Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Хімія -> Особливості переходу полімерів з високоеластичного у склоподібний та в’язкотекучий стани

Загрузка...

Особливості переходу полімерів з високоеластичного у склоподібний та в’язкотекучий стани

Назва:
Особливості переходу полімерів з високоеластичного у склоподібний та в’язкотекучий стани
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,41 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕХОДУ ПОЛІМЕРІВ З ВИСОКОЕЛАСТИЧНОГО У СКЛОПОДІБНИЙ ТА В’ЯЗКОТЕКУЧИЙ СТАНИ


ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………….3
1. Структурне і механічне склування ……………………………….3
2. Релаксаційний характер процесу склування………………………4
3. Механізм процесу склування……………………………………….4
4. Хімічна будова полімерів та температура склування…………….6
5. Вплив молекулярної маси на температуру склування…………….9
Висновки ………………………………………………………………11


ВСТУП
Полімер, який знаходиться у високоеластичному стані, володіє достатньо великою рухливістю ланок, що зумовлює конформаційні перетворення його ланцюгів. При швидкому охолодженні полімера внаслідок різкого збільшення часу релаксації ланок зменшення релаксації ланцюгів і кристалізація полімера затрудняється. В деякій температурній області полімери тверднуть без утворення кристалічної решітки – склуються. Склуватись можуть кристалізаційні та некристалізаційні полімери, які при охолодженні з високоеластичного стану переходять у склоподібний, а при нагріванні – у в’язкотекучий.
Ці переходи характеризується температурами склування і текучості. Розглянемо механізм процесу склування.
1. Структурне і механічне склування
З вищесказаного випливає , що температуру склування можна визначити по зміні різних фізичних властивостей полімера в залежності від температури. При цьому, беручи до уваги релаксаційний характер процесу склування, потрібно враховувати часовий фактор (швидкість нагрівання чи охолодження, час дії сили тощо). При повільному охолодженні чи достатньо великому часі дії сили значення температур склування для одного і того ж полімера, отримані різними способами, зазвичай співпадають. Це свідчить про схожість характеру молекулярних перегрупувань, що відбуваються при охолодженні і при високоеластичних деформаціях. Однак при цьому спостерігається і певна різниця, в зв’язку з чим і виникли поняття структурного і механічного склування.
Структурне або істинне склування - це процес утворення нерівноважних структур полімера при його охолодженні нижче певної температури (Тс).
Механічне склування пов’язане з поведінкою матеріалу в механічному полі різної частоти при одній і тій же температурі. Так, збільшення частоти дії сили з 0,1 до 1000 коливань за хвилину викликає зміщення температури склування на 30-40?С.
Можна уявити собі таку частоту дії сили (наприклад, ультразвукова частота), при якій навіть в області кімнатних температур в каучуку чи ґумі не будуть встигати проходити молекулярні перегрупування. В цих умовах матеріал, при повільній дії, проявляє властивості твердого, склоподібного стану, - це механічне склування.
При механічному склуванні структура матеріалу залишається рівноважною.
2. Релаксаційний характер процесу склування
Як вже зазначалось, склування не є фазовим переходом. Скло – це нерівноважна переохолоджена рідина і її структура в значній мірі визначається структурою рідкого розплаву, замороженого швидким охолодженням. Це завжди було очевидним для низькомолекулярних сполук, проте склування полімерів вподовж довгого часу вважалося фазовим переходом другого роду. Цю думку спростували В. А. Каргін та П. П. Кобеко.
При переході зі склоподібного у високоеластичний стан характер надмолекулярних структур може змінюватись, але фазовий стан залишається тим же. Склоподібний полімер відрізняється від високоеластичного рухливістю макромолекул та надмолекулярних структур, а отже часом релаксації, який для полімерів у склоподібному стані дуже великий.
Склування – це типовий релаксаційний процес і значення самої температури склування залежить від часу охолодження, частоти механічного поля тощо.
3. Механізм процесу склування
Перша спроба пояснити механізм склування належить С. Н. Журкову. Згідно його уявлень, можливість склування полімерів, як і низькомолекулярних сполук, визначається співвідношенням між енергією взаємодії (внутрі- та міжмолекулярної) та енергією теплового руху мономерних ланок. Енергія міжмолекулярної взаємодії або не залежить від температури, або залежить в дуже незначній мірі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Особливості переходу полімерів з високоеластичного у склоподібний та в’язкотекучий стани

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок