Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Харчові рослини в медицині (заняття клубу “Юний хімік”)

Харчові рослини в медицині (заняття клубу “Юний хімік”)

Назва:
Харчові рослини в медицині (заняття клубу “Юний хімік”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Харчові рослини в медицині (заняття клубу “Юний хімік”)


Цілі: розширити уявлення дітей про найзвичайнісінькі продукти, які часто бувають у них на столі, збе-рігаються в холодильнику й льо-сі, продаються на ринку; позна-йомити учнів з незвичайними властивостями рослин, з якими вони мало знайомі або чули чи читали про них, про лікуваль-ні властивості найпоширеніших рослин, які людина вживає в їжу дуже часто, а то й щодня; пока-зати, що властивості тієї чи ін-шої рослини визначаються на-самперед її хімічним складом; показати єдність усього живого на прикладі продуктів харчуван-ня і функціонування організму людини, взаємозв'язку з основа-ми медичних знань, що стануть у пригоді в житті; ознайомити з історією використання рослин і географією їх вирощування; за-лучити до роботи з науковою, на-уково-популярною літературою для підбору матеріалу до прове-дення вечора.
Обладнання: зразки рослин, про які йдеться (картопля, морква, ре-дис, хрін, часник, цибуля зеле-на і городня),.— гербарні зразки або свіжі продукти залежно від пори року проведення вечора; для демонстрації досліду: бульба картоплі, чотири хімічні склян-ки, вода, концентрований роз-чин кухонної солі; морква з ба-диллям, скляна трубка; стіннів-ка, папір і ручки для проведення анкетування.
Міжпредметні зв'язки: хімія, біологія, географія, історія, література.
План
І. Вступне слово вчителя
II. Виступи учнів
III. Літературна вітальня
IV. Клуб «Юний хімік»
V. Цікава газета
VI. Реклама на нашому вечорі
VII. Підсумки
VIII. Анкета учасника
ХІД ЗАХОДУ
I. Вступне слово вчителя
Ще в давній буддійській медицині народився вислів: якщо роззирнутися навколо поглядом лікаря, який шукає лікарські засоби, то можна сказати, що ми живемо у світі ліків. Ми вже забули безцінний досвід сво-їх предків. Навіть більше, ми часто дивимося на це як на щось не варте нас, представників століття науково-технічної революції. Кропиву і лобо-ду ми часто уявляємо як символ го-лоду і нещастя. Чи так це? Кожен із нас із дитинства засвоїв незаперечну народну істину: овочеві — цінні гос-подарські культури, що забезпечують нас смачною і корисною їжею. Од-нак городня грядка — ще й непога-на домашня аптека, ліки з якої діють проти багатьох хвороб не гірше, ніж хімічні препарати, і до того ж зміц-нюють організм. І про це знає дале-ко не кожен, у зв'язку з чим ми й по-свячуємо вас у секрети лікування. Але слід пам'ятати, що лікар і лише лікар призначає лікування і спостерігає за протіканням хвороби, тому будь-яке додаткове лікування народними за-собами має вестися тільки з його до-зволу і під його наглядом! Але життя складне, і в ньому трапляються най-різноманітніші ситуації, і не завжди поруч може виявитися лікар...
II. Виступи учнів
1. Аптека на картопляній грядці
Це заморський абориген, що оселив-ся в нашій країні понад два століття тому і сьогодні займає 70 % терито-рії країни (городньої). Картопля має у своєму складі до 25 % крохмалю, 0,3 % жиру, 2 % білка, найбільш по-вноцінного з усіх речовин рослинно-го походження, а також мікроелемен-ти, вітаміни й солі, які й зумовлюють її лікувальні властивості.
Корисна арифметика. У білку карто-плі менше, ніж хотілося б, незамінних сульфуровмісних амінокислот — ме-тіоніну й цистину. Зате в ньому дуже багато лізину — саме тієї незамінної кислоти, якої не вистачає в борошні.
Зернові ж, навпаки, багаті на метіонін і цистин. Тож пироги з картоплею — правильний винахід. З мінеральних речовин найбільше Калію — 570 мг%, це більше, ніж у всіх інших харчових продуктах, за винятком бобових. Понад половину добової потреби в цьому елементі ми задовольняємо з допомогою картоплі. Досить багато в ній також Фосфору, причому переважна його частина перебуває в легкозасвоюваній, не зв'язаній формі. З вітамінів найбільш важливою є аскорбінова кислота — близько 30 мг% у свіжій картоплі, однак під час зберігання вітамін С швидко руйнується. Проте, завдяки тому, що взимку ми їмо бага-1 то картоплі, вона забезпечує нас цим вітаміном приблизно наполовину
Завдяки підвищеному вмісту Калію картопля сприяє виведенню з організму людини води й хлористого натрію, чим поліпшує обмін речовин, і Свіжий картопляний сік дає гарний ефект під час лікування шлунка, виразкової його хвороби, а також гіпертонії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Харчові рослини в медицині (заняття клубу “Юний хімік”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок