податків стягується 60–80 % прибутків підприємств. Це формує у українських підприємців прагнення ухилення від сплати податків” [8].

Цікавими є результати досліджень, проведених в Україні Міжнародною фінансовою корпорацією влітку 1996 р. Було опитано 235 керівників приватизованих і приватних підприємств щодо податкової системи. 80 % опитуваних визначили, що приховують від оподаткування від 10 до 90 % прибутку підприємства [9].

Про значний податковий тягар, що несуть підприємці України, висловились у своїх виступах на сторінках газет і журналів і такі державні діячі, як В. Пинзеник [10], В. Ющенко [11], Ю. Кравченко [12] та інші.

Для виявлення сутності питання щодо “пригноблюючого” оподаткування в Україні потрібно, по-перше, встановити розмір сукупного податкового тиску на підприємницьку структуру, а по-друге, порівнювати його з провідними цивілізованими країнами світу.

Для розрахунку сукупного податкового навантаження на одну середньостатистичну підприємницьку фірму України застосуємо метод адекватної одиниці показників. Для цього існуючі нормативи оподаткування прибутку і фонду заробітної плати приведемо до бази оподаткування ПДВ, тобто до обсягу валового доходу фірми. А тому визначимо питому вагу кожної бази оподаткування середньостатистичної фірми:

, (1)

де di – питома вага і-ої бази оподаткування фірми;

bi – значення і-ої бази оподаткування фірми;

D – валовий дохід фірми.

Для розрахунку питомої ваги кожної бази оподаткування у валовому доході фірми України скористаємося даними офіційної статистики [13].

Розрахунки питомої ваги кожної бази оподаткування фірми зведено у таблицю 1.

Таблиця 1

Питома вага баз оподаткування у валовому доході середньостатистичної фірми України

Наші розрахунки питомої ваги баз оподаткування у валовому доході середньостатистичної фірми України несильно відрізняються від даних дослідження у Дніпропетровській області, проведеного Ю. Долгоруковим, Н. Редіним [14].

Сукупний податковий тиск на фірму, приведений до її валового доходу, подамо у вигляді алгебраїчного багаточлена:

, (2)

де Р – сукупний приведений податковий тиск на фірму;

a1 – норматив ПДВ (0,2);

а2 – норматив податку на прибуток (0,3);

а3 – норматив податку на фонд заробітної плати (0,377);

Аj – ставка акцизного збору для j-го товару.

Таким чином, сукупний податковий тиск на фірму має такий вигляд:

. (3)

Розрахуємо сукупний податковий тиск для середньостатистичної фірми України без урахування акцизного збору і місцевих податків і зборів:

Р = 1Ч 0,2 + 0,3 Ч 0,157 + 0,377 Ч 0,124 = 0,294. (4)

Податкове навантаження на фірму у даному випадку становить 29,4 % від обсягу її валового доходу.

Дослідження у західному регіоні України показали, що сумарні місцеві податки і збори не перевищують 3 % валового доходу фірми. Тоді з їх урахуванням податкове навантаження становитиме 32,4 % (Р1 = 32,4 %).

Урахуємо складову акцизного збору для фірми, що реалізує товари підакцизної групи. Для цього спочатку наведено розміри акцизного збору для окремих найбільш розповсюджених видів товарів (таблиця 2).

Таблиця 2

Ставки акцизного збору для окремих видів товарів

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Податковий тиск: психологічна інтервенція в засоби масової інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок