Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Значення галогенів та їх сполук у житті людини. Йод

Загрузка...

Значення галогенів та їх сполук у житті людини. Йод

Назва:
Значення галогенів та їх сполук у житті людини. Йод
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,71 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Значення галогенів та їх сполук у житті людини. Йод


План
Іододефіцит в Україні.
Як відбувається накопичення Іоду в організмі.
Вікові норми вживання Іоду.
Історія йодування солі.
Користь йодованої солі, способи її збереження.


За оцінками ВООЗ у світі 1,5 млрд. осіб зазнають дефіциту Іоду, 300 млн. осіб страждають на збільшення щитоподібної залози внаслідок іодного дефіциту (зоб) та 30 млн. – на кретинізм. Дефіцит Іоду є причиною вираженої розумової відсталості в 43 млн. осіб у світі. Щорічно від нестачі Іоду на світ з’являється 100 тис. дітей з уродженим кретинізмом. Дві третини території України належать до регіонів природного іододефіциту. В 0,6% населення України спостерігається значний дефіцит Іоду в організмі. За останні десять років патологія щитоподібної залози в Україні зросла в десять разів. За останні п’ять років кількість операцій на щитоподібній залозі збільшилась у 3,5 рази, а кількість дітей з патологією, спричиненою іододефіцитом, – також у 3.% рази. В Україні щорічно доводиться відкривати ще одну школу для розумово відсталих дітей, хоча таких шкіл чимало.
Щитоподібна залоза активно вилучає Іод з крові, яка протікає через неї. При цьому неорганічні сполуки Іоду з крові перетворюються на органічні. В крові міститься 60-75% Іоду у формі органічних сполук і 25-40% неорганічного Іоду. Загальний вміст Іоду в організмі людини становить близько 25 мг. У нормі близько половини цієї кількості міститься в щитоподібній залозі, що приблизно в 300 разів більше, ніж у крові. Щитоподібна залоза, створюючи власні запаси Іоду із крові, яка проходить через неї кожні 17 хвилин, може втрачати Іод:
у разі використання хлорованої води. Ось чому серед усього населення України з проблемою іододефіциту переважно стикаються міські жителі, а не сільські, які використовують для пиття дехлоровану воду з колодязів;
у разі підвищеного вживання в їжу звичайної кухонної солі;
у разі нагрівання йод випаровується, тому після приготування їжі в ній залишається не більше 20-30% Іоду. Наприклад, під час варіння м’яса зникає до 48% Іоду, капусти –– до 50%, буряка, моркви, картоплі – до 30%.
Вікові норми добового вживання Іоду становлять:
Для немовлят – 50 мкг
Діти від 2 до 6 років – 90 мкг
Від 7 до 12 років – 120 мкг
Від 12 років і старші – 150 мкг.
Гостра нестача Іоду в організмі призводить до крайньої форми тупості, яку називають кретинізмом. Про це знав ще Наполеон. Він ніколи не брав до своєї армії новобранців із зобом – типовою ознакою гострого іододефіциту. Ендокринологи виявили, що вміст іоду в сечі у трієчників та відстаючих становить 85 мкг, а у відмінників і ударників – 96 мкг. Тобто, людина без зобу, але з помірним іододефіцитом, незважаючи на своє бажання та старання викладачів, ніколи не вибереться із середняків. Виходить, що іододефіцит породжує сірість. Одним із головних заходів профілактики іододефіцитних захворювань є застосування йодованої солі.
Йодування солі вперше було запропоновано колумбійцем Боусінгалом у 1833 році для профілактики зобу.
В Європі вперше йодовану сіль з метою масової профілактики зобу у Швейцарії запропонував використати Хазінгер у 1915 році. Масова профілактика проводилась у Швейцарії (1922 р.), Австрії (1923 р.), Італії (1929 р.), Франції (1931 р.), Німеччині (1937 р.).
У 1955 році Міністерство охорони здоров’я СРСР затвердило інструкцію „Про йодування кухонної солі”.
У 1956 році було видано наказ міністра охорони здоров’я „Про розширення боротьби з ендемічним зобом”.
У 2002 році Кабінет міністрів України прийняв Постанову за № 1418 „Про затвердження державної програми профілактики іодної недостатності в населення України на 2002-2005 роки”.
5. Користь йодованої солі:
1) надлишки Іоду виводяться з організму;
2) отруєння йодованою сіллю неможливе;
3) іод під час кип’ятіння не руйнується;
4) користь для здоров’я не в кількості, а в якості солі;
5) йодована сіль не є загрозою для гіпертоніків.
Йодована сіль зберегає свої лікувальні властивості впродовж трьох-чотирьох місяців.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Значення галогенів та їх сполук у житті людини. Йод

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок