Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Вибір монітора з погляду безпеки для здоров'я

Вибір монітора з погляду безпеки для здоров'я

Назва:
Вибір монітора з погляду безпеки для здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,99 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
При покупці монітора, особливо якщо мова йде про покупку для улюбленого чаду, завжди виникають питання про безпеку для здоров'я. Монітор є джерелом резидентної (постійної) радіації, може провокувати загострення захворювань очей. Неправильна організація робочого місця, зокрема, неправильне розташування монітора на столі може послужити причиною комп'ютерного зорового синдрому, а також постійних болів у шийному відділі хребта. Утім, давайте докладно зупинимося на всіх цих факторах.

Випромінювання

Монітор є джерелом практично усіх видів електромагнітного випромінювання (радіації). У залежності від впливу на об'єкт, ці випромінювання, бувають іонізуючими і неіонізуючими. До іонізуючого відноситься рентгенівське випромінювання, що широко використовується в медицині, до неіонізуючих - електромагнітне поле (випромінювання) наднизької і низької частоти.

Іонізуюче випромінювання, впливаючи на об'єкт, зокрема, на клітки людини, викликає їхнє ушкодження за рахунок утворення іонів. Ці ушкодження можуть бути летальними, коли клітка гине, і сублетальлними, коли клітка виживає, але інформація, "зашита" у неї, псується. Такі клітки можуть бути джерелом виникнення рака.

Електромагнітні випромінювання наднизької частоти не мають здатність викликати іонізацію, а, відповідно, і мутації. Їхня дія на живу клітку мало вивчено, однак відомо, що вони за відносно короткий термін впливу (10-15 років) не приводять до виникнення злоякісних пухлин. Існує величезна кількість досліджень електромагнітного поля наднизької частоти, одні з яких доводять, що цей вид випромінювання шкідливий для здоров'я, а інші - зворотне. Усі роботи, що доводять шкоду електромагнітного поля наднизької частоти, спираються на епідеміологічні дані. Це означає, що тут можуть бути неточності, не виключені впливи інших факторів. Конкретного, що ушкоджує механізму впливу електромагнітного поля наднизької частоти ніхто не знає.

Одним словом, дії електромагнітних випромінювань, можна усі поділити в такий спосіб: іонізуючі випромінювання, такі, як рентгенівське, при визначеній дозі опромінення можуть викликати виникнення злоякісних пухлин. Електромагнітні поля наднизької частоти не представляють погрози для здоров'я людини, однак, у силу того, що їхня дія мало вивчене, рекомендується зменшити чи звести до мінімуму з ними зустріч.

Рентгенівське випромінювання, що виходить від монітора, мізерно мало і порівнянно з природним радіаційним тлом. Це означає те, що чи сидите ви поруч з дисплеєм чи гуляєте по вулиці - дозу ви одержите приблизно ту саму. Виключення складають браковані монітори, уберегтися від якийх можна, вибираючи відому марку, у відомого постачальника й у відомому магазині. Хоча ніхто не буде проти, якщо ви прийдете в магазин разом з лічильником і порахуєте мікрорентгени в годину.

Стандарти, що регулюють електромагнітні наднизької частоти випромінювання

Одним з перших стандартів є MPR I, що був розроблений Шведським департаментом стандартів у 1987 році. Понад три роки вийшов MPRII, що був прийнятий у країнах західної Європи за основний стандарт (ISO). Шведська конфедерація професійних союзів (TCO), що має у своїх рядах більш півтора мільйонів працівників, вирішила посилити цей стандарт і запропонувала ТСО'92. Усі вимоги MPRII у відношенні передньої поверхні монітора були наближені з 50 до 30 див.

Діапазон частот Норматив ТСО

0 Гц (статичне поле) =

5 Гц - 2 кгц =

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вибір монітора з погляду безпеки для здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок