Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Вода

Вода

Назва:
Вода
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,28 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
„Вода”


План
Властивості природної води.
1.1 Розчинені речовини.
1.2. Колоїдні частинки.
1.3. Завислі речовини.
1.4. Живі організми.
2. Очищення води.


Водо, у тебе немає ані смаку, ані кольору, ані запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке! Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти — саме життя. Ти сповнюєш нас радістю, яку не поясниш нашими почуттями...
Ти найбільше багатство у світі...
Антуан де Сент-Екзюпері
1. ВЛАСТИВОСТІ ПРИРОДНОЇ ВОДИ
Найкращі слова, які можна сказати про воду, навряд чи будуть надмірними Людина, як і все живе, в основному складається з води (ембріон на 97 %, немовля — на 77 %, доросла людина — на 60 %) і без води існувати не може. Втрата 6—8 % води викликає погане самопочуття, 10 % — незворотні зміни в організмі, а 15—20 % — смерть. А тим часом для підтримки життєдіяльності організмові потрібно не так вже й багато: 2—2,5 літра на добу. Хоча за все життя і набираєть-ся близько 75 тисяч літрів, але це лише мала частина від того, скільки людина витрачає насправді.
За розрахунками американських учених, структура споживання води виглядає так:
пиття й приготування їжі — 5 %.
змивний бачок у туалеті — 43 %.
ванна й душ — 34 %,
миття посуду — 6 %,
прання — 4%.
прибирання приміщення — 3 %,
інші потреби — 5 %.
Середні дані свідчать, що на господарсько-побутові потреби людині потрібно приблизно в десять разів більше води, ніж тільки для пиття й приготування їжі.
Центральним водопостачанням на Землі користуються 1,1 млрд. людей (280 л за добу на людину), ще 0,8 млрд. беруть воду з колонок (110 л на добу), а інша частина людства використовує тільки 50—60 л на добу. Правду кажуть, що розвиток цивілізації можна вимірювати в літрах споживаної на душу населення води. Але ж окрім побутових потреб кожної людини є ще витрата на потреби промисловості й сільського господарства. Якщо і це підрахувати, то, наприклад, у США сумарне споживання води сягає 7000 л на людину за добу!
Тут ми залишимо осторонь промислові й сільськогосподарські потреби і повернемося до того, що споживає людина. Вимоги до води досить жорсткі. Закон говорить так: «Питна вода повинна бути безпечною в епідемічному й радіаційному відношенні, нешкідливою за хімічним складом і мати .сприятливі органолептичні властивості». Органолептичні властивості — це колір, смак, запах, непрозорість. Зрозуміло, природна вода (за рідкісними винятками} цим вимогам не відповідає. Тому фахівці витрачають величезні зусилля, щоб зробити її питною.
Як правило, природна вода містить розчинені речовини, колоїдні частинки, завислі речовини й мікроорганізми.
1.1. Розчинені речовини
У воді розчинені гази (С02, 02, H2S, CH4), вміст яких залежить в основному від температури, парціального тиску й складу води. У природній воді завжди є неорганічні солі: гідрокарбонати, хлориди й сульфати лужноземельних металів (Са, Mg, Mn, Fe) і лужних металів (Na, K). Іони кальцію й магнію визначають таку якість, як твердість води. При цьому їхні гідрокарбонати створюють тимчасову твердість, яку можна видалити кип'ятінням, а сульфати, нітрати й хлориди відповідають за постійну твердість. З промисловими стоками у воду можуть потрапляти також важкі метали. Неорганічні солі (в основному Феруму й Мангану) формують смак і колір води. На смак і колір впливають також органічні сполуки: грунтові й торф'яні гумусові речовини (гумінові й ульмінові кислоти, фульвокислоти та їхні солі). Природні води містять також інші продукти життєдіяльності й розкладання живих організмів: рослин (галова кислота, танін, феноли) і тварин. Але, звичайно, найбільш небезпечні органічні сполуки потрапляють у воду з промислових підприємств.
1.2. Колоїдні частинки
Колоїдні частинки — це дрібний бруд (менше 0,1 мкм): частинки глини, сполуки Силіцію, Алюмінію й Феруму, і знову ж таки — продукти життєдіяльності й розкладання рослин і тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вода

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок