Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> реферат: Правило Вант – Гоффа.

Загрузка...

Правило Вант – Гоффа. / сторінка 2

Назва:
Правило Вант – Гоффа.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Для багатьох систем набухання включає не тільки дифузія рідини і полімер, але й сольватизацію макромолекул. Звичайно при взаємодії високомолекулярної речовини з розчинником сольватирується не вся макромолекула, окремі її групи.
У полімерів макромолекули яких складаються із полярних і молекулярних груп, сольватируються неполярні групи. В залежності від того, яких груп в полімері більше він буде набухати в полярному чи неполярному розчиннику. Полімери, в склад молекул яких входить полярні групи, наприклад білки, крохмаль набухають в полярних розчинниках(воді, спиртах).
Процес набухання можна поділити на дві основні стадії. Теплота набухання залежить від природи полімеру і розчинника. Вона максимальна при набуханні в воді полімерів, які містять більше число груп. При набухання неполярного полімеру в неполярні рідині тепловий ефект мінімальний.
Молекули розчинника в сольватній оболонці щільно упаковані завдяки орієнтації їх біля сольватируючих груп макромолекули і послідовно, і послідовно розчинник в сольватній оболонці має більш високу цілісність. Сума об’ємів полімерів до набухання і поглинаючого полімером рідини більше ніж об’єм набухаючого полімеру. Таке явище зменшення об’єму системи при набуханні речовини в розчиннику називається внутрішнім стисканням або контрацією.
На другій стадії набуханні спостерігається звичайне основне збільшення об’єму полімеру. Із за односторонньої дифузії, яка характеризує цю стадію, її інколи називають осмотичною.
Порошки
При дробленні та подрібненні твердих тіл, отримують дисперсні системи, які прийнято називати порошками.
Порошки – це грубодисперсні системи, частини яких мають більші розміри і видно візуально. До загальних порошків відносять: борошно, цукрову пудру, какао. Важливою характеристикою порошків є їх дисперсність, тому існує багато методів визначення розмірів частин порошку. Найбільш розповсюджений ситовий аналіз, при якому порошок просіюють через набір сит із отворами різних розмірів.
Характерною особливістю порошків являється їх можливість переходити псевдо розріджений стан. Якщо порошок помістити в посудину з чорним дном, то пропускаючи через нього знизу повітря з поступово збільшеною швидкістю, можна змінити властивість порошку. При малих швидкостях повітря проходить через порошок, не змінюючи свого об’єму. При досягненні визначеної швидкості повітря, шар порошку рівномірно розширюються в результаті того, що тверді частини поширюються інтенсивно переміщуватися відносно один одного. В міру розширення шар збільшується його текучість, тобто порошок наближається по своїй властивості до рідини. Із збільшенням тиску повітря шар порошку стає схожим на киплячу рідину від чого і отримав назву “киплячий шар”. Порошки в ??? розрідженому стані завдяки текучості легко переміщаються по нахиленій площі. Деякі порошки переходять в текучий стан при оберненому пересипанні. Однак для ряду порошків обернене пересипання призводить до отримання грубих, але не дуже сферичних частин – гранул.
Суспензії
Суспензії представляють собою дисперсні системи з твердою дисперсною фазою і рідиною дисперсного середовища. Суспензії седиментаціольно нестійкі їх частини осідають, або вимивають в залежності від цільності дисперсного середовища і дисперсної фази. Суспензії одночасно поглинають та відбивають світло.
Не володіючи седиментаціонною нестійкою, суспензії можуть бути стійкі агрегатно, тобто їх частини зберігають постійні розміри. Агрофона стійкість суспензії обумовлена тим, що їх частини мають на поверхні подвійний електричний шар, або самі добре змочується рідиною дисперсною середовища, або властивість змочування надають штучно. У двох випадках на поверхні частин суспензії утворюється сульфатна оболонка, яка володіє штучними властивостями.
Суспензії – дуже розповсюджені дисперсні системи. До них відносять глиняні, цементні, масляні фарби. Шоколадна маса при температурі близько 35оС представляє собою суспензію частин какао і частинок цукру в рідині какао – масло.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Правило Вант – Гоффа.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок