Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> хімічний вміст нафти

хімічний вміст нафти

Назва:
хімічний вміст нафти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,35 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
хімічний вміст нафти


Хімічний вміст нафти дуже складний. Вона не є однорідною хімічною речовиною, а суміш великої кількості різних речовин: вуглеводів, сірнистих, азотних і інших з’єднань.
1.1 Елементний і груповий вміст нафти (ряди вуглеводів)
елементний вміст нафти характеризується вмістом в них 83-87% вуглецю, 11-14 гідрогену, 1-3% нітрогену, окисигену сульфуру і металів. В деяких нафтах вміст сульфуру досягає 6%. Визначити хімічний вміст нафти за окремими з’єднаннями дуже важко, тому часто обмежуються визначенням кількісного ва хімічного вмісту, тобто окремих груп і рядів вуглеводнів. Для газів і легких бензинових фракцій вдається визначити індивідуальний хімічних вміст.
Основну масу нафти складають вуглеводні, які відрізняються один від одного різним вмістом карбону і гідрогену в молекулі, а також її будовою. Вуглеводні нафти відносяться до наступних груп, або рядам:–
парафінові (насичені);–
нафтенові;
- ароматичні.
В нафтах переважно переважають парафінові і нафтенові вуглеводні.
В процесі переробки нафти утворюється ще й ненасичені вуглеводні.
Наявність тої чи іншої групи вуглеводів в природній нафті, а також сирнистих, азотних з’єднань в нафті і в продуктах, отриманих при її переробці, надає цим продуктам певні властивості.
Вуглеводні являють собою хімічне з’єднання елементів – карбону і гідрогену. Саме просте з’єднання карбону з гідрогеном – метан. Метан – газ, який є основною складовою частиною природного газу
Парафінові вуглеводні (алкани). Їх загальна формула СnH2n+2 (n – число атомів карбону). Кожний наступний вуглеводень отриманий з попереднього заміною крайнього в ланцюзі гідрогену метальної групи А. Це вуглеводні нормальної будови. Вуглеводні від CH4 до C4H10 – гази.
Наступні вуглеводні – від С5Н12 до С15Н32 – рідини. Вони входять у вміст бензину, дизельного пального.
Вуглеводні від С16Н34 і вище в звичайних умовах тверді речовини.
Приклади парафінових вуглеводнів
С4Н10 С5Н12
ізобутан ізопентани
Нафтенові вуглеводні (циклами). Загальна формула СnH2n. Вони були відкриті знаменитим російським хіміком В.В. Марковниковим при вивченні ним кавказьких нафтей.
За своїми хімічними властивостями нафтенові вуглеводні нагадують парафінові вуглеводні, але на відміну від них мають циклічну будову:
Циклопентан | Циклогексан | Метилциклогенсан
Дуже велике значення серед них мають похідні циклопентану і циклогексану. Ароматичні вуглеводні (арени). Арени ряду бензолу мають загальну формулу СnH2n-6. Циклічна будова ароматичних вуглеводнів на відміну від нафтенових характеризуються наявністю подвійних зв’язків:
Бензол | Толуол | Ксилол
Більшість ароматичних вуглеводнів є цінною сировиною для хімічної і нафтохімічної промисловості.
Ненасичені вуглеводні. Вуглеводні ряду етилену мають загальну формулу CnH2n. Вони характеризуються наявністю подвійного зв’язку. В нафтах вони не містяться, але складають значну частину продуктів, отриманих при термічних і деяких каталітичних процесах. Ці вуглеводні володіють великою реакційною здатністю і є хорошою сировиною для виробництва таких важливих продуктів, як поліетилен, окисли етилену.
1.2 кисневі з’єднання в нафті.
До числа основних кисневих з’єднань, що містяться в нафті, відносяться нафтенові кислоти, феноли, смолисто-асфальтові з’єднання.
Нафтенові кислоти містять карбоксильну групу – СООН. Густина їх коливається в межах 0,95-1,05. загальна їх формула СnH2n-2O2. Нафтенові кислоти – маслянисті рідини з різким запахом. Містяться вони в дизельних, солярових і легких масляних дистилятах. Викликають корозію.
Нафтенові кислоти і їх солі широко застосовуються в промисловості в якості деемульгаторів.
Феноли містяться тільки в деяких нафтах і виділяються разом з нафтеновими кислотами. Максимальна кількість фенолів міститься в каліфорнійській ароматичний нафті.
Смолисто-асфальтенові з’єднання містяться в нафтах в дуже значних кількостях (від 4-5 до 20% і більше).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: хімічний вміст нафти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок