Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Реферат хімія та екологія

Реферат хімія та екологія

Назва:
Реферат хімія та екологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
62,29 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Войківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів дитячий садок»Реферат на тему
“Хімія та екологія“


Реферат підготувала учениця 11-го класу

Лемешко Дарія
03.04.2015 р.
Бурхливий розвиток промисловості, у тому числі хімічної створив серйозну проблему: необхідність зменшити її негативний вплив на довкілля. Цей вплив проявляєтся в глобальних масштабах. Середовище заселення людини забруднюєтся шкідливими відходами виробництва, виділяєтся надлишкова енергія , виснажуются природні ресурси. Негативними наслідками цих процесів є забруднення води і атмосфери, зміна клімату в окремих регіонах Землі, змешення площ орних земель (через забруднення, ерозії, утворення пустель), вимирання багатьох видів тварин і рослин, погіршення здоров`я людей.
Наука, що вивчає взаємовідносинилюдства з навколишнім середовищем, одержала назву екологія. Екологія тісно пов`язана з хімією. З одного боку, хімічний вплив на довкілля завдає йому значної шкоди, але з іншого боку, запобігти деградації природи можна шляхом використання хімічних методів. Хімія і хімічна промисловість є одним з істотних джерел забруднення довкілля. Іншими найнесприятливішими стосовно екологічного станувиробництва є чорна і кольорова металургія, автомобільний транспорт й енергетика (головним чином, теплові станції). Які основні джерела забруднення середовища заселення людини? Насамперед слід зазначити, що вони можуть бути газуватими, рідкими і твердими.
Газуваті відходи виробництва утворюются під час згоряння палива, виплавки металів та інших процесів. Значні викиди шкідливих газів від автомобільних двигунів внутрішнього згорання. Газуваті відходи містять оксид карбону(IV) CO2, оксид карбону(ІІ) СО, оксид сульфуту(IV) SO2, оксиди нітрогену та інші шкідливі речовини. До складу газових викидів може входити пил, що містить карбон у вигляді сажі, та інші компоненти. Під час спалювання палива використовуєтся кисень з атмосфери, що також несприятливо діє на людей, особливо у тих місцевостях де обмаль рослин, що виробляють кисень.

Інше джерело забруднення довкілля промисловості та побутові - стічні води. Багато виробництв потребує великої кількості води для промивання, охолоджування та інших цілей. Після використання вода скидаєтся до водойм. Стічні води можуть містити багато неорганічних речовин, у тому числі іони таких металів, як меркурій, цинк, кадмій, купрум, нікол, хром та інші. Не менш безпечна наявність у стічних водах різних органічних сполук. Хімічні речовини, що містяться у воді, потрапляють до річок, озер і морів, проникають у грунтові води, виносять на поля. У результаті ці шкідливі речовини з`являются у питній воді та їжі людини і тварин, можуть спричинити глибокі генетичні зміни в організмі, призвести до отруєння і навіть смерті.
Якщо стічні води містять не шкідливі на перший погляд домішки, наприклад хлорид натрію або сульфат натрію, то вони можуть заподіяти шкоди навколишньому середовищу, спричиняючи засмічення водойм або грунту.

Нарешті, третє джерело забруднення – тверді відходи. До них належать різні відходи, що неможливо переробити, порожня порода: відходи гірничобудівної промисловості, будівельне і побутове сміття тощо.

1.
Розробка і створення маловідходних і повністю безвідходних технологій. Це найпривабливіше, але й важковиконуване завдання. Для його успішного вирішення необхідно проводити повну очистку всіх викидів, утилізувати і повертати назад у виробництво усі відходи й побічні продукти.

2.
Розробка технологій, за якими найекономніше витрачаются сировина, паливо, енергетичні ресурси. Економічні технології істотно знижують навантаження на довкілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Реферат хімія та екологія

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок