Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Пестициди

Пестициди

Назва:
Пестициди
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,80 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Пестициди — це хімічні речовини, що застосовуються в сільському господарстві для боротьби з хворобами вирощуваних культур, різноманітн
ими шкідниками та гризунами, а також сприяють знищенню бур'янів


Пестициди — це хімічні речовини, що застосовуються в сільському господарстві для боротьби з хворобами вирощуваних культур, різноманітними шкідниками та гризунами, а також сприяють знищенню бур'янів.
Нині в сільському господарстві використовують сотні хімічних речовин, які випускають у вигляді емульсій, порошків, дуетів, паст тощо.
Особливості пестицидів порівняно з хімічними речовинами іншого призначення полягають у неминучості їх циркуляції в біосфері протягом тривалого часу. Крім того, слід відзначити, що отрутохімікати — це хімічні речовини, які застосовуються для знищення живого і, отже, є потенційно небезпечними для всього живого, в тому числі і для людей, зокрема, під час оброб-ки рослин пестицидами створюються концентрації, які сприя-ють не тільки знищенню шкідників, але й можуть бути небез-печними для працівників, проте зменшувати їх не можна, тому що не будуть знищені шкідники. Зрештою, необхідно заува-жити, що контакт широких мас населення з пестицидами у зв'язку з їх циркуляцією в зовнішньому середовищі триває ще і внаслідок їх наявності в продуктах.
Існує декілька класифікацій пестицидів. До найпоширені-ших прийнято відносити виробничу, хімічну та гігієнічну
Згідно з виробничою класифікацією (або за призначен-ням) пестициди поділяються на: інсектициди (для боротьби зі шкідливими комахами), бактерициди (для боротьби з бак-теріями), фунгіциди (для боротьби з грибками), зооциди (для боротьби з гризунами), десиканти (для підсушування рослин), акарициди (для боротьби з кліщами), гербіциди (для бороть-би з бур'янами), дефоліанти (для знищення листя), лімациди (для боротьби з молюсками), нематоциди (для боротьби з кільчастими хробаками), репеленти (для відлякування комах) тощо.
Відповідно до хімічної класифікації (або за походженням) пестициди поділяються на хлорорганічні, фосфорорганічні, ртутьорганічні, похідні оцтової і масляної кислот та органолу, ціанисті сполуки, препарати кальцію, миш'яку та сірки, алка-лоїди тощо. Зрештою, гігієнічна класифікація заснована на вивченні різних властивостей пестицидів.
Так, за токсичністю при введенні у шлунок експеримен-тальним тваринам серед пестицидів виділяють: високотоксичні, середньої токсичності, малотоксичні пестициди;—
за ступенем шкірної резорбції: пестициди з різко-, середньо- та слабковираженою резорбцією;—
за ступенем леткості: дуже небезпечні, небезпечні та безпечні пестициди;—
за ступенем кумуляції: пестициди з дуже високою куму-ляцією (коефіцієнт кумуляції до 1); з вираженою кумуляцією (коефіцієнт кумуляції 1—3); помірною кумуляцією (коефіцієнт кумуляції — 3—5) та слабкою кумуляцією (коефіцієнт куму-ляції — понад 5).
За стійкістю: дуже стійкі (час розпаду складає 1—2 роки), стійкі (час розпаду від б міс до 1 року), помірно стійкі (час розпаду від 1 до 6 міс) та малостійкі (час розпаду до 1 міс) пестициди.
Робота санітарно-епідеміологічної служби у галузі застосу-вання пестицидів передбачає:*
проведення запобіжного санітарного нагляду на етапі роз-роблення та впровадження нових пестицидів, технологій, апаратури тощо;*
проведення поточного санітарного нагляду за об'єктами сільськогосподарського виробництва (склади, транспортні засоби, польові аеродроми і т.д.);*
організацію медичних оглядів та контроль за використан-ням засобів індивідуального захисту;*
розробку пропозицій та контроль за проведенням заходів
щодо запобігання забрудненню пестицидами навколишнього
середовища та харчових продуктів.
Розглянемо основні завдання санітарного нагляду за збере-женням, транспортуванням та застосуванням пестицидів.
Збереження пестицидів відбувається на базових складах об'єднання «Сільгоспхімія» або безпосередньо на складах ко-лективних та фермерських господарств
Розміри санітарно-захисної зони ізольованих складів вста-новлюються в межах від 200 до 1000 м залежно від кількості пестицидів, що зберігаються Територія складу має бути ого-роджена, озеленена та мати 2 в'їзди, а її майданчик має бути рівним, із твердим покриттям та сягати розмірів, які не пере-шкоджають розвертанню машин та тракторів з навісними об-прискувачами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Пестициди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок