Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Фармакологічний аналіз ЛЗ, які містять складно-ефірну та лактонову групи, як функціональні

Фармакологічний аналіз ЛЗ, які містять складно-ефірну та лактонову групи, як функціональні

Назва:
Фармакологічний аналіз ЛЗ, які містять складно-ефірну та лактонову групи, як функціональні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,54 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Фармакологічний аналіз ЛЗ, які містять складно-ефірну та лактонову групи, як функціональні


Складно-ефірна група
Складні ефіри розглядають як похідні к-т, у яких атом водню в карбоксильній гр. заміщений радикалом.
Отримують складні ефіри шляхом взаємодії спиртів (фенолів, фенолів) з органічними та неорганічними кисневмисними к-тами.
Для скл. ефірів характерні реакції нуклеофільного заміщення (SN), які проходять під дією води (гідроліз), амінів або аміаку, гідрозину, гідроксил-аміну та інших реагентів.
Головними хім. властивостями скл. ефірів на відміну від простих є гідроліз, який може каналізуватися як кислотами, так і лугами.
П-ти:
Кокаїна гідрохлорид
Анестезин
Фенілсаліцилат
Кватерон
Тестостерона пропіонат
Ганглерон
Валідол
Ацетилсаліцилова к-та
Левоміцетина стеорат
Фубромеган
Тропафен
Амедин
Медротестрона пропіанат
Кислотний гідроліз
Кислоти каталізують р-ю за рахунок того, що позитивний заряд атому вуглецю карбонільної групи стає більше, та, внаслідок цього, він легше піддається атаці нуклеофіла.
Р-я гідролізу, що каталізується кислотами, обернена та симетрична, так як м-зм гідролізу співпадає з м-змом етерифікації.
Аустилсаліцилова к-та (кислотний гідроліз)
Фенілсоцліцилат Відчувається запах оцтової кислоти
Відчувається запах фенолу
Методика р-й:
До 0,1-0,2 ч п-ту додають 0,5 мл. концентрованої сірчаної к-ти, перемішують, нагрівають на кип’яченій вод. бані 5 хв. та додають1-2 краплі води.
ІІ. Лужний гідроліз складних ефірів проходить скоріше і є необерненим; причиною необерненості є утворення стійкого ацилат-іону.
Ацетилсаліцилова к-та
1.
При подальшому підкисленні H2SO4 утворюється кристалічний осад саліцилової к-ти і відчувається запах оцтової к-ти.
Фенілсаліцилат
2.
 
При подальшому підкисленні H2SO4 утворюється кристалічний осад саліцилов. к-ти і відчувається запах фенолу.
Отриману оцтову к-ту можна також відкрити після додавання етилового спирту та концентрованої сірчаної к-ти. При цьому отримуємо оцтовий етиловий ефір, який має характерний запах:
Методика р-ї:
До продуктів р-ї (1) додаємо декілька кр. H2SO4 та етилового спирту, перемішуємо, та підігріваємо. З’являється запах етилацетату.
Для ідентифікації саліцилової к-ти, що виділялася при гідролізі ацетилсаліцилової к-ти та феосілсаліцилата, до осаду додають 1-2 кр. р-ну хлориду окисного заліза. З’являється фіолетове забарвлення внаслідок утворення комплексної сполуки.
ІІІ. Загальним методом дослідження ЛЗ, що мають складноефірну, лактонну і лактомну групу є гідроксамова р-я.
Якщо процес гідролізу скл. ефірів виконати в лужному середовищі в присутності гідроксиламіну то утвор. гідроксамові к-ти: Останні, при взаємодії з солями металів, н-д з іоном заліза (ІІІ), в залежності від рН середовища утворюють різні по складу та забарвленню продукти реакції:
Широко застосовують цю р-ю для ідентифікації скл. ефірів (саліцилов. к-ти – фенілсаліцилат, метил-саліцилат, n-амінобензойна к-ти, арилаліфатичн. к-т та інш.); алкалоїдів, що мають складно ефірну групу (атропін, кокаїн); стероїдн. гормонів, вищих жирних кислот, кололенів, пептидн. зв’язків в білках. Також в цю р-ю вступають лактони (пілокарпін, серцеві глікозиди).
Утворення стійких червоно-фіолетов. комплексів гідроксамових к-т з солями заліза (ІІІ) в кислому середою. (рН – 1,5-3,0) з максимумом світопоглинання в обл. 470-540 мм використано для фотометричного визнач. більшості вказаних ЛЗ.
Гідроксамова проба на прикл. аценлідину
IV. Експрес р-ї на ацетилсаліцилову к-ту та на фенілсаліцилат:
Рожеве забарвлення
Методика:
0,2 ч п-та вміщуємо в маленьку ділянку воронку, розчинають в 1 мм води + 1 мл розвед. сірчан. к-ти, випавший осад видал. ефіром (3 рази по 5 мл). Водний шар переносять в проб. + 1 мл лужн. р-ну гідроксиламіну, струшують і залиш. на 5 хв. + 1 мл. розвед. HCl + 0,5 мл. 10% р-ну хлориду окисного заліза в 0,1 н р-ні НСІ. З’явл. червоно-буре заб.
Методика виконання р-ї:
До декількох крупинок препарату додають 3-5 крапель реактива Маркі та підігрівають.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фармакологічний аналіз ЛЗ, які містять складно-ефірну та лактонову групи, як функціональні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок