Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Штучні волокна. Ацетатне волокно

Штучні волокна. Ацетатне волокно

Назва:
Штучні волокна. Ацетатне волокно
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,95 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Штучні волокна

Хімічні волокна формуються із органічних полімерів. Розрізняють штучні волокна які з природних полімерів, гладкої обробленої целюлози та її ефірів, синтетичні волокна, які дістають з синтетичних полімерів. До хімічних волокон також відносять волокна з неорганічних полімерів, наприклад скляне волокно і борне волокно.

В промисловості штучне волокно виготовляють у вигляді

1) штапельних волокон, довжиною 35 – 120 мм

2) джгутиків

3) комплексних ниток

4) монониток.

В 60 – 70 рр. створені штучні волокна із полімерів з синтетичними особливостями, наприклад термостійкі волокна, вуглеводневі волокна, фтороволокна.

Штучне волокно формується із розчинів відфільтрованих і дегазорованих. Штапельне волокно і джгути, перероблене в чистому вигляді, в суміші з другими штучними волокнами, призначені для виготовлення тканини, трикотажу, нетканих матеріалів. Джгутики використовують для прикрашення килимів.

Із текстильних комплексних ниток виготовляють трикотаж.

Волокно з специфічними особливостями служить для виготовлення спецодягу, тепло і електризації, фільтрів.

Промисловість штучних волокон особливо синтетичних, розвивається швидкими темпами.

Ацетатне волокно

Ацетатні волокна, штучні волокна, виробляють з ацетати целюлози. Розрізняють триацетатне волокно і звичайно ацетатне волокно. Вперше дістають з триацетату целюлози з  = 280 – 290, вдруге – з продукту часткового омилення триацетату з  = 240 – 250 називають вторинним ацетатом целюлози. Степінь полімеризації ацетатів, забезпечує їх придатність для переробки з волокна, становить 250 – 300.

Температура початку розпаду вторинного ацетату повинна бути нижча 2000 С, триацетату 2200 С.

З ацетатів виготовляють гладку оброблену комплексну нитку, а також джгут основний метод тримання ниток – сухе формування. Розпушувач вторинного ацетату – суміш ацетону з водою, триацетату – суміш метиленхлориду з етанолом і метанолом.

Триацетатну нитку отримують із 20% розчинів, нагрітих до 45 – 500 С, а нитки із вторинного ацетату целюлози отримують із 25% розчину, нагрітого до 70-800 С.

Лінійна товщина ниток становить 5,7 – 22,2 текс, джгутів приблизно 5200 текс. Міцність ниток, одержаних мокрими формуваннями з концентрованих розчинів в суміші CF3COOH і CH2HL2 отримує 30-40 с Н/текс при початковому модулі пружності 13-15 гПа.

Ацетатні волокна перевищують хлопок, шовк, натуральний шовк, шерсть, але поступаються полікремонітрильним і поліефірним. По стійкості в дії мікроорганізмів ацетатне волокно перевищує природні і гідро целюлозні. Тканини з ацетатного волокна добре драпіруються; триацетатні тканини, які піддались термообробці формостійкі. Максимальна температура падіння ацетатних тканин 180 С, термооброблених триацетатних 240 С. Основні недоліки ацетатного волокна: електризується , мала гігроскопічність. Ацетатні нитки використовують при виготовленні білизни трикотажної, тканину для підкладок і штор, косинок; триацетатні нитки для плаття, купальників. Джгутове ацетатне волокно використовують у виготовленні сигаретних фільтрів, ні нікотину, фенолу.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Штучні волокна. Ацетатне волокно

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок