Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Оцтова кислота

Оцтова кислота

Назва:
Оцтова кислота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,37 KB
Завантажень:
745
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
„Оцтова кислота”


Фізичні властивості оцтової кислоти. Оцтова кис-лота — безбарвна рідина, летка, має різкий специфіч-ний запах, змішується з водою в будь-яких пропорціях, розчин кислий на смак. У побуті відома у вигляді 3—9%-го водного розчину (столовий оцет) або 80% -го водного розчину (оцтова есенція).
Мал. 5. Модель молекули
оцтової кислоти
Хімічні властивості оцтової кислоти. Вони зумовлені наявністю функціональної карбоксильної групи.
Електронна густина зв'язку О—Н зміщується до атома Оксигену як більш електронегативного елемента.
Внаслідок цього зв'язок О—Н поляризується, атом Гідрогену в результаті набуває додаткової рухливості (здатності відщеплюватися), що й зумов-лює кислотні властивості оцтової кислоти.
Як представник класу карбонових кислот оцтова кислота має особливості порівняно з неорганічними кислотами. У цьому можна переконатися на такому досліді (мал. 6). До суміші етилового спирту з суль-фатною кислотою (це каталізатор реакції) додамо оц-тової кислоти і суміш нагріємо. З'являється приємний ефірний запах, що свідчить про утворення етилового естеру оцтової кислоти — речовини, що належить до класу естерів:
Якщо проводити цю реакцію в приладі, зображе-ному на мал. б, продукт реакції (естер) можна зібрати в колбі з льодом, оскільки естер — летка речовина. Після закінчення реакції естер можна відділити від шару води за допомогою ділильної лійки.
Застосування оцтової кислоти. Оцтова кислота у вигляді винного оцту відома людям здавна, оскільки утворюється в результаті оцтовокислого бродіння (скисання) вина. Проте виділили її в чистому вигляді лише у VIII ст. На початку XIX ст. було визначено склад оцтової кислоти, а її структурну формулу було запропоновано в середині XIX ст.
У великих кількостях оцтова кислота використову-ється в органічному синтезі, під час виробництва лікар-ських препаратів, штучного волокна, хімічних засобів захисту рослин. Вона має широке застосування і як розчинник. У харчовій промисловості застосовується як консервувальний засіб та смакова приправа.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Оцтова кислота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок