Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Проблеми формування ефективної структури служб, задіяних в адмініструванні податків

Проблеми формування ефективної структури служб, задіяних в адмініструванні податків

Назва:
Проблеми формування ефективної структури служб, задіяних в адмініструванні податків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Ефективність управління будь-яким процесом перш за все залежить від оптимальності структури задіяних органів. Саме цей чинник, на нашу думку, справляє вирішальний вплив на швидкість прийняття рішень, їх адекватність конкретній ситуації та потребам, оперативність впровадження в практику діяльності, результативність дії тощо. Не є виключенням у цьому сенсі і адміністрування податків. Виходячи з викладеного, саме сьогодні, на порозі великих адміністративних змін у державі, настав час активізації досліджень означеної проблеми.

Безпосередньо в адмініструванні податків в Україні задіяні органи податкової та митної служб, органи державного пенсійного фонду та державного соціального страхування. Найактуальнішим сьогодні є питання оптимальності структури податкової служби як основної ланки підсистеми державних органів, відповідальних за організацію процесу оподаткування. Податкова служба як одна з підсистем активно реформованої податкової системи також потребує радикальних перетворень. Цей процес в Україні розпочато кілька років тому під назвою “модернізація податкової служби”. Серед іншого він передбачає зміну структури податкових органів. Без відповідної реорганізації, на думку ідеологів модернізації служби, неможливо буде в повній мірі запровадити нові методологічні підходи до адміністрування податків.

У зв’язку з викладеним, цікаво проаналізувати організаційну структуру податкових служб провідних зарубіжних країн з метою адаптації їх досвіду до вітчизняних умов.

У Великій Британії загальне регулювання податкової системи покладено на Казначейство, яке розробляє стратегію податкової політики в цілому. Безпосередньо розробкою методології та організацією оподаткування займаються два підрозділи Казначейства – Управління внутрішніх доходів та Управління мита і акцизів. Їхні штати нараховують майже 100 тис. працівників.

Переважна більшість основних питань оподаткування знаходяться у віданні Управління внутрішніх доходів. Це пов’язано з тим, що у сучасній британській податковій системі значно переважають прямі податки, а Управління мита і акцизів відповідає за стягнення другорядних непрямих. Крім того, процедури оподаткування непрямими податками у Великій Британії є більш стандартизованими та спрощеними, у зв’язку з чим відповідне управління є менш чисельним.

Центральний апарат Управління внутрішніх доходів являє собою контора головного податкового інспектора. Вся країна поділена на 15 податкових округів. Окружні підрозділи служби внутрішніх доходів очолюються окружними контролерами. Їм підпорядковано районні інспекції, які очолюються районними інспекторами. В країні нараховується 600 податкових районів.

Таким чином, схематично структура податкових органів Великої Британії може бути представлена, як зображено на рис.1.

Податкова служба Французької Республіки теж не є окремим органом державної виконавчої влади. Вона підпорядкована Міністерству економіки, фінансів і бюджету та існує у формі Головного податкового управління. Штат всієї служби налічує більше 82 тис. чоловік. Очолює управління генеральний директор, який має лише одного заступника і радників.

Головне податкове управління включає до свого складу службу персоналу і бюджету, службу організації та інформації, службу податкових і земельних операцій, національну податкову школу, національну школу кадастру, службу національної кадастрової документації, управління внутрішніх і зовнішніх перевірок, національне управління майнових спорів, національне управління податкових розслідувань, службу статистичних і документаційних розслідувань, управління гарантів і виробничих послуг.

По всій території країни у підпорядкуванні Головного управління функціонують (рис. 2) регіональні податкові дирекції і одне представництво

Рис. 1. Організаційна структура податкових органів Великої Британії

Рис. 2. Організаційна структура податкових органів Франції

(у центральному регіоні – Іль де Франс). Базовою (низовою) структурою є податкові управління департаментів. Вони мають у своєму складі служби розрахунків бази оподаткування, служби справляння податків і головну податкову інспекцію. Це узагальнена схема податкового управління департаменту. Два названі види служб мають досить розгалужену структуру. Так, прикладом може бути тісна співпраця у питаннях прямого оподаткування двох їхніх підрозділів: кадастрових бюро і інспекцій прямих податків.

В ФРН податкова служба є частиною Міністерства фінансів. У складі цього органу виконавчої влади функціонує Федеральне податкове управління. У його підпорядкуванні створені підрозділи згідно адміністративно-територіального поділу Німеччини – податкові управління земель і т.д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Проблеми формування ефективної структури служб, задіяних в адмініструванні податків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок