Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Винайдення акумулятора

Винайдення акумулятора

Назва:
Винайдення акумулятора
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,69 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Винайдення акумулятора
 


Відкриття акумуляторного ефекту відноситься до одного з найважливіших відкриттів в галузі електротехніки. Досить часто виникає потреба живити електричні прилади або механізми в такому місці, де немає джерел живлення Довший час для таких цілей використовували гальванічну батарею, але вона була дуже слабким, дорогим і досить громістким джерелом струму.
В 1802 році Ріттер відкрив, що мідні пластини, які опущенні в кислоту і з’єднанні з гальванічною батареєю, заряджаються і їх потім можна на протязі короткого часу використовувати, як постійне джерело струму. В 1854 році німецький воєнний лікар Вільгельм Зінстеден спостерігав наступний ефект: при пропусканні струму через свинцеві електроди, які були занурені в сірчану кислоту, позитивний електрод покривався двоокисом свинцю, в той час як негативний електрод не піддавався ніяким змінам. Якщо в такому елементі робили коротке замикання, припинивши пропускати через нього струм від постійного джерела, котрий знаходився до тих пір поки двоокис свинцю не розчинявся в кислоті. Таким чином, Зінстеден впритул наблизився до створення акумулятора, але він не зробив ніяких практичних висновків з свого спостереження. Тільки п’ять років пізніше, французький інженер Гастон Планте випадково зробив те саме відкриття і зробив перший в історії акумулятор. Таким чином було почато століття акумуляторної техніки.
Акумулятор Планте складався з двох однакових свинцевих пластин, які були намотані на дерев’яний циліндр. Один від одного вони відділялись тканинною прокладкою. Таким чином прилад поміщали в ємність з підкисленою водою і з’єднювали із електричною батареєю. Через кілька годин, відключивши батарею, можна було забирати з акумулятора струм, який зберігав протягом тривалого часу своє значення.
Яким чином ж пояснити процеси, які проходять в акумуляторі? Як і в гальванічному елементі, електричний струм тут – результат хімічної реакції, яка може протікати багаторазово в обидві сторони. Припустимо, що ми розпочинаємо зарядку акумулятора, який розрядився, приєднавши його до джерела постійного струму. Зазвичай заряджена маса позитивної свинцевої пластини містить в собі залишки попереднього циклу – тільки окис свинцю PbO і сірчанокислий свинець PbSO4 , а негативна тільки окис свинцю PbO. Під дією електричного струму електроліт – підкислена вода – починає розкладатися: на позитивному електроді виділяється кисень, котрий окислює окис свинцю і солянокислий свинець до перекису PbO2, а на негативній пластині виділяється водень. Останній зєднюється з киснем окису, утворюючи металічний свинець і воду. Потім газ починає накопичуватися в порах свинцевої пластини.
Якщо заряджденний акумулятор включити в мережу, то струм, який проходив через акумулятор під час зарядки, змінює свій напрямок. В результаті чого на тій пластині, де раніше виділявся кисень, починає виділятися водень, який вступає в реакцію з киснем перекису свинцю. На другій пластині проходить виділення кисню. Сірчана кислота із рідини переходить в позитивний електрод і знову утворює сірчанокислий свинець, тоді як водень і свинець на негативній пластині окислюється, перший - у воду, другий – в окис свинцю. В спрощеному вигляді хімічна реакція розрядки має вигляд:
Pbo2 + Pb + 2H2SO4 = 2 PbSO4 + 2H2O
При зарядці явища йдуть в протилежну сторону. Ця реакція супроводжується виділенням електричного струму до тих пір, поки кількість окису свинцю на двох пластинах буде однаковою. Та ж реакція проходить при розімкнутому акумуляторі, але повільніше. При зарядці (внаслідок виділення кислотного залишку в розчин) звільнена маса рідини в акумуляторі збільшується, а при розрядці - зменшується (оскільки при розрядці сірчана кислота зєднюється з окисом свинцю і утворює на електроді сірчанокислий свинець). Під час розрядки енергія хімічних реакцій перетворюється в електричну, а під час зарядки навпаки.
Істотним недоліком акумулятора Планте була його невелика ємність – він швидко розряджався.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Винайдення акумулятора

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок