Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> ДМИТРО ІВАНОВИЧ МЕНДЕЛЄЄВ (1834-1907)

ДМИТРО ІВАНОВИЧ МЕНДЕЛЄЄВ (1834-1907)

Назва:
ДМИТРО ІВАНОВИЧ МЕНДЕЛЄЄВ (1834-1907)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,90 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
ДМИТРО ІВАНОВИЧ
МЕНДЕЛЄЄВ
(1834-1907)


План:
1) Найбільше відкриття у світовій хімії.
2) Родина Менделєєва.
3) Навчання в гімназії й у Петербурзькому педагогічному університеті.
4) Наукові дослідження і робота над дисертаціями.
5). Створення періодичної системи.
6).Нова робота, нові відкриття.
7).Висновок.
В історії розвитку науки відомо багато великих відкриттів. Але не всі з них можна зіставити з тим, що зробив Менделєєв – один з найбільших хіміків світу. Хоча з часу відкриття його закону пройшло багато років, ніхто не може сказати, коли буде до кінця зрозумілий весь зміст знаменитої «таблиці Менделєєва».
Дмитро Менделєєв народився 8 лютого 1834 року в Тобольську в родині директора гімназії і опікуна народних училищ Тобольської губернії Івана Павловича Менделєєва і Марії Дмитрівни Менделєєвої, уродженки Корнільєвої. Виховувала його мати, оскільки батько майбутнього хіміка осліп незабаром після народження свого сина.
Восени 1841 року Мітя пішов у Тобольську гімназію.
9 серпня 1850 року Дмитро був зарахований студентом Головного педагогічного інституту в Петербурзі на фізико-математичний факультет.
У Педагогічному інституті викладали в той час видатні росіяни вчені – математик Остроградський, фізик Ленц, хімік Воскресєнський і інші. Воскресенський і професор мінералогії Куторга запропонували Менделєєву розробити метод аналізу мінералів ортрита і піроксену, що доставляються з Фінляндії.
У травні 1855 року Вчена рада присудила Менделєєву титул «Старший учитель» і нагородив золотою медаллю.
Багато часу він віддавав роботі над магістерською дисертацією, у якій розглядав проблему «питомих обсягів» з погляду унітарної теорії Жерара, цілком відкинувши дуалістичну теорію Берцеліуса. Ця робота показала дивну здатність Менделєєва до узагальнення і його широкі пізнання в хімії.
Восени Менделєєв блискуче захистив дисертацію, з успіхом прочитав вступну лекцію «Будівля силікатних з'єднань» і на початку 1857 року став приват-доцентом при Петербурзькому університеті.
Наприкінці лютого 1861 року Менделєєв приїхав у Петербург. Він зважується написати підручник органічної хімії. Підручник, що вийшов незабаром у світ, а також переклад «Хімічної технології» Вагнера принесли Менделєєву велику популярність.
1 січня 1864 року Менделєєв одержав призначення на посаду штатного доцента органічної хімії Петербурзького університету. Одночасно з цією посадою Менделєєв одержав місце професора в Петербурзькому технологічному інституті. Менделєєв приступив до роботи над докторською дисертацією.
Дослідження продовжувалися майже рік. Простеживши зміну питомої ваги в залежності від процентного вмісту спирту у воді, Менделєєв установив, що найбільшу щільність має розчин, у якому співвідношення між молекулами спирту і води складає один до трьох. Згодом це відкриття стало основний гідратної теорії розчинів.
Захист дисертації відбувся 31 січня 1865 року. Через два місяці Менделєєв був призначений екстраординарним професором по кафедрі технічної хімії Петербурзького університету, а в грудні – ординарним професором.
У той час виникла гостра необхідність створити новий підручник з неорганічної хімії, який би відбивав сучасний рівень розвитку хімічної науки. Ця ідея захопила Менделєєва.
Менделєєв ретельно вивчив опис властивостей елементів і їхніх з'єднань. Але в якому порядку їх проводити? Ніякої системи розташування елементів не існувало. Тоді вчений зробив картонні картки. На кожну картку він заносив назви елемента, його атомна вага, формули з'єднань і основні властивості. Поступово кошик наповнявся картками, що містять зведення про усіх відомим до цього часу елементах. І все рівно довгий час нічого не виходило. Говорять, що періодичну таблицю елементів учений побачив у сні, залишалося її лише записати й обґрунтувати.
6 березня його друг професор хімії Меншуткін сповістив про це відкритті на засіданні Російського хімічного суспільства. Цікаво, що спочатку російські хіміки не зрозуміли, про яке велике відкриття мова йде.
Зате значення таблиці усвідомлював сам Дмитро Іванович.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ДМИТРО ІВАНОВИЧ МЕНДЕЛЄЄВ (1834-1907)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок