Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Утилізація відходів деревини з отриманням тепла

Утилізація відходів деревини з отриманням тепла

Назва:
Утилізація відходів деревини з отриманням тепла
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,03 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Утилізація відходів деревини з отриманням тепла
В останні роки поряд зі значним підвищенням цін на газ, електроенергію, нафтопродукти зросло значення деревини у якості джерела енергії.
У загальному обсязі енергозабезпечення європейських країн кількість енергії, що отримується з деревини, сягає 5%, у деяких країнах (Фінляндії, Швеції, Португалії) –16%, у країнах бувшого СРСР-0,8%. В Україні отримання тепла з деревини не отримало належного розвитку бо, навіть, на деревообробних підприємствах основним джерелом тепла залишається природний газ.
На будь-якому деревообробному чи меблевому виробництві утворюється певна кількість деревних відходів у вигляді тирси, стружки, кускових відходів.
Наприклад, при розпилі колод утворюється 35% відходів від об’єму переробки деревини, при виробництві дверних та віконних блоків – 31%, при виробництві паркету - 30%, при виробництві меблів – 54%, в ремонтно-експлуатаційних роботах на будовах і спорудах - 33%.
За найбільш доцільне вважається спалювання деревних відходів з метою отримання тепла, що значно скорочує витрати на закупівлю енергоносіїв. Адже теплотворна здатність деревини рівноцінна теплотворній здатності бурого вугілля.
Цю задачу оптимально вирішує енергетичний комплекс автоматичного спалювання деревних відходів. Він складається з автоматичної системи спалювання тирси та стружки (скорочено: система спалювання - СС) і відповідного водяного або парового котла.
Комплект СС складається з бункера, куди засипаються відходи, шнекового механізму, керованого автоматикою, та газогенератора, де проходить процес перетворення відходів деревини у газ. Таким чином, утворений потужний факел вогню поступає з газогенератора у топку котла. Автоматика контролює і підтримує задану температуру теплоносія (гаряча вода або пар) на виході з котла.
В залежності від потужності СС мають різні розміри і відповідний рівень механізації та автоматизації.
В автоматичному режимі відбувається утворення газів з відходів деревини вологістю 30-50%: тирса, стружка, кора, кускові відходи розміром до 30мм. Газоутворення відходів відбувається під впливом високої температури газогенератора (до 12000С), надлишкового тиску та вологості відходів. Водночас вирішуються екологічні проблеми утилізації відходів. Відходи деревини не мають у своєму складі сполук сірки та хлору, а вміст сполук азоту у 100-150 разів нижчий, ніж у природних копалинах. Тому концентрація шкідливих речовин у викидах в повітря значно нижча, ніж при інших видах палива.
Хімічний склад газу,що утворюється у газогенераторі:
СО2- 11,06%; О2-5,7%; СО-15,7%; СН4-7,44%; Н2-3,85%; СnНn- 0,11%; N2-56,44%; смоли-0,001 г/100мм3 .
У викидах в атмосферу, що утворюються в процесі спалювання газу міститься СО2-7,9%; О2-13,1%; оксиду вуглецю, метану, ненасичених вуглеводнів і кольору не мають.
У процесі повного згорання тверді частинки у вигляді попелу практично не утворюються.
Одночасно зі спалюванням стружки та тирси можливо спалювати кускові відходи довжиною до 0,5-0,6м безпосередньо у топці котла. У цьому випадку тепло від спалювання таких кускових відходів використовується як базове, а автоматика відповідно зменшує або навіть припиняє подачу стружки, підтримуючи задану температуру теплоносія. Спалювання таких кускових відходів деревини (вугілля, коксу) у топці котла рекомендується для підтримання температури при тимчасовій відсутності електроенергії чи стружки.
Використання СС на деревообробних підприємствах суттєво економить енергоносії (газ, електроенергію, тощо). Наприклад, СС потужністю 100 кВт достатньо для обігріву: виробничих приміщень площею 700 м2 при їх висоті 3,5м або
3-х вакуумних сушильних камер об’ємом 30 м3. В умовах експериментального деревообробного виробництва у Львові СС потужністю 100 кВт відпрацювала безаварійно понад 4 роки, обігріває 600 м2 виробничих приміщень і дві вакуумні сушильні камери об’ємом 15 м3 і 6 м3. При цьому інші енергоносії для обігріву не використовувались, фактичний розхід електроенергії при сушінні пиломатеріалів
1,5-2 кВт/год/м3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Утилізація відходів деревини з отриманням тепла

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок