Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Удосконалення масово-роз’яснювальної роботи органів ДПС України

Удосконалення масово-роз’яснювальної роботи органів ДПС України

Назва:
Удосконалення масово-роз’яснювальної роботи органів ДПС України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,18 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сформована в Україні система соціально-політичних відносин населення і держави характеризується невисоким рівнем податкової грамотності громадян. Крім того, у них відсутня традиція сплати податків та зборів. Тому на сьогодні перед органами державної податкової служби (ДПС) стоїть завдання удосконалення діючих форм і методів масово-роз’яснювальної роботи (МРР) та запровадження і розвиток нових форм роботи, а також окремих питань організації цієї роботи з метою досягнення добровільності виконання платниками податків власних податкових зобов’язань.

Як у розвинених країнах світу, так і в окремих країнах Східної Європи удосконалення обслуговування платників податків у ході модернізації податкової служби є одним з найдосконаліших методів підвищення ефективності податкового менеджменту. Діяльність податкових органів у інших країнах грунтується на поєднанні нових методів управління з новими концепціями ”орієнтації на клієнта (споживача) – платника”. Платник податків повинен мати доступ до найновішої інформації про функціонування податкової системи, про порядок розрахунків сплачуваних ним податків, бути поінформованим про свої права.

У 1993 році в ДПІ було створено підрозділи масово-роз’яснювальної роботи серед платників податків. Крім проведення масово-роз’яснювальної роботи серед платників податків з питань застосування податкового законодавства, завдання реформуваних у 2002 році підрозділів у підрозділи громадських зв’язків та масово-роз’яснювальної роботи значно розширені щодо ідеологічного та інформаційно-пропагандистського аспектів роботи, але в той же час, як і при створенні в органах ДПС відділів обслуговування платників податків дев’ять років тому, в цьому підрозділі зосереджені всі функції з обслуговування платника податків – від надання консультацій з конкретних питань застосування податкового законодавства до надання допомоги в підготовці і здаванні податкової декларації.

Крім роботи з теперішніми платниками податків, підрозділи МРР працюють і з потенційними платниками податків (“аудиторіями”, “клієнтами”), які доцільно об’єднати в наступні групи, що дозволяє застосовувати інструменти масово-роз’яснювальної роботи, саме до конкретної “аудиторії” (рис. 1). У кожного клієнта є свої особливості (“характеристики”), які необхідно враховувати при виборі форм і методів МРР. Для класифікації платників на рис. 1 застосовано принцип сегментації за клієнтурною ознакою. У цілому по Україні при виборі форм та методів МРР необхідно застосовувати принципи сегментації також за географічною та психолого-культурною ознаками. Ці особливості повинні бути відображені у методичних рекомендаціях, які необхідно розробити по МРР ДПА України.

Рис. 1. Платники податків, з якими працюють органи ДПС

У ході реалізації Програми модернізації ДПС України питання щодо удосконалення роботи з платниками податків передбачається вирішити через: створення системи навчання учнів загальноосвітніх шкіл з питань податкового законодавства; створення системи підтримки та використання повідомлень громадян про факти ухилення від сплати податків; налагодження системи виготовлення та розповсюдження бланків податкової та бухгалтерської звітності, регістрів бухгалтерського обліку; створення системи консультаційних пунктів, у тому числі електронних. Напрями удосконалення окреслені чітко, але чи саме лише завдяки ним зросте ефективність масово-роз’яснювальної роботи і чи лише вони потребують удосконалення?

Зображено всі ті форми (інструменти) МРР, які пройшли апробацію та використовуються органами ДПС, у тому числі ДПА у Львівській області, та мають позитивний вплив на формування громадської думки щодо доцільності добровільної сплати податків.

Методи МРР є такі: індивідуального підходу до платника податків і масового охоплення. Досвід підрозділів масово-роз’яснювальної роботи ДПА у Львівській області свідчить, що використання методу індивідуального підходу є більш ефективним при роботі з великими платниками податків, які сплачують значні суми платежів, через що їм необхідно приділяти більше уваги, також для заохочення сумлінних платників податків з виховною метою решти платників податків, до платників – великих боржників бюджету. Метод масового охоплення ефективний, коли аудиторія однорідна: платники перебувають на однаковій системі оподаткування (спрощена, загальна, фіксований податок), належать до однієї галузі народного господарства.

Податкові органи Львівської області при проведенні масово-роз’яснювальної роботи мають певний досвід щодо використання різних форм МРР з теперішніми та майбутніми платниками податків, серед яких: – сервісне обслуговування великих законослухняних суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб – шляхом постійного адресного повідомлення їм змін у податковому законодавстві;

– проведенням вікторини знавців податкового законодавства України, анкетування школярів, результати якого враховуються для удосконалення організації роботи зі школами;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Удосконалення масово-роз’яснювальної роботи органів ДПС України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок