Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Податок на доходи фізичних осіб

Податок на доходи фізичних осіб

Назва:
Податок на доходи фізичних осіб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,29 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Законодавче - нормативна база:

1. Декрет Кабінету Міністрів України N 13-92 від 26.12.1992 р. "П прибутковий податок з громадян" із змінами та доповненнями.

2. Інструкція Головної Державної податкової інспекції "Про прибутне податок з громадян" № 12 від 21.04.1993 р. із змінами та доповненнями.

Прибутковий податок з громадян - прямий податок, сплачуваний з доходів громад як за місцем основної і неосновної роботи, так і від підприємницької діяльності Механізм оподаткування прибуткового податку наведено на схемі 1:

Схема - 1

Структурно-логічна схема прибуткового податку з громадян

Платники

Платниками прибуткового податку (суб'єктами оподаткування) в Україні є і громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (надалі громадяни) як т., що мають, так і т., що не мають постійного місця проживання в і Україні. До громадян, що мають постійне місце проживання в Україні, належать! громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які проживають в Україні у цілому не менше 183 днів у календарному році.

Об'єкти оподаткування

Об'єктом оподаткування у громадян, які мають постійне місце проживання в Україні, є сукупний оподатковуваний доход за календарний рік (що складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів), одержаний з різних джерел як на території України, так і за її межами.

Об'єктом оподаткування у громадян, які не мають постійного місця в Україні, є доход, одержаний з джерел в Україні.

При визначенні сукупного оподатковуваного доходу враховуються доходи, як в натуральній формі, так і у грошовій (національній або іноземній валюті)

Доходи, одержані в натуральній формі, зараховуються до сукупного оподаковуваного доходу за календарний рік за вільними (ринковими) цінами, якщо інше не передбачено законодавством.

Сплата податку з доходів, одержаних в іноземній валюті, провадиться в національній валюті України. Доходи, одержані в іноземний валюті, перераховуються в національну валюту за курсом, що встановлюється Національним банком України на дату одержання доходу.

Об'єкти оподаткування прибутковим податком з громадян наведені на схемі 2:

Схема 2

Структурно логічна схема об'єктів оподаткування прибутковим податком з громадян

Суми виплат, що не включаються до сукупного оподатковуваного.

До сукупного оподатковуваного доходу, одержаного громадянами в період за який здійснюється оподаткування, не включаються:

а) допомога по державному соціальному страхуванню і державному соціальному забезпеченню, крім допомоги по тимчасовій непрацездатності числі допомога по догляду за хворою дитиною), зокрема:

- допомога по вагітності та пологах;

- одноразова допомога при народженні дитини;

- допомога по догляду за дитиною;

- грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей до 16 років;

- допомога по догляду за дитиною-інвалідом;

- допомога на дітей віком до 16 років (учнів - до 18 років);

- допомога на дітей одиноким матерям

- допомога на дітей військовослужбовців строкової служби;

- допомога на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням; І

- тимчасова допомога на неповнолітніх дітей, батьки яких ухиляються від ста: аліментів або коли стягнення аліментів неможливе; ,

- допомога на поховання, у тому числі яка надається за рахунок юридичних фізичних осіб;

б) суми одержуваних аліментів;

в) державні пенсії, а також додаткові пенсії, що виплачуються за умов? добровільного страхування пенсій; . ,

г) компенсаційні виплати в грошовій і натуральній формі у межах норі _ передбачених чинним законодавством, за винятком компенсації за невикористані відпустку при звільненні; л

д) суми грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат одержуваних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького скла, органів внутрішніх справ та кримінально-виконавчої системи у зв'язку виконанням обов'язків несення служби;

е) суми, одержувані в результаті відчуження майна, що належить громадян на правах власності, за нотаріальне посвідчення або за операції з відчуження якого сплачується державне мито чи плата за вчинення нотаріальних дій, крім доход одержуваних від реалізації продукції та іншого майна в результаті здійснення ним підприємницької діяльності;

є) доходи громадян від продажу вирощеної в особистому підсобною господарстві, на присадибній, дачній і садовій ділянці продукції рослинництв бджільництва, худоби, кролів, нутрій, птиці як у живому вигляді, так і продукції забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Податок на доходи фізичних осіб

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок