Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Хімія. Загальне значення, історія, використання в господарстві

Хімія. Загальне значення, історія, використання в господарстві

Назва:
Хімія. Загальне значення, історія, використання в господарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,98 KB
Завантажень:
781
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Хімія. Загальне значення, історія, використання в господарстві

План:

Хімія в загальному значенні.

Хімія, як наука.

Короткі відомості з історії хімії.

Значення хімії в народному господарстві і побуті.

Список літератури:

Хімія 8 клас Н.М.Буринська. Київ Ірпінь. 1998 р.

Хімія 11 клас Н.М.Буринська. Київ Ірпінь. 1999 р.

3. Неорганічна хімія. Т.М. Крючкова-Чернобельская . Москва. “Медицина”. 1980 р.

3 хімією пов'язано життя природи й людського суспільства. Хімія відіграє важливу роль у сучасній енергетиці, сільському господарстві, металургії, виробництві будівельних матеріалів, паперу, фотоматеріалів, барвників, вибухових речовин, пластмас, тканин, гуми тощо. Всюди, куди б ви не глянули, вас оточують предмети та вироби, виготовлені з речовин і матеріалів, добутих на хімічних чи споріднених підприємствах з використанням хімічних процесів. Одяг, взуття, посуд, парфуми, ліки -все це результати практичного застосування хімії.

Щоденно ви стикаєтесь не тільки з речовинами й матеріалами, а й з хімічними реакціями: коли вмиваєтеся з милом, п'єте чай з лимоном, готуєте страви, користуєтеся мийними засобами для прання тощо.

ПРЕДМЕТ ХІМІЇ

Хімія належить до природничих наук. Вона так само, як фізика, ботаніка, зоологія, геологія, вивчає природу, весь навколишній світ -різноманітні речовини і явища.

Хімія - наука про речовини та їх перетворення. Вона вивчає склад і будову речовин, залежність їхніх властивостей від складу й будови, умови й способи перетворення одних речовин на інші/

Хімічні перетворення речовин самовільно відбуваються в природі. Під час фотосинтезу в зелених рослинах вуглекислий газ і вода постійно перетворюються на органічні речовини з виділенням кисню. Цей кисень у процесі дихання живих організмів поглинається, окислюючи в них органічні речовини, внаслідок чого в атмосферу виділяється вуглекислий газ. Так хімічні перетворення речовин забезпечують життя на Землі.

Однак переважна більшість природних речовин, перш ніж стати продуктами споживання людського суспільства, зазнає хімічної переробки на заводах. Добування металів з руд, виробництво синтетичних матеріалів, переробка кам'яного вугілля, нафти, природного газу, деревини, гірських порід -все це складні хімічні процеси, що здійснюються на виробництві з метою добування корисних продуктів. Для розуміння цих процесів і керування ними треба знати властивості речовин, їх здатність брати участь у хімічних процесах. А для цього потрібно знати склад і будову речовин. Ось чому предметом вивчення хімії є хімічні елементи та їхні сполуки, хімічні перетворення різноманітних сполук і ті закономірності, які цими перетвореннями керують.

Сучасна хімія настільки велика галузь природознавства, що багато з її розділів є самостійними, хоча й тісно взаємозв'язаними науковими дисциплінами. За ознакою виучуваних об'єктів (речовин) хімію прийнято поділяти на

КОРОТКІ ВІДОМОСТІ З ІСТОРІЇ ХІМІЇ

Походження слова «хімія» точно невідоме. Найчастіше його пов'язують з назвою Стародавнього Єгипту -Хем, що означає «чорний» (мабуть, за кольором ґрунту в долині річки Ніл), а зміст цієї назви - «єгипетська наука». Інші дослідники вважають, що слово «хімія» старогрецького походження. Воно означає мистецтво виплавляння металів.

Виникнення хімії. Хімія виникла у сиву давнину. Ще задовго до нашої ери в різних регіонах Стародавнього світу (Єгипет, Китай, Індія) виникли ремесла, що ґрунтувалися на використанні хімічних процесів. Археологічні розкопки свідчать про те, що ще на світанку розвитку людського суспільства видобувались і перероблялись деякі руди, глини, піски. Понад 6 000 років тому для виготовлення зброї, інструментів і сільськогосподарських знарядь люди використовували залізо, а понад 5 000 років тому єгиптяни вміли добувати й обробляти мідь.

Античний світ знав золото, срібло, ртуть, сплав міді з оловом - бронзу. Приблизно тоді ж людина навчилася виготовляти скло, кераміку. За багато віків до нашої ери використовували сірку, природну соду, мінеральні фарби, олії, смоли, обробляли шкіру, виготовляли косметичні засоби, запалювальні снаряди. Не менше трьох тисячоліть відома людям нафта. Дещо пізніше почали виготовляти порцеляну й папір. Проте жодних наукових уявлень про склад речовини та її перетворення у Стародавньому світі не було.

Алхімічний період розвитку хімії. У перші сторіччя нашої ери хімічні знання почали поширюватися у Греції й Римі. Дещо пізніше хімія досягла значного розвитку в арабів. Араби почали називати хімію алхімією.

ЗНАЧЕННЯ ХІМІЇ В НАРОДНОМУ ГОСПОДАРСТВІ Й ПОБУТІ

Вчені-хіміки протягом віків вивчали і продовжують вивчати речовини та їх хімічні перетворення. Добуті й нагромаджені знання дають змогу широко використовувати хімію в практичній діяльності людини.

Металург у результаті перетворення руди на метал добуває матеріал, необхідний для будування машин, верстатів та інших металевих виробів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Хімія. Загальне значення, історія, використання в господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок