Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Географічне розташування природніх джерел вуглеводнів на території України і у світі

Географічне розташування природніх джерел вуглеводнів на території України і у світі

Назва:
Географічне розташування природніх джерел вуглеводнів на території України і у світі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,45 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Географічне розташування природніх джерел вуглеводнів на території України і у світі


З розвитком людського суспільства а пізніше – з розвитком промисловості людство прийшло до висновку, що енергетика стала основою розвитку господарства любої країни. Більшість підприємств енергетики, які ведуть розвідку, освоєння переробку, транспортування носіїв почали належати на окремій державі, а внаслідок інтегрування, заключення торгових угод почали перебувати під контролем одних і тих же власників на всьому світовому рівні.
Протягом ХХ століття істотно змінився паливно-енергетичний баланс світового господарства. Якщо в 1913 р. основою енергетики було вугілля і складало 65% балансу світового господарства, а нафта мала лише 5%, то вже в 2000 р. вугілля 23%, а нафта – 35%.
Це і розподілило і місце країн на світовому ринку. І в 1960 р. була створена міжнародна організація країн – експортерів нафти (ОПЕК), що взяла видобуток і продаж нафти в свої руки. Ера «дешевої нафти» минула, нафтовим монополіям довелося ділитися прибутками. До того ж ускладнилися умови видобутку. Нафтовидобувні фірми працюють у дедалі менш освоєних регіонах. Значна частина нафти видобувається на морському шельфі, часом на дуже великих глибинах (Великобританія, Норвегія), або в пустелях (країни Перської затоки).
Тому нафта хоча і створює конкуренцію між державами, проте об’єднує світ і рухає його господарство вперед
Паливна промисловість. Основні постачальники енергоносіїв знаходяться в Азії (країни Перської затоки, а також Китай); в Англо-Америці (США і Канада); в Північній Євразії (Росія, а також за окремими видами палива Азербайджан, Туркмені-стан, Узбекистан, Казахстан). В Європі краще забезпечені енергоносіями Великобританія, ФРН, Польща, Норвегія. Основними І ж споживачами є США, Канада в Північній Америці, країни ; Західної та Центральної Європи, Японія, Китай, а серед країн; СНД - Росія і Україна.
Видобуток нафти в 2000-2002 pp. становив близько 3,9 млрд тонн. У географії нафтової промисловості (мал. ЗО) уже десятки років провідним є регіон Близького Сходу, на який припадає І- понад 30% світового видобутку нафти. Найбільше її видобувають у Саудівській Аравії (щорічний видобуток коливається в межах понад 400 млн тонн), Ірані (200 млн тонн), ОАЕ, Іраку, Кувейті. 'Майже 1/5 видобутку дають країни Північної Америки: США (близько 330 млн тонн), Мексика, Канада. Зберігає значення нафтова промисловість СНД, де з-понад 500 млн топи видобутку 4/5 припадає на Росію. Серед країн Європи вирізняються Нор-вегія та Великобританія; в Азії — Китай — 190 млн тонн, Індо-незія; в Африці — Нігерія, Лівія, Єгипет, Алжир; у Південній Америці — Венесуела. Основні потоки нафти ідуть з Близького Сходу в Європу, Японію та США; з країн Латинської Америки — в США, з Південно-Східної Азії — в Японію; з Африки — в Європу. Знизився вивіз нафти з Росії, паливне господарство якої перебуває в стані застою.
Значення природного газу в енергобалансі світу різко зросло в другій половині XX ст. (2,2 трлн м3). Найбільший видобуток мають країни СНД (28% світового), зокрема Росія і Туркменістан; США (понад 1/5 видобутку), а також Велико-британія, Нідерланди, Норвегія в Європі; Канада в Америці; Індонезія та країни Перської затоки в Азії, Алжир в Африці.
Вугільна промисловість — найстаріша серед па-ливних галузей. Вона базується на величезних запасах вугілля, що є в світі, покриває майже 1/4 потреб світу в енергоносіях. У 2000 р. було видобуто 3,9 млрд тонн вугілля в перерахунку на кам'яне. За останні десятиліття різко змінилася географія видобутку. Понад 1/3 вугілля світу дає Китай, 1/4 — США, близько 1/6 — країни СНД, де основні потужності мають Росія, Україна та Казахстан. 300 млн тонн вугілля видобуває Індія, понад 200 мли тонн — Австралія та ПАР, понад 100 млн тонн — ПАР. Торгівля вугіллям порівняно невелика, у значних розмірах його вивозять Австралія, США, ПАР, Канада,, Польща, Росія та Китай.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Географічне розташування природніх джерел вуглеводнів на території України і у світі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок