Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> ЖИРОВІ (НЕЕМУЛЬСІЙНІ) КРЕМИ

ЖИРОВІ (НЕЕМУЛЬСІЙНІ) КРЕМИ

Назва:
ЖИРОВІ (НЕЕМУЛЬСІЙНІ) КРЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,13 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Основи для жирових кремів. Дія жирових кремів основана головним чином на дії жирів, характеристика яких представлена у розділі 22. Тому при виробництві таких кремів на якість і властивості жиру варто звертати особливу увагу.

Для складання жирових кремів застосовують гідрований кашалотовий жир, оливкову і мигдальну олії, олію з персикових зерен, парфумерну (парафінову, вазелінову) олію, парафін, церезин, віск бджолиний і японський, ланолін, спермацет, стеарин, бальзами, настої, ліпоїди, білкові речовини, казеїн, гліцерин, воду, вітаміни, гормони, ензими, ферменти й інші біологічно активні речовини, емульгатори та численні хімічні речовини. Шляхом різних комбінацій одержують велике число кремів і основ.

Жири повинні бути цілком свіжими, нейтральними і по можливості безбарвними. Стеарин варто застосовувати дистильований з невеликим йодним числом.

Штучні воски, воскоподібні речовини і вазеліни повинні бути вищої очистки, без неприємного запаху, хімічні інгредієнти - добре очищеними, без домішок заліза чи отруйних речовин. Не можна вживати грубі креми, що мають дуже високу точку плавлення, велику в'язкість і липкість. М'якість і ніжність крему - дуже важливі ознаки, не тільки зовнішні, тому що при зіткненні жиру зі шкірою починається його всмоктування, тим сильніше, чим нижча температура плавлення крему.

Як основа в деякі жирові креми входить мінеральна сировина: вазеліни, парфумерна олія, церезин, парафін та ін. (див. розділ 22)

У тих випадках, коли не обов'язково потрібна дія жиру, а він служить лише розбавляючим середовищем для медикаментів як засіб для масажу, зняття гриму, його цілком можна замінити вазелінами.

Таблиця 50

Приблизна рецептура основ для жирових кремів

Складові речовини, % Рецептура

№ 1 №2 №3 №4 №5 №6 №7

Віск бджолиний 10 5 7 — 12 10 —

Кісточкова олія (мигдальна, персикова) 60 65 48 — 68,5 40 —

Саломас кашалотовий 20 15 — 20 — 12,5 30

Спермацет 10 10 10 — 12 10 15

Ланолін безводний - 5 5 — 7,5 7,5 5

Вазелін — — — 60 — — —

Макова олія — — 10 5 — — —

Церезин — — 10 5 — — —

Касторова олія — — 10 10 — 20 47

Жирні кислоти лляної олії — — — — — — 3

До основ для жирових кремів висуваються такі вимоги: колір білий чи злегка жовтуватий; запаху сторонніх речовин не повинно бути зовсім; при зберіганні протягом семи днів маса не повинна давати ексудату; температура плавлення 37-44 °С; розплавлена маса при спокійному стоянні в гарячій водяній бані протягом 4 годин не повинна давати помітного осаду і не повинна включати навіть слідів сірчаної і соляної кислот; при легкому розтиранні між пальцями маса повинна давати деяку «маслянистість», еластичність і ледь помітну липкість, як хороше вершкове масло чи свинячий жир.

У тих випадках, коли в жирову суміш входять рослинні і тваринні жири й олії, вони попередньо повинні бути консервовані.

Рецептура деяких основ для жирових кремів приведена в таблиці 50.

За складом і дією до жирових кремів близько стоять губні помади, призначені для пом'якшення обвітрених чи потрісканих губ.

Рецептура гігієнічних губних помад включає такі речовини:

№ 1 №2

Білий віск 25,0 Мигдальна олія 60,0

Спермацет 25,0 Жовтий віск 35,0

Мигдальна олія 50,0 Спермацет 4,8

Алканін чи хлорофіл 0,2

Жирові речовини сплавляють при нагріванні, додають запашник і виливають у форми для губних олівців. Губні помади можуть бути злегка підфарбовані алканіном, хлорофілом чи іншою нешкідливою жировою фарбою. Для надання запахів застосовують головним чином композиції з запахом троянди, фіалки, ванілі або їх суміші.

Доцільне додавання 1-1,5 % бромної кислоти.

По консистенції до твердих кремів варто було б віднести губні олівці, фіксатуари, олівці для брів, театральний грим і інше, але як такі, що відносяться до декоративної косметики, вони не описані в цьому розділі.

Вазеліни являють собою штучні сплави з твердих (церезину, парафіну) і рідких вуглеводнів (парфумерної чи вазелінової олії). Іноді додають натуральний вазелін.

Таблиця 51

Рецептура вазелінові

Складові речовини, % Рецептура

№ 1 №2 №3 №4 №5

Церезин білий 17 30 12 15 10

Парафін 5 — 5 5 4

Парфумерна олія 78 70 83 80 76

Петролатум — — — — 10

З метою підвищення в'язкості і запобігання появи згодом крапельок випоту до нього іноді додають 10-20 % очищеного петролатуму. Вазеліни випускаються як самостійний продукт і у вигляді запашного чи борного вазеліну. І той, і інший застосовуються для пом'якшення шкіри і полегшення ковзання пальців при масажі (табл. 51). Борний вазелін запашний містить 0,5-2 % борної кислоти, 98,5-97 % вазеліну і 1 % запашника. Запашний вазелін складається з 99 % вазеліну і 1 % запашника.

Захисні креми. Одним з найпоширеніших косметичних препаратів, що містять порошкоподібні речовини, є захисні креми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ЖИРОВІ (НЕЕМУЛЬСІЙНІ) КРЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок