Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Засоби підготовки текстових документів.

Засоби підготовки текстових документів.

Назва:
Засоби підготовки текстових документів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,75 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
На тему:
Засоби підготовки текстових документів.


ПЛАН
Огляд програм підготовки текстів.
Основні функції текстових процесорів.
Тенденції розвитку систем підготовки текстових документів.
1. Огляд програм підготовки текстів.
Класифікація систем підготовки текстових документів.
Програми підготовки текстів призначені для підготовки всіх видів текстової документації - статей, листів, технічних описів та ін. Практично будь-який документ, що звичайно готувався на друкарській машинці, може бути створений за допомогою комп’ютера і спеціального програмного забезпечення; при цьому з’являється можливість багаторазово виправляти окремі фрагменти, не вводячи наново весь текст, змінювати шрифти, вставляти малюнки, підготовлені на комп’ютері, і, нарешті, друкувати на принтері потрібну кількість примірників документу. Можна автоматично складати змісти документів, перевіряти правильність написання слів і т.д. Таким чином, підготовка текстових матеріалів на комп’ютері не тільки виконується швидше і ефективніше, ніж на друкарській машинці, але і надає нові, недоступні раніше можливості.
Сучасні програмні продукти для підготовки текстових документів значно відрізняються один від одного своїми характеристиками, можливостями вводу і редагування тексту, його форматування і виводу на друк, складністю в освоєнні і користуванні. Серед програмних продуктів, призначених для підготовки текстів, можна виділити три великих класи:
редактори текстів,
редактори документів або текстові процесори,
настільні видавництва.
Редактори текстів.
Редактор текстів (text editor) - це система підготовки текстів, яка не використовує для внутрішнього представлення тексту ніяких додаткових кодів, крім стандартних: кінець рядка, перевід каретки, кінець сторінки. Типовий редактор текстів з мінімальним набором функцій забезпечує ввід, зміну і збереження будь-якого символьного тексту. Переважно такі редактори використовуються для підготовки текстів програм. Вони підтримують виконання таких функцій:
набір тексту з клавіатури;
редагування тексту;
видалення, розмноження або перенесення частини тексту;
вставка фрагменту тексту з іншого файлу;
пошук всіх входжень групи символів (контексту);
заміна однієї групи символів (контексту) на іншу;
збереження набраного тексту у файлі;
роздрук тексту на принтерах різного типу.
До цього класу систем підготовки документів належать Norton Editor (фірма Peter Norton Computing Inc.), SideKick (фірма Borland), Brief (фірма Solution Systems), багатофункціональній редактор Multi-Edit, розроблений фірмою American Cybernetic Inc, редактор Блокнот (Notepade), що входить до операційних систем Windows 9x. До цього класу відносяться також редактори Турбо середовищ - інтегрованих інструментальних засобів для створення, компіляції, відлагодження і виконання програм на таких популярних мовах програмування, як Бейсік, Паскаль, Сі, Асемблер. Обов’язковою складовою цих програмних продуктів є редактор з перерахованими вище можливостями для роботи з текстами програм.
Нові системи підготовки текстових документів - текстові процесори - звузили сферу застосування редакторів текстів, але не витіснили їх цілковито. Редактори текстів застосовуються для підготовки документів в ситуаціях, коли:
документ містить текст суто інформативного характеру і не потребує особливих засобів для оформлення його вигляду (форматування);
документ містить довідкову інформацію, яка повинна займати якомога менше місця на носії з обмеженою ємністю (наприклад, файли, що знаходяться на інсталяційних лазерних дисках і містять інструкції по встановленні на коп’ютері програмного забезпечення);
документ містить текст дуже великого обсягу. Редактори текстів в цьому випадку забезпечують мінімальний обсяг файлу такого документу.
Текстові процесори.
Сучасні системи підготовки текстових документів забезпечують користувача персонального комп’ютера засобами створення, обробки, оформлення і зберігання документів різної складності. Крім тексту, документ може містити графіку, звукові файли, відеокліпи, малюнки, діаграми, таблиці, формули і багато іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Засоби підготовки текстових документів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок