Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Мідь, срібло, золото

Мідь, срібло, золото

Назва:
Мідь, срібло, золото
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,87 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
МІДЬ
Загальний вміст міді в земній корі порівняно невеликий (0,01 вага %), проте вона частіша, ніж інші метали, зустрічається в самоpодном стані, причому самородки міді досягають значної величини. Цим, а також порівняльною легкістю обробки міді пояснюється те, що вона раніше інших металів була використана людиною.
В даний час мідь здобувають з руд. Останні, залежно від характеру вхідних в їх склад з'єднань, підрозділяють на оксидні і сульфідні. Сульфідні руди мають найбільше значення, оскільки з них виплавляється 80% всієї міді, що здобувається.
Найважливішими мінералами, що входять до складу мідних руд, є: халькозін або мідний блиск - Cu2S; халькопиpит або мідний колчедан - CuFeS2; малахіт - (CuOH)2CO3.
Мідні руди, як правило містять велику кількість порожньої породи, так що непосpедст-венозне отримання з них міді економічно невигідне. Тому в металургії міді особливо важ-ную роль грає збагачення (звично флотационний метод), що дозволяє використовувати руди з не-великим зміст міді.
Виплавка міді їх її сульфідних руд або концентратів представляє собою складний про-цесс. Звичайно він складається з наступних операцій:
випалення
плавка
конвертація
вогняне рафінування
електролітичне рафінування
В ході випалення велика частина сульфідів домішкових елементів перетворюється на оксиди. Так, головна домішка більшості мідних руд, пірит - FeS2 - перетворюється в Fe2O3. Гази, що відходять при випаленні, містять SO2 і використовуються для отримання сірчаної кислоти.
Оксиди заліза, цинку і інших домішок, що виходять в ході випалення, відділяються у вигляді шлаку при плавці. Основний же продукт плавки - рідкий штейн (Cu2S з домішкою FeS) поступає в конвертор, де через нього продувають повітря. В ході конвертації виділяється діоксид сірки і утворюється чорнова або сира мідь.
Для витягання цінних супутників (Au, Ag, Te і др.) і для видалення шкідливих домішок чорнова мідь піддається вогняному, а потім електролітичному рафінуванню. В ході вогняного pафи-ниpования рідка мідь насищається киснем. При цьому домішки заліза, цинку, кобальту окисля-ются, переходять в шлак і віддаляються. Мідь же розливають у форми. Відливання, що виходять, служать анодами при електролітичному рафінуванні.
Чиста мідь — тягучий в'язкий метал світло-рожевого кольору, легко прокатуваний в тонкі листи. Вона дуже добре проводить тепло і електричний струм, поступаючись в цьому відношенні тільки сріблу. У сухому повітрі мідь майже не змінюється, оскільки якнайтонша плівка оксидів, що утворюється на її поверхні, додає міді темніший колір і також служить хорошим захистом від подальшого окислення. Але у присутності вологи і діоксиду вуглецю поверхня міді покривається зеленуватим нальотом гидpоксокаpбоната міді - (CuOH) 2CO3. При нагріванні на повітрі в інтервалі темпеpатуp 200-375oC міді окислюється до чорного оксиду міді(II) CuO. При вищих температурах на її поверхні утворюється двошарова окалина: поверхневий шар є оксидом міді(II), а внутрішній - червоний оксид міді(I) - Cu2O.
Мідь широко використовується в промисловості через :
високої теплопpоводимости
високої електропроводімості
ковкої
хороших ливарних якостей
великого опору на розрив
хімічної стійкості
Близько 40% міді йде на виготовлення різних електричних дротів і кабелів. Широке застосування в машинобудівній промисловості і електротехніці знайшли різні сплави міді з іншими речовинами. Hаиболее важливі з них є латунь (сплав міді з цинком), мед-ноникелівиє сплави і бронза.
Латунь містить до 45% цинку. Розрізняють просту латунь і спеціальні. До складу последніх, окрім міді і цинку, входять інші елементи, наприклад, залізо, алюміній, олово, кремній. Латунь знаходить різноманітне застосування - з неї виготовляють труби для конденсаторів і pадиаторів, деталі механізмів, зокрема - вартових. Дещо спеціальна латунь володіють високою корозійною стійкістю в морській воді і застосовуються в суднобудуванні. Латунь з високим содеpжани-ем міді - томпак - завдяки своїй зовнішній схожості із золотом використовується для ювелірних і декоративних виробів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Мідь, срібло, золото

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок