Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Розчини стандартних рідин

Розчини стандартних рідин

Назва:
Розчини стандартних рідин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,33 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
До розчинів стандартних рідин відносяться: розчини кислоти хлористоводневої, кислоти оцтової, розчини аміаку, формальдегіду, калію ацетату, пероксиду водню, алюмінію ацетату.

Розчини кислоти хлористоводневої.

Вони використовуються в основному для внутрішнього застосування у вигляді мікстур при недостатній кислотності шлунку. Їх використовують як для дітей так і для дорослих, тому розчини HCl можуть прописуватися в різних концентраціях і в різних кількостях. Згідно з вказівками ДФ, якщо в прописі виписана кислота хлористоводнева і не вказана її концентрація, то відпускають HCl стандартної концентрації – Acidum hydrochloricum dilutum (8,3%).

Rp Acidi hydrochlorici 2 ml

Aquae purificatae 150 ml

Misce. Da. Signa.

У підставку відмірюють 150 мл води, потім додають 2 мл розведеної хлористоводневої кислоти і збовтують через ватний тампон у відпускний флакон і оформляють до відпуску. Якщо в прописі виписаний розчин HCl із зазначеною концентрацією, тоді для виготовлення такого розчину викор. кислоту розведену з концентрацією 8,3% приймаючи її концентрацію в розрахунок за 100%.

Rp. Sol. Acidi hydrochlorici 3% 200 ml D.S.

1) 3-100

Х-200 Х=6 мл

2) 200 – 6 = 194 мл (води)

Можливо використовувати в аптеці розчин кислоти HCl із блореткової системи 10%

6х10=60 мл (10% к-ти)

Розчини кислоти HCl може використовуватися і для зовнішнього вживання (24,8 – 25,2%) – для виготовлення рідини а прописом Дем’яновича, яка склад. з 2-ох рідин: 1) розчин натрію тіосульфату 60% 100 мл;

3) розчин HCl 6% 100 мл.

Розчин використовують для лікування корости. У асистентській зберігається розчин кислоти хлористоводневої 1:10 в бюретковій системі.

Розчини пероксиду водню

Стандартним фармакологічним препаратом являє 3% водний розчин безводного перекису водню (Sol. Rlydrogemi peroxydi elilutum).

Однак при виготовленні розчинів з іншим вмістом Н2О2 розрахунок проводять тільки на безводний перекис водню. Тобто якщо є

Rp. Sol.Hydrogenii perexydi 1% 10 ml

D.S. Полоскання

або

Rp. Hydrogenii perexydi 1% 10 ml

D.S. Полоскання

беруть 333 мл 3% розчину 66,7 мл води, тобто готують розчин, який містить 1% Н2О2.

При виготовленні розчинів з концентрацією вище 3% Н2О2 виходять із пергідролю, розглядаючи його як 30% Н2О2. Наприклад:

Rp. Hydrogenii perexydi ех 5,0 10 ml

D.S. Для обробітку рани.

зміцнюють 16,7 мл пергідролю (5 мл Н2О2) і 83,3 мл води.

Розчини аміаку

(Розчини кислоти оцтової)

Незалежно від способу застосування в розрахунках завжди будуть виходити із фактичного вмісту речовини, тобто буде використовуватися формула розведення.

Rp. Sol. Ammonii coustici 1% 300 ml

D.S.

У фармакопеї стандартним розчином є 10% розчин аміаку. Якщо не вказана концентрація, то відпускають 10% розчин.

- формула розведення

отже

В аптеку може поступати розчин аміаку концентрацією 25 – 27%, який у медичній практиці не використовується, тому з нього зразу ж готують 10% розчин.

а) розведена – 30%

б) концентров. – 98%

Розчини формальдегіду.

Стандартним розчином є 37% розчин у воді, який носить назву формалін. Формалін – умовна назва, а формальдегід – хімічна. Якщо в прописі виписаний розчин під умовною назвою будь-якої концентрації, то розрахунки проводять, приймаючи конвертацію формальдегіду у формальні за 100%.

Rp. Lol. Formalini 3% 100 ml

D.S.

У флакон відмірюють 3 мл формаліну і 97 мл води.

Якщо розчин виписаний під хімічною назвою, тоді використовують формулу розведення. Якщо виписують розчин без зазначеної концентрації, то відпускають фармакопейний препарат.

Розчини калію ацетату

Стандартний фармакопейним розчином є розчин з концентрацією 33-35% Якщо концентрація не вказана, то відпускається стандартний розчин, а якщо зазначена концентрація, то її приймають за 100%.

Розчини алюмінію ацетату

Розчин алюмінію ацетату може прописуватися під умовною і хімічною назвою. Стандартним розчином є 8% розчин (рідина Бурова). Якщо в рецепті виписаний розчин рідини Бурова або алюмінію ацетату основного і не зазначена концентрація, то відпускають розчин стандартної концентрації.

Якщо пипис. розчин рідини Бурова і вказана концентрація, то при розрахунках його кількість приймають за 100%.

Якщо в рецепті виписаний розчин алюмінію ацетату основного зі зазначеного концентрацією, то в розрахунках виходять із фактичного вмісту речовини (користуються формулою розведення).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Розчини стандартних рідин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок