Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Від ремесла хімії до хімічної технології

Від ремесла хімії до хімічної технології

Назва:
Від ремесла хімії до хімічної технології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,69 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Від ремесла хімії до хімічної технології”


План.
Хімія в стародавні часи.
Хімія і створення нових матеріалів.
Бурхливе застосування хімічних знань у ХХ ст.
Значення хімії у повсякденному житті.


Література:
Н.М.Бурамська, Л.П.Величко. Хімія 11 клас, Київ, 2001 р.
А.М. Юдін, В.М. Сучков. Хімія в побуті, Москва, 1980 р.
Г.П.Хомченко. Хімія для вступників до вузів, Київ, 1991 р.
Н.М.Бурринська. Хімія, Київ, 1999 р.
Г.М.Крючкова- Чорнобильська. Неорганічна хімія, Москва, 1980 р.


ХІМІЇ В ЖИТТІ СУСПІЛЬСТВА
Протягом усього свого розвитку, з давніх-давен і донині, хімія завжди слугувала і продовжує слугувати людині та її практичній діяльності.
Ще в стародавні часи, задовго до Різдва Христового, люди-на спостерігала в природі хімічні явища і намагалася викорис-товувати їх для покращення умов свого існування. Скисання молока, бродіння солодкого соку плодів, дія отруйних рослин привертали увагу людини.
Минув час, і людина почала використовувати вогонь. Ніхто не знає ні місця, ні часу, коли вона навчилася запалювати дерево і підтримувати горіння. Невідомо також, скільки часу минуло відтоді, як людина почала використовувати вогонь для приготування їжі, у гончарному виробництві, для обробки й виплавляння металів. Проте відомо, що ще у стародавньому Єгипті виникли ремесла, в основі яких лежали хімічні процеси.
Єгиптяни добували фарби і косметичні засоби з мінералі них речовин, уміли фарбувати тканини, виготовляти скло, кераміку, порцеляну, добувати золото, бронзу, залізо, мідь і до сконало володіли технікою обробки металів.
Навіть у наші дні мистецтво золотих справ майстрів давнини викликає захоплення
У середні віки великого поширення набула алхімія. Головне завдання її зводилося до пошуків «філо-софського каменя» — містичної речовини, яка нібито м$ здатність неблагородні метали перетворювати на золото, по-вертати людям молодість і здоров'я.
Проте й у алхіміків були значні прогресивні здобутки, по-в'язані з використанням хімії на благо людини. До них можна віднести відкриття низки речовин (фосфору, стибію, селітри сульфатної, хлоридної, нітратної та фосфатної кислот) і розробку методик багатьох операцій (фільтрування, перегонка ре-човин тощо), які швидко знайшли практичне застосування.
Період ятрохімії, що настав у XVI—XVIII століттях, харак-теризується намаганням поставити хімію на службу медицині. Засновник ятрохімії Теофраст Парацельс (1493—1541) твердив, що справжнє покликання хімії не у добуванні золота, а у виготовленні ліків. Ятрохіміки розглядали хвороби як по-рушення хімічної рівноваги в організмі й шукали хімічні засо-би їх лікування. Відтоді головною метою хімії стає пошук і створення лікувальних препаратів.
Про значення сучасної хімії для людини та її практичної діяльності нема чого й говорити, її роль у житті суспільства звичайно велика. У наш час без розвитку хімії неможливий розвиток паливно-енергетичного комплексу, металургії, транспорту, зв'язку, будівництва, електроніки, сфери побуту тощо.
Хімічна індустрія постачає промисловості й сільському господарству різні матеріали та сировину. Це паливо, мастила, хімічні волокна, пластмаси, синтетичні каучуки, мінеральні добрива, мийні засоби, парфуми, фармацевтичні препарати, луги, кислоти, розчинники, вибухові речовини тощо.
Ми переконуємося, що «широко простягає хімія руки свої у справи людські. Куди не подивимось, куди не оглянемось, скрізь обертаються перед очима нашими успіхи ЇЇ старан-ності».
Ці слова великого російського вченого-природодослідника М. В. Ломоносова (1711—1765), висловлені майже 250 років тому, і сьогодні не втратили свого значення. Навпаки, вони звучать з особливою силою, оскільки у наш час роль хімії в житті суспільства постійно зростає.
Окрім застосування речовин і матеріалів, у різних галузях промисловості використовуються хімічні методи, наприклад каталіз, захист металів від корозії, обробка деталей хімічним способом тощо.
Проникнення хімічних методів, нових речовин і нових матеріалів у основні галузі промислового виробництва, сферу побуту, охорону здоров'я дедалі більшою мірою забезпечує їх прогрес.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Від ремесла хімії до хімічної технології

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок