Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Дослідження споживчих властивостей фарб вітчизняних виробників

Дослідження споживчих властивостей фарб вітчизняних виробників

Назва:
Дослідження споживчих властивостей фарб вітчизняних виробників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,74 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Фасадні фарби і штукатурки визначають зовнішній вигляд фасаду в цілому і стійкість всієї оздоблювальної фасадної системи до атмосферних забруднень і механічних навантажень. Тривалість експлуатації і „життя” фасаду прямо залежить від вибору типу покриття, якості підготовки основи і дотримання всіх технічних вимог при нанесенні матеріалів. Тому до фасадних матеріалів пред’являють жорсткі вимоги при контролі на відповідність паспорту якості. Фасадні фарби повинні відповідати наступним вимогам: стійкість до ультрафіолетових випромінювань, агресивних атмосферних впливів, дощів і інших опадів, різких змін температур, промислових газів, забруднень, впливу лугів. Фарбове покриття повинно захищати конструктивні матеріали від намокання, при цьому не перешкоджати виходові вологи, що потрапила в оздоблювальні шари і конструкції; повинне володіти достатньою механічною міцністю і мати стійкість до механічних навантажень, ударам дощових крапель, відколам і подряпинам.

Зараз на ринку збуту лакофарбових виробів існує багато підробок. Продавці реалізують продукцію, не маючи дозволу головного архітектурно-будівельного управління. Особливо це стосується невеличких підприємств, які не бажають витрачати гроші на придбання недешевих, але перевірених часом акріл-сополімерних емульсій, в’яжучих і волого-відштовхуючих складових, піносгашувачів та ін. речовин. Виходячи з цього можемо зазначити, що сучасний покупець не застрахований від придбання неякісної продукції, яка найчастіше не відповідає нормованим показникам, таким як: морозостійкість; адгезія до основи; стійкість до вологи і атмосферних дій.

Поряд з вітчизняною продукцією реалізуються фарби імпортних виробників, які достатньо недешеві, мають добре ім’я та давно зарекомендували себе на ринку будівельних матеріалів – Dufa, Sadolin, Ceresit та ін. Ці відомі марки страждають від частих підробок їх продукції. З цим явищем досить часто зіштовхуються органи ГАБУ, які контролюють якість будівельної продукції. Зараз фальсифікат та підробка займає до 11% продукції, яка надходить у продаж.

Виходячи з вище зазначеного ціллю наших досліджень було вивчення властивостей (органолептичних, фізико-хімічних, естетичних) та робочих характеристик, реалізуємих на ринку м. Харкова фарб. У якості випробувальних зразків були взяті фарби, для внутрішніх та зовнішніх робіт, торгівельної марки „SANDAL”: Fasadelit, Relief Акрилова, Relief Вінілова. Фарби виробляються з 2001року згідно з ТУУ 24.3-2404117697-002-2003 і є достатньо відомими для Харківських будівельників.

На початку досліджень визначили органолептичні показники. Органолептична оцінка проводилась при температурі повітря 180C і вологості 80% згідно з ГОСТ 28196. Результати дослідження виявили, що усі зразки фарб являли собою однорідну масу без сторонніх видимих включень; мали досить густу сметаноподібну консистенцію; колір фарби Fasadelit - білий, у зразках Relief Акрилова та Relief Вінілова була ледь помітна сірина.

Керуючись інструкцією і зважаючи на достатню густину, перед дослідженням фізико-хімічних та технологічних показників, було додано 10% води. Подальшими дослідження було визначення ступеня перетиру (визначали за ГОСТ 6589), ступень білизни фарби (порівнюючи з еталонними зразками) та час висихання (за ГОСТ 19007). Для визначення показників фарбу наносили в один шар. Наступні вимірювання проводили після нанесення. Перш за все відмітили витрату фарби на 1м2. і укривність та замірили час висихання. Данні про дослідження вищезазначених показників надані у таблиці 1.

Отримані дані свідчать, що інформація, зазначена на маркировці, відносно витрати фарби відповідає дійсності; в усіх перевірених зразках результати заміру укривістості знаходились на рівні зазначеному у ТУ. Висихання замірювали у сприятливих умовах, тому порівнювались на мінімально зазначений, який становить 6 годин згідно з документацією, і фактично не перевищував 10 годин, що підтверджує дотриманість технології при виробництва.

Таблиця 1 - Технологічні та фізико-хімічні показники якості фарб

Показники якості фарб Вимоги ТУУ Отримані показники якості фарб

Fasadelit Relief Акрилова Relief Вінілова

Ступінь перетиру,

мкм, не більше 300 (для Fasadelit 70)

70

300

300

Білизна, % 87 (для Fasadelit 92) 90 87 87

Укривність,

Г/м2, не більше 150 150 145 145

Час висихання,

години, не більше 6-24 (для Fasadelit 2)

2

10

8

Морозостійкість фарби, цикли, не менше

50

50

50

50

Стійкість плівки до статичного впливу води, годин, не менше

12

12

14

12

рН-середовище фарби 7,0 - 9,5 7,8 7,1 7,7

Сухий залишок, % 68 (для Fasadelit 55) 57 68 69

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дослідження споживчих властивостей фарб вітчизняних виробників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок