Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Методика і техніка інвентаризації необоротних активів та відображення їх результатів на рахунках бухгалтерського обліку

Методика і техніка інвентаризації необоротних активів та відображення їх результатів на рахунках бухгалтерського обліку

Назва:
Методика і техніка інвентаризації необоротних активів та відображення їх результатів на рахунках бухгалтерського обліку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
831,75 KB
Завантажень:
517
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Методика і техніка інвентаризації необоротних активів та відображення їх результатів на рахунках бухгалтерського обліку

ЗМІСТ

Вступ. 3

1. Теоретичні основи інвентаризації необоротних активів підприємства. 5

1.1. Необоротні активи підприємства: визначення та класифікація. 5

1.2. Методика інвентаризації необоротних активів підприємства. 11

2. Практичні аспекти відображення результатів інвентаризації необоротних активів підприємства на рахунках бухгалтерського обліку. 17

2.1. Інвентаризація основних засобів і нематеріальних активів. 17

2.2.1. Інвентаризація основних засобів. 17

2.2.2. Інвентаризація незавершеного капітального будівництва і незакінчених капітальних ремонтів. 19

2.2.3. Інвентаризація нематеріальних активів. 20

2.2. Бухгалтерські проведення при відображенні інвентаризаційних розбіжностей по основних засобах і нематеріальних активах. 24

Висновки. 28

Використана література. 30

Вступ

Однією з основних вимог, що ставляться до бухгалтерського обліку, є достовірність його показників. Проте в процесі зберігання і відпуску товарно-матеріальних цінностей між фактичною наявністю і даними бухгалтерського обліку можуть виникнути розходження, які не піддаються повсякденному обліку, зокрема, в результаті пересортиці, несправності ваговимірних приладів, помилкових записів, втрати документів, зловживань матеріально відповідальних осіб та ін. У зв'язку з цим виникає об'єктивна необхідність у такому способі, який би забезпечив можливість взяти на облік можливі розходження між даними обліку і фактичною наявністю господарських засобів. Це досягається за допомогою інвентаризації.

Отже, інвентаризація є способом виявлення (з наступним обліком) господарських засобів і джерел їх формування, не оформлених поточною документацією, для забезпечення достовірності показників обліку і звітності підприємства.

Здійснюється інвентаризація шляхом перевірки в натурі наявності майна (господарських засобів) підприємства (зважуванням, переліком, обміром тощо) і порівняння одержаних результатів з даними бухгалтерського обліку. Це дає змогу встановити розходження між даними обліку і фактичною наявністю засобів, тобто лишки або нестачі (якщо вони мали місце), які оформляють відповідними документами і відображають в обліку.

Періодичне проведення інвентаризації є не лише засобом уточнення показників обліку, а й засобом боротьби із зловживаннями матеріально відповідальних осіб, а також упорядкування складського господарства, оскільки при її проведенні одночасно перевіряють стан складських приміщень, правильність зберігання матеріальних цінностей, справність ваговимірних приладів.

Інвентаризація фінансових розрахунків допомагає уточненню розрахункових відносин з дебіторами і кредиторами, зміцненню розрахунково-фінансової дисципліни.

Залежно від повноти охоплення перевіркою засобів господарства розрізняють інвентаризацію повну і часткову.

Повна інвентаризація передбачає суцільну перевірку всього майна підприємства і стану розрахункових відносин. Часткова інвентаризація охоплює окремі види засобів (грошових коштів у касі, готової продукції на складах тощо). Повна інвентаризація проводиться, як правило, перед складанням річного звіту, а також у випадках, передбачених чинним законодавством (при зміні матеріально відповідальних осіб, приватизації державних підприємств тощо). Вона дає найбільш повну інформацію, проте не завжди доцільна, оскільки трудомістка і відволікає значну кількість працівників від основної роботи.

За характером інвентаризації-поділяють на планові і позапланові. Планова інвентаризація проводиться за завчасно складеним планом відповідно до розробленого графіка її проведення (наприклад, перед складанням річного звіту). Позапланова інвентаризація проводиться за розпорядженням керівника господарства (за вимогою перевіряючого органу, у випадках пожежі, стихійного лиха тощо). Найбільш ефективними є раптові часткові інвентаризації, оскільки вони підвищують відповідальність матеріально відповідальних осіб у своєчасному оприбуткуванні і списанні матеріальних цінностей, правильності їх зберігання, запобігають зловживанням.

Отже, об'єктом дослідження даної роботи є інвентаризація необоротних активів, предметом дослідження є методика і техніка інвентаризації необоротних активів та відображення їх результатів на рахунках бухгалтерського обліку.

1. Теоретичні основи інвентаризації необоротних активів підприємства

1.1. Необоротні активи підприємства: визначення та класифікація

Активи підприємства в бухгалтерському обліку поділяють на оборотні та необоротні. До оборотних належать грошові кошти, не обмежені у використанні, а також інші активи, призначені для реалізації чи споживання впродовж операційного циклу чи дванадцяти місяців з дати балансу.

Усі інші активи вважаються необоротними. Отже, необоротними є активи, що тривалий час утримуються підприємством з певною метою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Методика і техніка інвентаризації необоротних активів та відображення їх результатів на рахунках бухгалтерського обліку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок