Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Уникнення подвійного оподаткування як напрям удосконалення інституту зовнішньоекономічного співробітництва в Україні

Уникнення подвійного оподаткування як напрям удосконалення інституту зовнішньоекономічного співробітництва в Україні

Назва:
Уникнення подвійного оподаткування як напрям удосконалення інституту зовнішньоекономічного співробітництва в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,58 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Розширення міжнародного співробітництва, переміщення капіталу, товарів, послуг неминуче породжують багатомірність (подвійність) оподаткування. Подвійне оподаткування характеризує таку ситуацію, коли відбувається як горизонтальне, так і вертикальне накладання одних податків на інші, а це неминуче супроводжується негативними економічними наслідками. За умови зміцнення міжнародного економічного співробітництва та глобалізації економіки розв’язання проблеми подвійного оподаткування стає складовою міждержавної координації.

Подвійне оподаткування – це випадки, коли об’єкт податку або його платник оподатковується в рамках однієї або кількох фіскальних юрисдикцій податком певного виду більше, ніж один раз.

Розрізняють подвійне економічне та юридичне оподаткування. Подвійне економічне оподаткування – це ситуація, коли з одного й того ж доходу податок платять декілька його послідовних отримувачів. Подвійне юридичне оподаткування – це ситуація, коли один і той самий платник податків обкладається відносно одного й того ж доходу однаковими або співставленими податками два і більше рази за один період. Подвійне юридичне оподаткування здебільшого зустрічається у випадках ведення господарської діяльності в міжнародному масштабі внаслідок одночасного застосування принципів резидентства та територіальності декількома країнами щодо одного й того ж доходу платника податків Уникнення подвійного юридичного оподаткування можливе, коли країна постійного місцеперебування платника податків може дозволити йому при виконанні податкових зобов’язань врахувати податки, виплачені за кордоном. Це може бути системи податкових заліків (Exemption Method) або податкових кредитів (Foreign Tax Credit).

Система податкових заліків передбачає, що сума податків, сплачених в іноземній юрисдикції за принципом територіальності утворення доходів, вираховується при підрахунку прибутку, який обкладається податком компанії ( доходів фізичної особи) в юрисдикції її резиденства.

Система податкових кредитів дає право вираховувати суму податків, сплачених за кордоном, із суми податкових зобов’язань фізичної чи юридичної особи. Система податкових кредитів є більш вигідною для платника податків в умовах подвійного міжнародного оподаткування, порівняно з системою податкових заліків. Пояснимо це на прикладі.

Корпорація N є резидентом країни А, але підприємницьку діяльність веде не тільки в країні А, але й в країні В. Від підприємницької діяльності в країні А корпорація N одержала прибуток в розмірі 60 одиниць. Крім того, із іноземної країни В (джерела доходів корпорації N) дохід у сумі 40 одиниць репатріюється в країну А. Податкова ставка в А становить 20 %, податкова ставка у В – 30 %.

1. Податкові заліки.

Податкові зобов’язання N в В: 40 х 30 / 100 = 12 одиниць.

Податкові зобов’язання N в А: (дохід в А + дохід в В – іноземні податки) х внутрішня податкова ставка:

(40 + 60 – 12) х 20 / 100 = 17,6 одиниць.

Загальна сума сплачених податків : 12 + 17,6 = 29,6 одиниць.

Чистий дохід корпорації N: 100 – 29,6 = 70,4 одиниці.

2. Податковий кредит.

Податкові зобов’язання N в В = 40 х 30 / 100 = 12 одиниць.

Податкові зобов’язання N в А: (дохід в А + дохід у В) х внутрішня податкова ставка – сума сплачених податків в В:

(40 + 60) х 20 / 100 – 12 = 8 одиниць.

Чистий дохід корпорації N: 100–20 = 80 одиниць.

3. За умови незастосування жодного із засобів уникнення подвійного оподаткування:

Податкові зобов’язання N у В = 40 х 30 / 100 = 12 одиниць.

Податкові зобов’язання N в А: (дохід в А + дохід у В ) х внутрішня податкова ставка

(40 + 60) х 20 / 100 = 20 одиниць.

Загальна сума сплачених податків : 12 + 20 = 32 одиниць.

Чистий дохід корпорації N: 100 – 32 = 68 одиниць.

Саме податковий кредит у країнах, які розвиваються, є одним із факторів, що стимулює діяльність іноземних інвесторів. Його розмір визначається не тільки реально сплаченим обсягом податку, але й його величиною, яка повинна бути справленою за відсутності податкових знижок у приймаючій країні. У деяких державах межа цього кредиту фіксується. Наприклад, у видобувній промисловості Мексики вона становить 20 % від обсягу інвестицій, а для дрібних компаній її підвищено до 25 %. Податковий кредит застосовується для регулювання певних видів діяльності іноземних компаній. У тій самій Мексиці запроваджено обмеження для зменшення питомої ваги місцевих ресурсів із низьким ступенем обробки у вартості експортованих товарів.

Сертифікат на одержання податкового кредиту надається лише підприємствам-експортерам, у яких його питома вага сягає не менш 30 % вартості всього експорту, а вартість, відповідно, не перевищує 10 % від неї. У Мексиці, Малайзії та Пакистані право на податковий кредит здобувають компанії, що ведуть НДДКР і сприяють підвищенню кваліфікації робочої сили4.

Уникнення подвійного оподаткування за допомогою системи податкових заліків і системи податкових кредитів досягається шляхом підписання країнами двосторонніх угод.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Уникнення подвійного оподаткування як напрям удосконалення інституту зовнішньоекономічного співробітництва в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок