Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Барвники за часів Юлія Цезаря та синтез їх добування

Барвники за часів Юлія Цезаря та синтез їх добування

Назва:
Барвники за часів Юлія Цезаря та синтез їх добування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,63 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Курсова робота
з хімії
на тему:
“Барвники за часів Юлія Цезаря та синтез їх добування”


ЗМІСТ
Всі фарби
Масляний живопис
Пурпур, індиго, кошениль
Щасливий випадок
Фарби, що світяться
Історія Барвників


ВСІ ФАРБИ «БАРВИСТІ ЗЕМЛІ»
У всі часи люди в міру можливості прагнули прикрасити своє житло. Ця традиція склалася ще в доісторичну епоху. Первісні художники залишили на стінах печер численні зображення тварин і сцен з життя. Найперші їхні малю4нки виконані найстарішими фарбником - сажею. А вже 30 тис. років назад нашим предкам були відомі крейда й охра. Приблизно б тис. років назад художники почали застосовувати в якості пігментів малахіт, лазурит і кіновар. В V ст. до н. є. до них додалися також свинцеві білила, сурик, глет.
Спочатку малюнки створювалися тільки за допомогою пігментів - подрібнених твердих забарвлених речовин. Пізніше в їхній склад стали вводити зв'язуючі речовини (кров тварин, яєчний жовток) - так отримали фарби. До наших днів дошли зображення, вік яких обчислюється сотнями, а то і тисячами років - і все це завдяки довговічності мінеральних фарб.
Обширну групу природних пігментів складає охра (від грец. «охрос» - «блідий», «жовтенький»). Це гідратировані оксиди заліза (Fe2O3 * Н2О; Fe2O3 * ЗН2О). При прожаренні охра втрачає воду кристалізації, і пігмент набкває червонуватого відтінку. У наш час охра використовується у виробництві гуми, цементу, паперу, пластмаси, проте їх поступово витісняють синтетичні жовті залізооксидні пігменти.
Мінерали, що містять оксиди марганцю, мають коричневий колір. Такі пігменти називаються умброю.
Пігмент темно-червоного кольору - залізний сурик - це оксид заліза (ІІІ) з домішками силікату алюмінію і кварцу. Сурик - пігмент універсальний, стійкий до світла, тому він широко використовується для забарвлення дерев'яних і металевих предметів, а також цементу.
Колись на Русі природний мінерал синього кольору лазурит (або ляпіс-лазур) Na3Ca[AlSiO4]3S цінувався дорожче золота. Фарбу з цього подрібненого в порошок каменю називали ультрамарином. Пізніше сплавом каоліну з карбонатом натрію і сіркою (або сульфатом натрію і вугіллям) стали одержувати штучний ультрамарин Na8Al6Si6O24S. Інша відома фарба синтетичного походження - «прусська блакить» K[FeІІ ,FeІІІ(CN)6], вперше отримана в 1704 р.
В якості зеленого пігменту довго використовувалася так звана богемська земля мінерал авгіт(Са, Na) (Mg, Fe2+, Fe3+, Al, Ті) [(Si, Al)2О6]. Потім стали готувати фарби на основі оксиду хрому (III) і його гідрату. З відкриттям в 30-х рр. XX у. фталоцианінів хромові фарбники були майже витіснені ними.
Білі пігменти складають більше 60 % всіх сучасних фарбувальних речовин. Їх застосовують для виготовлення лакофарбних матеріалів не тільки білого, але і інших кольорів, а також у виробництві пластмас, паперу, будівельних матеріалів, кераміки і ін. В старовині широко застосовувалися свинцеві білила - основний карбонат свинцю 2РНСО3 * РН(ОН)2. Протягом багатьох століть люди нічого не знали про токсичність свинцю, тому свинцеві білила входили в склад навіть деяких косметичних засобів. Зараз свинцеві білила практично повністю замінені діоксидом титану, цинковими білилами (оксидом цинку), литопоном (сумішшю сульфіду цинку і сульфату барія).
В художніх фарбах можуть використовуватися також пігменти, що не мають широкого розповсюдження через високу вартість (кобальтові фарби) або через токсичність (наприклад, сульфіди кадмія і ртуть). При змішуванні пігментів з рослинними клеями (пшеничним крохмалем, декстрином та ін.) одержують акварелі (від лат. aqua - «вода») - фарби, що розводяться водою. Якщо в пігментно-клейову суміш додати білила, барвистий шар буде більш щільним. Такі фарби називаються гуашшю (від іт. guazzo - «водяна фарба»). На основі рослинних масел або синтетичних смол виготовляють масляні фарби.
МАСЛЯНИЙ ЖИВОПИС
Масляний живопис протягом декількох сторіч є найбільш поширеною живописною технікою. Маслом писали Рембрандт і Тиціан, Репін і Суріков.
Масляну фарбу готують, розтираючи пігмент з льняним маслом, яке виробляють з насіння льону.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Барвники за часів Юлія Цезаря та синтез їх добування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок