Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Сіалова кислота

Сіалова кислота

Назва:
Сіалова кислота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,21 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Аміноцукри і їх ацетилпохідні, наприклад N-ацетилглюкозамін і N-ацетил-галактозамін, входять до складу полісахаридів різних рідин і тканин (гепарін, гіалуроновая кислота, хондроітинсірчана кислота), а також глікопротеїдів крові. Маннозамін входить до складу сіалових кислот, а талозамин—хондроитин-сульфатів хрящів трахеї. Слід зазначити, що різке підвищення змісту гексозаміна в глікопротеїдах крові є однією з ознак посиленого розщеплювання білків сполучної тканини, зокрема, при злоякісному зростанні, і може служити одним з діагностичних показників визначення раку. Аміноцукри входять також до складу хітинових оболонок багатьох комах і панцирів ракоподібних.
Велике біологічне значення мають метілпроїзводниє аміноцукрів. Останніми роками декілька форм їх знайдено в антибіотиках. Так, наприклад, в стрептоміцині знайдений D-гулозамин (2-амино-2-дезокси-D-гулоза), в еритроміцині — дезозамін (3-диметиламино-3,4,6-тридезокси-D-глюкоза), в карбоміцине — мікаміноза (3-диметиламино-3,6-дидезокси-D-глюкоза). N-ацетилфукозамин виділений з гліколіпідов деяких мікроорганізмів (хромобактерій).
Нейраміновая кислота. Утворюється в результаті альдольной конденсації мо-нозаміна і піровиноградної кислоти. У зв'язку з цим нейраміновую кислоту можна розглядати як одне з похідних аміноцукрів:
Як випливає з приведених формул, молекула нейрамінової кислоти складається з десяти атомів вуглецю. Тому її називають нонулозамінової кислотою. Вона характеризується наявністю різних функціональних груп — аміногрупи, карбоксильної, карбонільної і гідроксильної, що обумовлює її здатність активно вступати в реакції, а також утворювати з'єднання з білками, ліпідами і іншими речовинами.
Нейраміновая кислота міститься майже у всіх рідинах і тканинах організму у складі глікопротєїдов, ліпідів мозку (гліколіпідов), білків сироватки крові і інших з'єднань. Значну кількість її знаходять у складі білків сполучної тканини. У вільному стані в організмі нейраміновая кислота виявляється в невеликих кількостях. Вміст цієї кислоти в тканинах, особливо в сполучній, і крові значно зраджується при порушенні функцій і структури, наприклад при старінні, деяких захворюваннях (рак, інфекційні хвороби, променева хвороба). Так, знайдено, що при раку і запальних процесах, коли посилюється розпад білків, в крові значно підвищується кількість нейрамінової кислоти.
Мураміновая кислота ([3-0-(а-карбоксиетіл) -D-глюкозамин]) — складний ефір глюкозаміна і молочної кислоти:
Входить до складу оболонок деяких мікроорганізмів, зокрема, грам-по-ложітельних бактерій.
Сіаловиє кислоти. Близькі до нейрамінової кислоти її похідні, так звані сіаловиє кислоти, які утворюються шляхом приєднання до нейрамінової кислоти різних кислотних залишків. Сіалових кислот відоме багато. Всі вони розрізняються природою кислоти, приєднаною до нейрамінової, кількістю приєднаних залишків відповідних кислот, місцем їх приєднання і деякими іншими ознаками. У тих випадках, коли залишок якої-небудь кислоти пов'язаний з азотом аміногрупи нейрамінової кислоти, Якщо ж залишки кислоти приєднуються до азоту сіаловую кислоту, що утворилася, називають N-ацилнейраминовой:
М,О-диацилнейраминовой. У організмі людини і тварин частіше зустрічаються N-ацетилнейраминовая, N.O-диацетилнейраминовая і N-гликолилнейраминовая кислоти. Перші двома є з'єднання нейрамінової кислоти із залишком оцетової, а остання — із залишком глікольовой кислот.
Доведено, що нейраміновая кислота саме у вигляді ацилпроїзводних, тобто у вигляді сіалових кислот, входить до складу різних органічних сполук. Високим змістом сіалових кислот характеризуються білки мембран мітохондрій і рібосом.
При руйнуванні кліток, наприклад при злоякісних пухлинах або променевій хворобі, в крові збільшується кількість сіалових кислот, причому зміст їх тим вище, чим інтенсивніший процес руйнування кліток і білків, особливо білків сполучної тканини. Тому визначення сіалових кислот в крові має велике значення для постановки діагнозу і для прогнозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сіалова кислота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок