Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Етапи формування ціни з урахуванням конкурентоздатного товару і визначення «байдужих» цін

Етапи формування ціни з урахуванням конкурентоздатного товару і визначення «байдужих» цін

Назва:
Етапи формування ціни з урахуванням конкурентоздатного товару і визначення «байдужих» цін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,59 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Етапи формування ціни з урахуванням конкурентоздатного товару і визначення «байдужих» цін
План
1. Етапи формування ціни з урахуванням конкурентоздатності товару й визначення «байдужих» цін
2. Ціноутворення при різних моделях конкуренції
Формування ціни з урахуванням конкурентоздатності товару належить до ринкових методів установлення цін. Його алгоритм може бути поданий у такий спосіб:
1. Виходячи з потужності фірми, визначається план з обсягу продажів, відповідно до якого розраховуються витрати виробництва.
Для ухвалення правильного рішення щодо цін варто визначити якнайдетальніше структуру витрат (постійних і змінних), оскільки ця інформація може бути використана для калькулювання на базі змінних витрат, що є важливим інструментом при ухваленні рішення щодо рівня ціни.
2. На основі вивчення попиту, рівня і співвідношення цін на аналогічні види продукції, що випускаються фірмами-конкурен- тами визначається планована ціна і відповідний їй прибуток, що почне надходити тільки після відшкодування постійних витрат.
3. На основі функції попиту проробляються різні тактики продажів шляхом аналізу різних комбінацій «ціна-обсяг продажів» і вибирається та з них, що забезпечує найбільший маржинальний
дохід або маржинальний прибуток. При цьому необхідно, щоб намічені обсяги продажів при різних цінах відповідали реальним умовам. На цьому етапі вибір ціни є попереднім, тому що при розрахунку обсягів продажів необхідно приймати до уваги дії конкурентів і реальну місткість ринку.
4. Проводиться оцінка міцності позицій товару і репутації фірми на ринку в порівнянні з конкурентами, а також оцінка кон- курентоздатності даної продукції за технічними параметрами і визначається, на скількох рівнях її ціни обґрунтовані при розходженні в параметрах.
5. Визначається «байдужа» ціна, що буде відповідати різниці в оцінці параметрів даного виробу в порівнянні з конкурентними моделями.
6. Встановлену з урахуванням даного алгоритму ціну варто скорегувати відповідно до вимог щодо забезпечення заданого рівня прибутку, залежно від ситуації, що склалася на ринку («ціна — обсяг продажів»), але обов'язково з урахуванням конкурентних факторів і сил, виявлених на попередніх етапах.
Байдужі ціни — це ціни, при яких покупцеві буде байдуже, яку з конкурентних моделей придбати. У цьому випадку завданням є встановлення такого рівня надбавки (знижки) до ціни конкурентного товару, який буде точно відповідати перевищенню (заниженню) оцінки параметрів власного товару фірми в порівнянні з конкурентними моделями.
Приклад розрахунку байдужих цін наведений у таблиці 6.3.1.
Щоб «Модель-700» була настільки ж приваблива для покупця, як і «Модель-95» (при Р = 5800 і переваг в оцінці на 3 %), необхідно встановити ціну на рівні 5626 гр. од., тобто при ціні 5626 гр. од. та інших рівних умовах кількість покупців «Моделі- 700» і «Моделі-95» буде однаковою. З «Моделлю-20» — аналогічно. Але тут виникає проблема коректування ціни відповідно до даних по двох конкурентах, чиї ціни й оцінка параметрів не відповідають один одному. Таке часто трапляється при конкуренції на ринку декількох товарів і є результатом впливу таких факторів:
• присутність фірми на ринку;
• діяльність із просування товару;
• рекламний потенціал;
• відповідність показників марці.
Можна вирішити зворотне завдання «байдужих» цін для «Мо- делі-20» і «Моделі-95» стосовно «Моделі-700». Байдужа ціна для «Моделі-95»:
5 800 * 1,03 = 5 974 гр. од.
Байдужа ціна для «Моделі-20»:
5 800 * 0,96 = 5 568 гр. од.
Максимальне розходження між ціною «Моделі-700» (5800 гр. од.) і «байдужими» цінами конкурентних моделей становить 174 гр. од. (5974 — 5800), що вписується в можливий допуск похибки, що сприймається при проведенні суб'єктивних оцінок параметрів (3,0 % = 174 / 5800 ф 100 %).
Якби існувало більше розходження в «байдужих» цінах між конкурентними моделями, то можна було б залишити ціну «Мо- делі-700» на рівні 5800 гр. од.
Таким чином, для визначення «байдужої» ціни можна застосувати наступну формулу:
де Р0 — ціна базової моделі, стосовно якої визначається «байдужа» ціна товару-конкурента;
ППІ — приведений параметричний індекс товару-конкурента стосовно базової моделі;
РБ — «байдужа» ціна товару-конкурента стосовно базової моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Етапи формування ціни з урахуванням конкурентоздатного товару і визначення «байдужих» цін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок