Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Ручні і кишенькові комп'ютери, які працюють під керуванням Windows CE

Ручні і кишенькові комп'ютери, які працюють під керуванням Windows CE

Назва:
Ручні і кишенькові комп'ютери, які працюють під керуванням Windows CE
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
64,94 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Ця стаття про попутників, здатних скласти компанію молодій людині, якій необхідно написати кілька статей, відповісти на десяток повідомлень електронної чи пошти просто покопатися в залишених на пам'ять записочках. Так, так, мова йтиме про Handheld (рука-тримаючих) і Palm (долонний) PC працюючих під керуванням операційної системи Microsoft Windows CE. Неймовірно що швидко розвивається напрямок дійсний персональних комп'ютерів (завжди знаходяться разом з персоною власника) поступово перетворюється в повсякденну реальність для багатьох людей. Нехай, поки що лише за кордоном. А чим, запитується, ми гірше?

Отже, що ж ми бачимо, оглянувши ринок подібних пристроїв з висоти мого старого біля-комп'ютерного крісла:

Переваги - компактні розміри, мала маса, довгий час автономної роботи, простота використання, постійна готовність додатків, відсутність механічних нагромаджувачів, широкий діапазон застосовності.

Недоліки - невисока продуктивність, проблеми з введенням інформації (маленька клавіатура, невисока якість розпізнавання тексту), обмежені можливості програмного забезпечення, низька якість відображення інформації, обмежена підтримка периферійних пристроїв.

Але це здалеку, із крісла. А якщо підійти ближче і доторкнутися руками? Зрештою, $355 за деякі моделі - цілком можлива для багатьох ціна.

Windows CE

Логічно було почати цю статтю з опису заліза. Але ми, зрозуміло, надійдемо інакше. Одна з "Самих Улюблених Компаній", ніяк не могла пропустити повз себе (і своєї кишені) такий перспективний і новаторський ринок. Утім, спочатку на ньому панували різні міні-Ос, як правило, спеціально розроблені під перші лінійки (зовсім на початку - штуки) моделей HPC, від фірм, що ризикнули прокласти першу стежину. ОС панували, а улюблена фірма тим часом спостерігала, так, як це вміє робити тільки вона. Пам’ятаєте, наприклад, перспективну систему DR-DOS, відмінні ідеї творців якої дотепер живі … у продуктах Microsoft.

Через кілька років з'явилася Windows CE. "Ефективна, масштабована операційна система для широкого діапазону застосувань" - так характеризує свого Буратіно папа Гейтс. І він безсумнівно правий. Це 32 біт продукт, багато в чому написаний з нуля (ні, це зовсім не той нуль, з якого складаються 50% основного коду Windows 9x). Система складається з компактного ядра, конфігурованого набору модулів і драйверів.

Коротка характеристика ядра:

Що витісняє багатозадачність, нитки, багатопроцесорність (!), віртуальний адресний простір з підкачуванням з FAT файлової чи системи з ОЗУ і ПЗУ. Запуск задач, як за допомогою завантаження, так і прямо з ПЗУ. Багаторівнева модель переривань, претензії на малі затримки переключення задач і обробки подій, властиві операційним системам реального часу (у версії 3.0 ці претензії більш-менш обґрунтовані). Можна зробити комплімент: як нt крути, це могутній заділ, здатний забезпечити системі великий час життя на ринку і широкий спектр можливих застосувань. Цікаво, у кого це ядро було куплене :).

У дійсності, історія системи нагадує гарний детектив з безліччю несподіваних поворотів. Родом ядро з фірми Digital. Відтіля в Microsoft прийшов як те один відомий гуру, фахівець з відкритих операційних систем, що він для цього самого Digital і проектував. Open VMS, OSF/1 Unix, Digital Unix і все таке. А перейшов він у Microsoft для написання принципово нової операційної системи. Як Ви напевно здогадалися, мова йде про першу версію Windows NT. Потім пройшли роки, і в надрах Microsoft дозріла ідея вийти на досить специфічний ринок ОС реального часу, призначених для критичних додатків (наприклад, керування промисловим устаткуванням). І початку створюватися спеціальна версія NT для подібних застосувань. За всіма законами систем керування вона повинна бути модульною, забезпечувати гарантований час реакції на події, бути досить компактної для примінення в ПЗУ. Довідалися? Так, так вийшло, що NT реального часу не вийшла, а з'явилася Windows CE для компактних комп'ютерів і "широкого діапазону застосувань". Як я вже говорив, написана зовсім з іншого "нуля", якщо так можна виразиться з приводу Windows NT. Мені не відомо, що в дійсності відбулося - система чи вийшла занадто нереального часу, чи просто пріоритети зрушилися у бік кишенькових комп'ютерів, але перші релізи Windows CE на промислові застосування явно не тягли (принаймні, у порівнянні з QNX і їй подібними "робітниками" Unix). Правда, що зовсім недавно вийшла CE 3.0 може таки похвалитися прийнятним часом реакції на події. Не пройшло, як говориться і три версії... Сподіваюся, що читачу вже ясно, якими ще достоїнствами повинна, по ідеї, володіти Windows CE.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Ручні і кишенькові комп'ютери, які працюють під керуванням Windows CE

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок