Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Податок на промисел, спеціальний торговий патент, фіксований сільськогосподарський податок

Податок на промисел, спеціальний торговий патент, фіксований сільськогосподарський податок

Назва:
Податок на промисел, спеціальний торговий патент, фіксований сільськогосподарський податок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,17 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Податок на промисел, спеціальний торговий патент, фіксований сільськогосподарський податок

Законодавчо-нормативна база: .

1. Декрет Кабінету Міністрів України "Про податок на промисел" від 17.03.1993 р. № 24-93 із змінами та доповненнями.

Податок на промисел - це плата, яка стягується з фізичних осіб за право здійснення торгової діяльності. Механізм оподаткування податком на промисел наведено на схемі 1:

Схема 1

Структурно - логічна схема податку на промисел

Платники

Платниками податку на промисел є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, як ті, що мають, так і ті, що не мають постійного місця проживання в Україні, якщо вони не зареєстровані як суб'єкти підприємництва і здійснюють несистематичний, не більше чотирьох разів протягом календарного року продаж вироблених, перероблених та куплених продукції, речей, товарів.

Об'єкт оподаткування

Об'єктом оподаткування є сумарна вартість товарів за ринковими цінами, що зазначається громадянином у декларації, поданій до державної податкової інспекції у районі (місті) за місцем проживання, а громадянином, який не має постійного місця проживання в Україні, за місцем продажу товарів.

Ставки

Ставка податку на промисел установлюється у розмірі 10% указаної у декларації вартості товарів, що підлягають продажу протягом трьох календарних днів, але не менше розміру однієї мінімальної заробітної плати. У разі збільшення терміну продажу товарів до семи календарних днів ставка податку подвоюється.

Пільги

Не декларується та не оподатковується продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва, худоби, кролів, нутрій, птиці (як у живому вигляді, так і продукції їх забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва, а також продаж автотранспортних засобів, які перебувають у приватній власності громадян, якщо вони реалізуються один раз протягом року.

Порядок обчислення та сплати

Податок на промисел сплачується у вигляді придбання одноразового патенту на торгівлю, вартість якого визначається на підставі вказаної платником сумарної вартості товарів і ставки податку. Сума податку за невикористаним патентом поверненню не підлягає.

Мінімальний термін дії одноразового патенту - три, максимальний - сім календарних днів.

У разі, коли продаж товарів здійснюється протягом календарного року більше чотирьох разів, така діяльність вважається систематичною і зобов'язує громадян зареєструватися як суб'єкти підприємництва відповідно до чинного законодавства України

Якщо фізична особа укладає від двох до чотирьох угод купівлі-продажу власних автотранспортних засобів протягом календарного року, і ці угоди не посвідчені нотаріально, то вона зобов'язана подавати в органи Державної автоінспекції України одноразовий патент, що підтверджує сплату податку на промисел.

Спеціальний торговий патент

Законодавче - нормативна база:

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 08.06.98 р. №826 "Про затвердження переліку територій, на яких у порядку експерименту застосовується спеціальний торговий патент ".

2. Наказ "Про затвердження форми книги обліку доходів і витрат суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, які придбали спеціальний торговий патент та порядок її ведення" від 30.01.02 р. №43.

3. Закон України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.96 р. № 98 із змінами та доповненнями.

Спеціальний торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта господарської діяльності на особливий порядок оподаткування відповідно до закону.

Спеціальний торговий патент може бути придбаний суб'єктом підприємницької діяльності, що працює у сфері торгівлі (в тому числі іноземною валютою), громадського харчування, надання побутових послуг, грального бізнесу, і обсяг реалізації товарів (робіт, послуг) якого не перевищує 1 млн. грн. за рік. У разі, якщо декілька суб'єктів підприємницької діяльності мають торговельні зали для покупців або надають побутові послуги в одному окремому приміщенні, будівлі або їх частинах, крім ринків усіх форм власності, спеціальний торговий патент видається лише за умови, що всі зазначені суб'єкти підприємницької діяльності придбають спеціальні торгові патенти.

Суб'єкт підприємницької діяльності самостійно приймає рішення про придбання спеціального торгового патенту.

Суб'єкти, які провадять діяльність без придбання торгового патенту або з придбанням пільгового торгового патенту, також можуть отримати в установленому порядку спеціальний торговий патент.

Під час придбання спеціального торгового патенту суб'єкт підприємницької діяльності не вносить одноразову плату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Податок на промисел, спеціальний торговий патент, фіксований сільськогосподарський податок

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок