Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Обмін іонів заліза у дріжджів Saccharomyces cerevisiae

Обмін іонів заліза у дріжджів Saccharomyces cerevisiae

Назва:
Обмін іонів заліза у дріжджів Saccharomyces cerevisiae
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,79 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Залізо, мідь, і цинк – є надзвичайно важливими поживними металами. Електронні властивості передачі заліза і міді відіграють важливу роль у процесах дихання і фотосинтезу. Цинк формує каталітичний центр в численних ферментах і відіграє важливу структурну роль у білків. Проте, всі ці метали можуть бути токсичними, якщо порушена регуляція їх рівня і розподілу. це ставить під загрозу життєво важливі клітинні функції. Безконтрольна redox діяльність заліза і міді може також приводити до утворення руйнівних окисних радикалів. Тому, організми підтримують вміст концентрацій металів у цитоплазмі на безпечному рівні.
Обмін іонів заліза у дріжджів Saccharomyces cerevisiae
Надлишок в клітині незв’язаних іонів заліза може бути причиною утворення АФК [69, 77]. Проте клітини володіють системою жорсткої регуляції метаболізму цього металу. Всі переміщення іонів заліза по клітині контролюються специфічними білками. При цьому максимально виключається можливість реакції іонів заліза з якоюсь макромолекулою або низькомолекулярною сполукою до моменту доставки їх у місце призначення.
Для дріжджів S. cerevisiae найбільш вивченими є стадії проникнення іонів заліза в клітину, а також їхнє включення у відповідні металоферменти. Варто зазначити, що система метаболізму іонів заліза у дріжджів має багато спільних рис із такою в клітинах людського організму.
На сьогодні відомо дві основних системи транспорту іонів заліза у дріжджів – високоафінну та низькоафінну .Перша, судячи з назви, здатна забезпечувати Високоафінна:
- забеспечує клітину залізом навіть при низькому вмісті в пожмвному середовищі;
- функціонує в аеробних умовах;
- переносить в клітину іони у тривалентному стані;
- складається з трьх компонентів: фериредуктази, фероксидази, пермеази.
Низькоафінна:
- функціонує в аеробних і анаеробних умовах;
- транспортує в клітину іони заліза, міді, кобальту, цинку;
- переносить в клітину іони у тривалентному стані;
- транспортний білок металопермеаза Fet 4.
У дріжджів виявлено дев’ять фериредуктаз, які кодуються генами FRE1-FRE7, YGL160w та YLR047c [99, 101]. Часто ці ферменти для більшої коректності називають металоредуктазами, оскільки деякі з них відновлюють іони міді [60, 100, 102]. Фериредуктази є флавоцитохромами b, здатними зв’язувати NADPH [86, 178, 179, 191].
Фероксидаза системи високоафінного транспорту кодується геном FET3 [30]. Фероксидаза Fet3 – білок з родини мідьвмісних оксидаз із великим ступенем гомології по відношенню до церулоплазміну, аскорбатоксидази, лакази і т. п [71, 75, 117, 155]. Як кінцевий акцептор електронів фероксидаза використовує молекулярний кисень [69, 116, 175].
Третій компонент системи високоафінного транспорту іонів заліза – пермеаза, яка кодується геном FTR1 .Білок Ftr1 має молекулярну масу 45 кД і містить 6 трансмембранних доменів. Цікаво, амінокислотна послідовність місця зв’язування іонів заліза в білку Ftr1 – REGLE – схожа з такою у L-ланцюзі феритину ссавців [Транспорт іонів заліза здійснюється наступним чином. Фериредуктази (як правило, білки Fre2–Fre6) відновлюють іони тривалентного заліза, які потім перехоплюються фероксидазою та знову окислюються. Окислені фероксидазою іони заліза зразу ж транспортуються в клітину пермеазою Ftr1. Слід зазначити, що фероксидаза та пермеаза утворюють своєрідний комплекс, міцно зв’язаний з цитоплазматичною мембраною. Причому цей комплекс формується ще до інтеграції обох білків у цитоплазматичну мембрану – в процесі дозрівання в апараті Гольджі.
Білки, гомологічні Fet3 та Ftr1 знайдені в багатьох дріжджів, зокрема: у Candida albicans, Pichia pastoris , Schizosaccharomyces pombe .Цікавим аспектом, пов’язаним з високоафінним транспортом іонів заліза у дріжджів, є доставка іонів міді для синтезу холоферменту фероксидази. Саме в цьому місці транспорт іонів заліза та міді виявляють зв’язок між собою та взаєморегуляцію. Так, іони заліза постачаються у фероксидазу за допомогою білків, які кодуються генами ATX1 та CCC2 .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Обмін іонів заліза у дріжджів Saccharomyces cerevisiae

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок