Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Метали

Метали

Назва:
Метали
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,50 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Львів 2006

Зміст

1. Платинова сімейка

2.ЗОЛОТІ АСТЕРОЇДИ

3. РІДІСНІ МЕТАЛИ МАЙБУТНЄ НОВОЇ ТЕХНІКИ

4.СЕКРЕТИ ЗОЛОТИХ РУД

Платинова Cімейка

Платина - метал, визначений дорогоцінним всього декілька століть назад. На відміну від золота і срібла, що не має собі чого-небудь подібного в сім'ї дорогоцінних

металів, платина очолює групу платіноїдов - металів з надзвичайно схожими властивостями, найближчих родичів платини.

Найближчим до платини рахують метал паладій, знайдений в 1803 році і названий на честь тодішнього відкриття нового астероїда в Сонячній системі. Астероїду, а вслід за ним і новому елементу, дали ім'я

старогрецької богині мудрості Паллади. У паладію красивий, майже білий, колір, метал добре полірується, не блякне і стійкий до корозії.

Ювеліри охоче використовували паладієву оправу для коштовних каменів, які ефектно виділялися у виблискуючому білому металі. Золото, знебарвлене добавкою паладію, часто йшло на виготовлення корпусів дорогого годинника.

З 1991 по 1995 рік більш всього цього металу запропонувала на міжнародному ринку Росія - майже 440 тонн, Південна Африка - понад 218, Північна Америка

- більше 67 і решта країн - 11 тонн. Перше місце Росії по паладію цілком виправдане - родовища мідно-нікелевих руд Норільська і Талнах містять втричі більше паладію, ніж платини. На Уралі також є руди з паладієм.

Те, що паладій з платинових металів найбільш доступний і до того ж до останньої пори був порівняно дешевий - в 60-х роках він коштував уп'ятеро менше платини, а в 1996 році на міжнародних ринках один грам паладію йшов по 5 доларів, - дозволяло його широко використовувати для антикорозійних покриттів, в різних очисних пристроях. Особливо ж виріс попит на паладій, коли розвернувся випуск автомобільних каталізаторів.

За 1991-1995 роки мир використовував майже 713 тонн паладію. З цієї кількості автомобілісти освоїли понад 329 тонни, ювеліри - 132,5, хіміки - 31,4, електротехніки - 32,5, на потреби решти галузей пішло 217,6 тонни металу. Споживання металу росло, піднімаючи ціну на паладій: з 1991 по 1995 рік вона збільшилася з 2,83 до 4,84 долари за грам.

до останнього часу мир не випробовував недоліку в паладії, хоча його здобич дещо відставала від споживання цього металу. Різниця компенсувалася в основному за рахунок продажу Росією своїх казначейських запасів паладію. Відомості про ці запаси - державна таємниця, проте, за різними оцінками зарубіжних фахівців, казначейство Росії до недавнього часу мало в своєму розпорядженні запас в межах 248-6200 тонн паладію.

У 1996 році Росія поставила своєрідний рекорд - об'єм зарубіжного продажу нашого паладію перекрив кількість металу, що здобувається, в країні більш ніж втричі. Проте наступного року Росія різко зменшила продаж паладію. Ще менше металу поступило на експорт в 1998 році. Казначейські запаси паладію в Росії виснажилися - одностайно вирішили західні експерти. Так або не так, але в світі наступив справжній паладієвий голод, а з ним і голод на решту платинових металів - не вистачало приблизно 70 тонн, тобто 15 відсотків світового споживання таких металів. Минулого року паладій за ціною перекрив золото, а нині став навіть дорожчим за платину. 21 лютого був встановлений абсолютний рекорд за всю історію біржової торгівлі паладієм: 800 доларів за тройську унцію (31,1035 г) або 25,72 долари за один грам, при тому, що унція платини коштувала 493 доларів (грам - 15,85 долари), а унція золота - 289 доларів (грам - 9,29 долари).

Паладієвий рекорд тримався, правда, недовго. Після повідомлення, що Росія незабаром відновить продаж свого паладію в повному об'ємі, ціни на метал почали знижуватися. Ця новина стала самою довгожданою для світового виробництва автомобільних каталізаторів, оскільки при наддорогому паладії катастрофі чесання зросли витрати виробництва. - для хімічного посуду, електронщики - для термопар, інструментальники - для прецизійних вимірювальних пристроїв. Якнайбільше росте споживання родію в автомобілебудуванні: у 1985 році сюди пішло близько половини одержаного родію, через п'ять років вже 80 відсотків, а в 1995 році майже весь родій - 98 відсотків - пішов на випуск автомобіль них каталізаторів. У результаті за останні роки потреба в родії виросла в 10-13 разів. Висока вартість металу - в 1992 році грам родію коштував 80 доларів - примусила шукати рівнозначні замінники, що роблять в США, Японії і в інших розвинених країнах.

Одночасно росте і здобич родію. ЮАР, яка дає майже дві третини цього металу, збільшила з 1992 по 1995 рік здобич з 7,1 до 8 тонн. Більше сталі витягувати родію з автомобільних, що відслужили, каталізато рів - до 1,2 тонн в 1995 році. Цей красивий сріблястий метал з голубуватим відливом, з

високою хімічною стійкістю здобувають у нас на Уралі, в Заполярному і в

Норільське.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Метали

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок