Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Неорганічні сполуки

Неорганічні сполуки

Назва:
Неорганічні сполуки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,34 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Неорганічні сполуки
4.3. Озон
Завдяки сильній окиснювальній здатності озон використовують для дезинфекції води і для усунення деяких її небажаних властивостей, зокрема таких, як запах, смак і колір води. Для визначення озону застосовують в основному йодометричний метод.
Озон визначають одразу після відбору проби, яку не можна консервувати. Результати аналізу виражають у мг О3/л.
Титриметричний метод визначення озону ґрунтується на окисненні озоном йодиду калію до молекулярного йоду, який титрують розчином тіосульфату натрію:
О3 + 2J– +2Н+ = О2 + J2 + Н2О;
J2 + 2S2О32– = 2J2 + S4О62–.
Робочим розчином тіосульфату з концентрацією 0.01 моль/л мож-на визначити озон при його вмісті 0.05 мг/л і більше.
Озонована вода може містити також іони заліза (III) або мангану (IV), нітрити, пероксиди та інші речовини, які заважають визначен-ню. Через те озон витискують із проби повітрям або азотом і по-глинають його розчином йодиду калію. Стабільність озону у воді зменшується з підвищенням температури і рН.
Методика визначення. У промивалку ємністю 1 л відбирають 800 мл проби води. Витискують озон азотом або повітрям, пропускаючи його через скляний фільтр із швидкістю 0.2-1.0 л/хв протягом 5 хв. Озон разом із газом_витискувачем пропускають через дві промивалки ємністю 400 мл. У першу наливають 200 мл 2.5% розчину йодиду калію, а у другу — 10 мл 0.01 моль/л робочого розчину тіосульфату натрію і 40 мл дистильованої води. Після закінчення поглинання озону скляний фільтр обмивають промивалкою з КJ і кількісно переносять з другої промивалки розчин тіосульфату натрію в першу. Додають 25 мл 10% розчину сірчаної кислоти, кілька краплин 0.5% розчину крохмалю і титрують розчином йоду з молярною концент-рацією еквіваленту 0.01 моль/л до появи синього забарвлення.
Паралельно проводять холостий дослід з дистильованою водою.
Концентрацію озону, мг/л (Сх), обчислюють за формулою:
Сх = (10 • К1 – V1 • К2) • 0.0100 • М • 1000/V
де 10 — об'єм розчину тіосульфату натрію, мл;
V1 — об'єм розчину йоду, який витрачено на титрування, мл;
К1 — поправочний коефіцієнт для приведення концентрації тіосульфату натрію до 0.01 моль/л;
К2 — поправочний коефіцієнт для приведення молярної концентрації еквівалента йоду до 0.01 моль/л;
V — об'єм проби води, мл;
0.01 — молярна концентрація еквівалента титруючих розчинів, моль/л;
М — молярна маса еквівалента озону, М(1/2 О3) = 24.00.
4.5. Хлор
Вміст "активного хлору" визначають у питній воді після її дезинфекції і в стічних водах, що підлягають хлоруванню, а також у деяких стічних водах, які забруднені хлором. У поверхневих водах хлор визначають у місцях, які розташовані нижче від місця скидання стічних вод.
Поняття "активний хлор" включає не тільки розчинені у воді молекули хлору, але й також діоксид хлору, хлораміни, органічні хлораміни, гіпо- хлорити, тобто багато хлорвмісних речовин, які можна визначати йодометричним методом. У практиці аналізу хлораміни та інші сполуки хлору позначають терміном "активний зв'язаний хлор", а молекулярний хлор і гіпохлорити як "активний вільний хлор".
Для аналізу вод, у яких міститься 0,1 мг і більше "активного хлору" в 1 л води, застосовують титрометричний йодометричний метод.
Проби води для визначення "активного хлору" не консервують і аналіз проводять одразу після відбору проби. Результати аналізу виражають у міліграмах С12 в 1 л води;
Хлор виділяє йод з розчину йодиду:
С12 + 2J– - J2 + 2С1–.
Йод, який виділяється, титрують розчином тіосульфату натрію у присутності крохмалю як індикатора:
J2 + 2Na2S2О3 > 2NаJ + Na2S4О6.
З використанням 0,01 моль/л робочого розчину тіосульфату натрію можна визначити 0,05 мг і більше "активного хлору" у пробі води об'ємом 500 мл.
Методика визначення. Відбирають 1000 мл проби води при кон-центрації "активного хлору" 1 мг/л і менше і 500 мл при концентрації від 1 до 10 мг/л так, щоб витрата тіосульфату натрію на титрування не перевищувала 20 мл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Неорганічні сполуки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок