Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Базові функції табличних процесорів.

Базові функції табличних процесорів.

Назва:
Базові функції табличних процесорів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,00 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Базові функції табличних процесорів.


Основні функціональні можливості електронних таблиць.
Електронні таблиці складаються із стовпців і рядків. Стовпці ідентифікуються літерами латинського алфавіту (A, B, … Z, AA, AB, …), рядки - цілими числами (1, 2, …). Кількість рядків і стовпців в різних електронний таблицях різна. На перетині рядка і стовпця таблиці знаходиться клітина. Кожна клітина має адресу, що складається з імені стовпця і номера рядка, наприклад, A3, F22. Електронні таблиці можуть містити декілька робочих листів, які називають книгою. В книгу можна помістити декілька різних типів листів, наприклад, лист з електронною таблицею, лист з діаграмою, лист макросів. В електронній таблиці можна працювати як з окремою клітиною, так і з групою клітин, які утворюють блок. Блоком (діапазоном) стовпців (рядків) називається послідовність кількох суміжних стовпців (рядків) таблиці. У більшості випадків діапазон позначається іменами (номерами) першого і останнього елементів розділених двокрапкою. Наприклад, D:DF -для діапазону стовпців, 6:24 - для діапазону рядків. Блок клітинок - це прямокутний фрагмент таблиці, що знаходиться на перетині заданої послідовності стовпців та послідовності рядків. Позначається адресами верхньої лівої та правої нижньої клітинок, між якими ставиться двокрапка. Наприклад, B2:F11.
В електронних таблицях використовуються такі типи даних:
Текст - це довільна послідовність символів. Дані текстового типу використовуються в заголовках таблиць, заголовках рядків і стовпців таблиць а також для коментаріїв.
Число - це числова константа.
Формула - це вираз, який складається з чисел, імен клітин та знаків операцій.
Функції, які дозволяють виконувати деякі, зарезервовані операції, що часто зустрічаються.
Дата, яка може відображатись у різних форматах і з якою можна виконувати різні арифметичні і логічні операції.
Кожна клітинка електронної таблиці описується такими параметрами:
адреса клітинки;
вмістиме клітинки;
значення клітинки;
формат клітинки.
Вмістимим клітинки може бути: число, текст або формула. Значення клітинки - це виведення на екран представлення чисел, текстових констант, а також результатів обчислення формул. Під формулою розуміють сукупність операндів, з’єднаних знаком операцій. Операндами можуть бути: числові і текстові константи , адреси клітин та функцій. В ході обчислень числові та текстові константи використовуються безпосередньо, а замість адресів клітин підставляються їх значення, замість функцій - обчислені ними значення. Адреси клітинок, що відіграють роль операндів і аргументів функцій, можуть бути абсолютними і відносними. Відносна адреса вказує на положення (зміщення) адресованої клітинки відносно тієї клітинки у вмістимому якої вона використовується. Абсолютна адреса вказує на точне місце знаходження клітинки в таблиці і записується зі знаком ““ перед іменем стовпця і іменем рядка. Наприклад, С 9. При редагуванні об’єктів електронної таблиці (копіювання, вставка, знищення, перенос) відносні адреси відповідним чином корегуються, а абсолютні адреси не змінюються.
Функції мають те ж призначення, що й в мовах програмування високого рівня. Можна виділити такі групи функцій:
Функції для роботи з базами даних і списками.
Функції для роботи із значеннями дат і часу;
Функції для інженерних розрахунків;
Функції перевірки властивостей і значень;
Логічні функції;
Функції для роботи з вказівниками і масивами;
Математичні функції;
Функції для статистичних розрахунків;
Текстові функції
Фінансові функції.
Формули автоматично перераховуються при внесенні змін в клітини, на які вони посилаються. Якщо в книзі утримується велика кількість формул, замість автоматичного перерахунку можна встановити перерахунок вручну. Автоматичне обчислення формули, що посилається на клітину, що містить іншу формулу, неможливо. Якщо формула, прямо або побічно, посилається сама на себе, необхідно визначити число ітерацій або відносну похибку обчислень.
Розширені функціональні можливості сучасних електронних таблиць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Базові функції табличних процесорів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок