Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Організація обліку поточних зобов’язань

Організація обліку поточних зобов’язань

Назва:
Організація обліку поточних зобов’язань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,12 KB
Завантажень:
1876
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Організація обліку поточних зобов’язань

Зміст:

Вступ 3

1. Поняття та класифікація зобов’язань 4

1.1. Поняття про зобов’язання 4

1.2. Класифікація зобов’язань: 4

1.2.1. Довгострокові зобов'язання 5

1.2.2. Поточні зобов'язання . 5

1.2.3. Забезпечення 5

1.2.4. Непередбачені зобов'язання . 5

1.2.5. Доходи майбутніх періодів . 6

2. Поточні зобов'язання 7

2.1. Поняття про поточні зобов’язання 7

2.2. Класифікація поточних зобов’язань: 7

2.2.1. Короткострокові кредити банків . 8

2.2.2. Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги 10

2.2.3. Облік розрахунків по податках і платежах . 13

2.2.3.1 Податок на прибуток . 14

2.2.3.2 Податок на додану вартість . 15

2.2.3.3 Акцизний збір 16

2.2.3.4 Прибутковий податок 16

2.2.4. Кредиторська заборгованість за розрахунками . 18

2.2.4.1 Поточні зобов'язання за одержаними авансами . 19

2.2.4.2 Поточні зобов'язання з розрахунків з бюджетом . 19

2.2.4.3 Поточні зобов'язання з позабюджетних платежів 22

2.2.4.4 Поточні зобов'язання за розрахунками з оплати праці 22

2.2.4.5 Поточні зобов'язання за розрахунками з внутрішніх розрахунків. 26

Висновки 28

Список використаної літератури . 29

Вступ

Зобов'язання, що відображаються в бухгалтерському обліку, мають юридичний та економічний зміст. Як юридична категорія господарське зобов'язання – це господарські відносини, що регулюються правом. В силу цих відносин одна сторона уповноважена вимагати від іншої здійснення господарських операцій: передачі майна, виконання робіт, надання послуг тощо, а інша сторона зобов'язана виконувати вимоги щодо предмету зобов'язання і має при цьому право вимагати відповідну винагороду - сплату грошей, зустрічні послуги тощо.

На сьогоднішньому етапі розвитку підприємницької діяльності роль бухгалтера не зводиться тільки до чіткого виконання інструкцій і вказівок. Законом України ″Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні″ бухгалтеру надається широке поле для професійної творчості, розвитку його професійної думки. Я обрав тему для курсової роботи ″Облік поточних зобов’язань″ тому що для мене, як майбутнього бухгалтера, вона має дуже велике значення. Бухгалтер веде облік операцій що відбуваються на підприємстві і як на мій розсуд найважливішою частиною обліку є облік саме поточних зобов’язань, тому що неможливе існування підприємства в якого не було б поточних зобов’язань і бухгалтер обов’язково повинен вміти вести їх облік.

На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності існують зобов’язання підприємства перед поставщиками, підрядчиками, працівниками, за короткострокові та довгострокові кредити, учасниками та ін. - всі ці зобов’язання є поточними.

До поточних активів належать грошові кошти та інші ресурси щодо яких можна вважати, що вони будуть перетворені на (продані за) грошові кошти чи використані протягом року з дати складання бухгалтерського балансу або протягом нормального операційного циклу підприємства (із двох термінів обирають довший).

Статті включаються до поточних зобов'язань, якщо вони оплачуються на вимогу кредитора, або якщо очікується, що вони будуть ліквідовані протягом одного року.

Для себе за мету написання даної курсової роботи я поставив глибоке вивчення термінів пов’язаних з поточними зобов’язаннями, вивчення рахунків на яких проводиться облік поточних зобов’язань, запам’ятати основні бухгалтерські проводки з обліку поточних зобов’язань підприємства.

В курсовій я докладно розглянув облік товарних і нетоварних операцій та облік розрахунків з оплати праці.

Щоб краще зрозуміти зміст, в роботі показані таблиці з господарськими операціями що відносяться до поточних зобов’язань, бухгалтерські проводки по цим операціям та приклади

При написанні курсової роботи я використовував літературу різних авторів та деякі Інтернет посилання з бухгалтерського обліку які показані у списку використаної літератури.

1. Поняття та класифікація зобов’язань

1.1. Поняття про зобов’язання

Зобов'язання (Liabilities) – заборгованість підприємства, що виникає внаслідок минулих подій і погашення якої, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють економічні вигоди.

Зобов'язання визнають, якщо його оцінку можна достовірно визначити та існує ймовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення.

Погашення зобов'язання можна здійснювати шляхом: сплати кредиторові грошових коштів; відвантаження готової продукції, товарів або надання послуг у рахунок отриманого авансу від покупця або в порядку заліку заборгованості; переведення зобов'язань у корпоративні права, які належать кредитору (елементи капіталу) тощо.

У кожному разі погашення зобов'язання пов'язано з вибуттям активів, а отже, зі зменшенням майбутніх економічних вигод у результаті вибуття ресурсів підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Організація обліку поточних зобов’язань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок