Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Визначення кислотності шкільного молока виробництва фірми „Фавор”

Загрузка...

Визначення кислотності шкільного молока виробництва фірми „Фавор”

Назва:
Визначення кислотності шкільного молока виробництва фірми „Фавор”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,33 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з хімії на тему:
Визначення кислотності шкільного молока виробництва фірми „Фавор”


1. Аналіз стану проблеми на момент дослідження .
Вимоги до молока для Європейських виробників визначені Директивою Ради в ЄС/46/92 в області санітарно-гігієнічного контролю молока сирого та пастеризованого , а також продуктів на молочній основі.
Відповідно до вищезазначеного нормативного документа усі критерії оцінки молока поділяють на основні групи :
загальні критерії безпеки ;
загальні критерії якості ;
специфічні критерії безпеки
(для продуктів дитячого харчування)
специфічні критерії якості ;
Основні комплексні критерії якості та безпеки для усіх без виключення молочних продуктів – молоко має бути одержаним від здорової тварини в господарствах благополучних щодо інфекційних хвороб , відповідно діючому ветеринарному законодавству .
Кислотність молока – сировини – один із комплексних критеріїв безпеки та якості . Величина титруємої кислотності в першу чергу залежить від хімічного складу молока , а саме вмісту білків , фосфатнокислих солей , молочної та лимонної кислот , а також розчиненої вуглекислоти , що , в свою чергу залежить від породи тварин , стану здоров’я тварини , періоду лактації
(на початку лактації 20 є Т та поступово знижується до 12-14 є Т) , якості кормів (при нестачі в кормах кальцію або соковитих кормів , титруєма кислотність підвищується , а при переводі кормів на пасовищне утримання - знижується ) , індивідуальних особливостей тварин .Але статистично достовірно встановлено , що у свіжому молоці титруєма кислотність знаходиться в межах 16-18 є Т.
Білки молока обумовлюють 4-5 є Т , однозаміщенні фосфатнокислі солі 10-11 є Т , газові компоненти , кислоти та інші - 1-3 є Т . В процесі зберігання в молоці відбуваються біохімічні зміни , що викликають порушення структури білків , оболонок жирових кульок і призводить до підвищення кислотності , в тому числі за рахунок збільшення вуглекислого газу та молочної кислоти .
Крім хімічного складу , на титруєму кислотність молока впливає рівень вмісту та склад мікрофлори , при розвитку якої в молоці накопичуються продукти метаболізму , переважно органічні кислоти , що призводить до зростання титруємої кислотності . Зазвичай , ці процеси пов’язані з розвитком в молоці молочнокислих мікроорганізмів . При кислотності , вищу за 19 є Т впевнено можна казати про високий рівень молочнокислих мікроорганізмів .
З метою зниження небажаної мікрофлори і збільшення строків зберігання , молоко пастеризують або стерилізують .
Режими способів термообробки призводять до руйнування біологічно активних речовин часткової деструктуризації білків , зниженню засвоєння та корисності молока . На сьогоднішній день проблема з виробництвом продуктів тривалого терміну зберігання та високими споживчими якостями повністю не розв’язана.
Подвійна теплова обробка молока (перша пастеризація при 76 - 80 ° С - 7 хв. , друга - при 90-95 ° С – 7 хв. ) , яку застосовує підприємство „Фавор” має подовжити термін зберігання молока при +4 ° С до 3 днів без суттєвої біохімічної втрати компонентів молока . Поєднання високої температури з нетривалою витримкою обумовлене тим , що живі клітини мікроорганізмів більш чутливі до дії тепла ніж компоненти молока.
Для переконання в ефективності обраної технології пастеризації ми вирішили визначити кислотність шкільного молока , як критерія якості протягом 5 діб при зберіганні молока при 4 -6 ° С .
 
2 . Експериментальна частина
2.1) Матеріали та методи дослідження
Для дослідження використовували проби шкільного молока виробництва підприємства „Фавор” , що зберігалося при 4-6 ° С . Визначення кислотності проводилося протягом 5 діб , з інтервалом ~ 24 годин між кожним наступним визначенням .
Для дослідження кислотності молока використовувався титриметричний метод аналізу (арбітражний) . Цей метод має багато переваг :
доступність для виконання в умовах шкільної лабораторії ;
не вимагає складних реактивів та обладнання ;
не вимагає багато часу ;
не вимагає глибоких знань та вмінь з хімії ;
Всі дослідження проводилися у шкільній лабораторії ліцею „Наукова зміна”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Визначення кислотності шкільного молока виробництва фірми „Фавор”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок