Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Внесок українських хіміків у науку

Внесок українських хіміків у науку

Назва:
Внесок українських хіміків у науку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Р е ф е р а т
Внесок українських хіміків у науку


Зміст
Вступ ..................................................................................................…................. 3
Дослідження із загальної та неорганічної хімії на Україні. ................……. 5
Відкриття українських хіміків у сфері органічної хімії. ......................….... 9
Вивчення фізичної хімії. ......................................................................…...... 13
Розвиток біохімії у наукових центрах України.
Дослідження хіміків-біологів. ……………………………………………….16
Розвиток досліджень із колодної та аналітичної хімії.
Хімічна технологія. .……………………………………………………….....19
Висновки .................................................................................................................… 21
Використана література ............................................................................................ 23


Вступ
Розвиток хімії є результатом складної, надзвичайно різноманітної за формами наукової творчості, яка відбувалася протягом багатьох століть. Хімія цікава багатством ідей, що викладені у сміливих гіпотезах, строгих теоріях і точних законах, та багатством різних людських доль.
Ми живемо у світі речовин, вони оточують нас всюди. Зміни, що відбуваються у живому організмі: народження, розвиток, старіння – все це супроводжується різноманітними перетвореннями речовин.
Хімічні перетворення використовувались людиною ще у доісторичні часи, про які майже не збереглося письмової пам’ятки. Існували у ІV ст. до н. е. “хімічні теорії”, які були межею між міфом та наукою. Багато секретів “таємного мистецтва” єгипетських жерців стали відомими грецьким філософам і вченим, серед яких: Ф. Мілетський, Анаксимандр, Геракліт Ефеський, Анаксагор, Демокріт, Платон, Аристотель. [8, 349].
Першими знаннями, пов’язаними з хімією, були відомості про властивості різноманітних матеріалів, які накопичувались у ремісників, а також інформація про одержання речовин і їхню дію на організм людини. Природничі знання ґрунтувалися на вченні Аристотеля, а в роботах тодішніх дослідників реальне тісно перепліталося з фантастичним, коло зацікавлень в основному, замикалося на описі живого світу і явищ природи.
З середини І тисячоліття до н. е. відомою стає алхімія – мистецтво перетворення металів у золото з допомогою “еліксиру мудреців” чи “філософського каменю”, на пошуки якого алхіміки витратили багато століть. Алхімія внесла значний вклад у лабораторну майстерність і техніку одержання багатьох чистих речовин. Алхіміками був підготовлений ґрунт для вивчення хімічних сполук і їх застосування у медицині та практичному житті.
У ХVІ столітті пройшла корінна перебудова алхімії. Розвивалась ятрохімія – напрямок науки, що прагнув поставити хімію служінню медицині.
У ХVІІ ст. розвивалась пневматична хімія – “хімія газу”. У кін. ХVІІ - поч. ХVІІІ ст. Виникла теорія флогістону, яка вперше пояснила окисно-відновні процеси. Вчені, які дотримувались цієї теорії вважали, що наука повинна служити розвитку промисловості. [6, 183].
Період ХVІІІ ст. є часом відкриття кількісних законів, які стали основою розвитку різних напрямків хімічної науки.
У ХІХ ст. було відрито вчення про електрони і радіоактивність, різні теорії валентності. Це століття для хімічної науки відзначається дослідженням класифікації хімічних елементів, яку систематизував у періодичну систему російський хімік Д. І. Менделєєв. Розвивалась також неорганічна хімія та сформувалась органічна.
У ХVIII ст., коли активізувалися дослідження з природознавства, почали викладати цей предмет у навчальних закладах, зокрема і на Україні – у Київській академії.
У кін. ХІХ – поч. ХХ ст. самостійні розділи галузей хімії було виділено у окремі науки: фізична, аналітична та біохімія.


1. Дослідження із загальної та неорганічної хімії на Україні.
Для формування хімії як науки на Україні необхідні були центри, якими стали університети: Львівський (1661), Харківський (1805), Київський (1834), Новоросійський в Одесі (1865), де проводилося багато досліджень у сфері хімії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Внесок українських хіміків у науку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок